Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Avancik z Pomorskiego


mistrz13m

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Poprzednim moim autem było Audi 80 b4 2.0 115km , jednak brakowało mocy i przesiadłem się na Audi a4 b5 w avancie z silnikiem 1.9 TDI o mocy 110km.

Jak na samochód z 96 roku nie wygląda tragicznie,niestety ktoś go przerysował na parkingu w Niemczech :( . Chce go doprowadzić do stanu bezproblemowej używalności. Samochód posiada takie usterki jak migająca kontrolka wykrzyknika oraz zostawia kropkę oleju po jeździe.Oto fota problemu wykrzynika, ma ktoś jakieś sugestie ? :dsc-0097.jpg

Wyposażenie :

- halogeny przód w lampach

- 6 głośników zwykłych

- trójramienna kierownica

- 2 poduchy

- skrzynia krótka

- zawieszenie 1ba :/

- jakieś tam alu

- radio sony usb ;)

Jakieś tam foty auta :

dsc-0098.jpg

dsc-0099.jpg

dsc-0100.jpg

Edytowane przez mistrz13m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale tam było LPG i brak turbiny :D tym się całkiem inaczej jedzie,nie trzeba redukować i jest szybsza reakcja na gaz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja około 200:P

Ktoś coś powie o tym błędzie z wykrzyknikiem?

Edytowane przez mistrz13m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 99% sterownik abs do regeneracji, masz wogóle abs sprawny teraz? Jesli spróbujesz sie podłączyć kompem pod abs powinien być problem z łacznosćią, wtedy to juz 100% sterownik do ogarniecia. Mozesz jeżdzić bez sterownika, regeneracja w Rumii, wysyłasz i na trzeci dzień masz spowrotem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 99% sterownik abs do regeneracji, masz wogóle abs sprawny teraz? Jesli spróbujesz sie podłączyć kompem pod abs powinien być problem z łacznosćią, wtedy to juz 100% sterownik do ogarniecia. Mozesz jeżdzić bez sterownika, regeneracja w Rumii, wysyłasz i na trzeci dzień masz spowrotem

Abs-u nie sprawdzałem, nie bylo okazji mocniej hamować :D Jezeli to sterownik to nie powinna się palić również kontrolka abs-u ?

Dzisiaj wziąłem się za wymianę żarówki mijania (w moim przypadku H7) od strony pasażera . Myślałem że pójdzie gorzej i bedzie mniej miejsca ale poszło gładko :) Kilka fot po kolei :

dsc-0104.jpgdsc-0106.jpgdsc-0107.jpgdsc-0109.jpg

Jednak nie spalona , a świecić nie chciała :)

dsc-0112.jpg

A teraz pytanie : Co może być przyczyną takiego zjawiska? :

dsc-0114.jpg , dsc-0115.jpg

Wygląda na to, że ze zbiorniczka podczas jazdy wycieka płyn chłodzący , zbiorniczek jest jakby napęczniały i ciepły, tak powinno być ? Wystarczy zmienić zbiorniczek, bo jest nieszczelny ?

Drugie pytanie. Co myślicie o tych kołach? Zostawić i odnawiać czy sprzedaż i kupić większe na następne lato ? 16",17" ? Teraz są 15" na balonie 195/65. Mam zawieszenie 1ba czyli komfortowe niby :D

dsc-0119.jpgdsc-0120.jpg

W kabinie znalazł się nowy przycisk , chyba od alarmu :)

dsc-0118.jpg

Jedno foto wnętrza :

dsc-0117.jpg

BONUS :D :

dsc-0122.jpg

Dziękuje za poświęcony czas i za rady ;)

Edytowane przez mistrz13m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbiorniczek na bank do wymiany.

Przyciskiem od alarmu, który znalazłeś wyłącza się czujniki we wnętrzu, żeby nie załączały alarmu jak np. ktoś siedzi w aucie a uzbrojony jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbiorniczek na bank do wymiany.

Przyciskiem od alarmu, który znalazłeś wyłącza się czujniki we wnętrzu, żeby nie załączały alarmu jak np. ktoś siedzi w aucie a uzbrojony jest...

Dzięki za radę :) każda audi miała ten przycisk? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba w zależności od centralki alarmowej... przy mniej rozbudowanych chyba nie było... nie mam pewności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda nie miała, bo każda nie miała alarmu. Co do kontrolki abs nie musi sie świecic, u mnie był wykrzyknik ciagle na fisie, początkowo ta kontrolka zapalała sie tylko przy szybszym starcie, albo przy prędkosciach wiekszych, póżniej świeciła sie nonstop, ale najlepiej będzie jak sie spróbujesz połaczyć kompem, jesli sie połaczy to wysypie dziwne błedy, jesli nie to juz 100% sterownik

http://allegro.pl/sterownik-pompa-abs-audi-a4-a6-c6-naprawa-pompy-i5526662768.html

polecam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za tydzień wraca mój mechanik z urlopu to do niego podjadę i sprawdzimy te błędy.

Co polecacie za koła? :D

Jest sens zmieniać lampy tył na poliftowe ?

Czym najlepiej wypolerować wydech ? :D

Co myślicie o tych lampach ? http://olx.pl/oferta/lampy-przednie-w-komplecie-audi-a4-b5-CID5-IDb9f09.html Moga być czy lepiej wyglądają poliftowe ? :eusathink:

Edytowane przez mistrz13m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampy mają się tak, że auto wygląda młodziej. Przednie bym pakował na 100% ale poliftowe te mi jakoś nie podchodzą, tylne tylko wstecznym się trochę różnią ale to już zależy kto czego oczekuje ;)

U mnie wydech szwagier mi go matował papierem na wodę ale nie pamiętam jakim a efekt zacny.

Co do felg.. Jakie plany z zawieszeniem planujesz bo jak wsadzisz 17 czy 18 to może być trochę koza :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Felgi to 16" albo max 17", z zawieszeniem to nie wiem , chyba będe wymieniał na jesień/zimę amory z tyłu to można coś pomyśleć , wszystko zależne jest od kosztów :)

Dzisiaj Audi dostała nowy filtr kabinowy , bo jak się okazało starego nie było wcale :)

dsc-0105.jpg

Jutro napełnianie klimy , jeśli jest szczelna :D


Klima nabita..
Potrzymała 2 godziny czasu i 100 zł wyleciało w atmosferę ;)

dsc-0106.jpg

EDIT: 15.08.15

Dzisiaj wpadły nowe wycieraczki bosch oraz kupiony już wcześniej podłokietnik ;)

http://static.pokazywarka.pl/bigImages/6006922/15896524.jpg?1439627455

http://static.pokazywarka.pl/bigImages/6006922/15896520.jpg?1439627455

Edytowane przez mistrz13m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny Avancik, jeśli mogę coś zasugerować to przede wszystkim wywal to coś z kierownicy, załóż relingi, większe koło, lekka gleba, lampy przód z polifta, tył zostaw takie jakie są.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny Avancik, jeśli mogę coś zasugerować to przede wszystkim wywal to coś z kierownicy, załóż relingi, większe koło, lekka gleba, lampy przód z polifta, tył zostaw takie jakie są.

Pozdrawiam

Sugestie miło widziane ;) Co do tego pokrowca to jest tam bo kierownica jest w złym stanie i zamierzam kupić nową ale najpierw sprawy ważniejsze jak rozrząd i uszczelnienie silnika :) a gleba to nie wiem na jakich częściach, nigdy się w to nie bawiłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...