Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana licznika ( pływająca wskazówka paliwa ) ?


paleeelek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich. Pacjent to audi a4 b5 1.9 TDI z 98r

To jeden z moich pierwszych postów więc jeśli jest źle napisany z góry przepraszam.

A teraz do sedna sprawy.

Jakiś czas temu raz czy dwa razy zaczęła pływać mi wskazówka od paliwa lecz następnego dnia wszystko wróciło do normy aż do dziś.

Teraz co tylko jade i powiedzmy przykładowo mam pół baku paliwa to licznik głupieje i raz wskazówka opada do samego dołu po czym pika rezerwa po czym za chwile znowu sie podnosi do stanu faktycznego by znowu za chwile opaść na dół i znowu zaświeci sie rezerwa i tak w kółko. Czasami potrafi wskazówka zatrzymać się gdzieś w połowie prawidłowego wskazania.

Moje pytanie czy to winny za to jest licznik ? jeśli tak to czy moge wybrac licznik poliftowy taki jak ten http://allegro.pl/zegary-licznik-audi-a4-b5-1-9-tdi-8d0919033e-i5530548049.html ????

wiem ze bede musial programowac swoje kluczyki czyli jesli dobrze rozumiem wyciagam nr ze starego licznika a wpisuje w nowy tak ?

Jesli cos pomieszalem poprawic mnie prosze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Licznik z linka.jest przedliftowy o ile dobrze widzę ma w środku 4 kwadratowe kontrolki. Poliftowy ma 6 kontrolek. Jeśli się mylę to niech mnie ktoś poprawi. Jeśli to przedlift a ty masz też przedlift to zakładasz i działa bez żadnego kodowania. Ja tak zmieniałem u siebie w b5 i było ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam faktycznie to jest chyba przed lift choc glownie chodzilo mi o to ze ja mam licznik bez wskazan ladowania i temp oleju czy te dwa wskazniki bede u mnie dzialaly ? Ale mam licznik z IMO mam cyfry 3 6 9 12.


Jeśli to przedlift a ty masz też przedlift to zakładasz i działa bez żadnego kodowania

Czyli tylko podlaczyles licznik i wszystko gralo auto odpalalo itd ? a miales IMO w liczniku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem przedlifta i założyłem dokładnie taki jak na twoim linku. Przedlift mają imo w osobnej puszce nie w liczniku. Volty działają od razu a do temp.oliwy trzeba dołożyć czujnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jest mozliwosc ze ktos juz zmnienial zegary u mnie bo czytalem ze jak sa czyfry 3 6 9 12 to licznik ma IMO a u mnie takie sa tylko teraz pytanie jak sprawdzic czy IMO moze mam osobno a licznik jest zmieniony ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak wygląda imo w liczniku ale wiem że puszka imo osobnego jest biała i zamontowaną jest pod z prawej strony kolumny kierowniczej. Na wysokości prawego kolana. ( siedząc za kółkiem) Zaglądnij pod spód i zobacz czy siedzi tam biała lub ekri puszka .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedlifty maja białą puszkę immo w miejscu o którym pisał Jacek.

Liczniki z 8D0919 nie mają w sobie immo.

Co do wskazówki to bez problemów można przełożyć silniczek poziomu paliwa.

Silniczki poziomu paliwa i temperatury płynu chłodzącego w tych licznikach mają te same numery zatem są zamienne, możesz rozebrać swój licznik i przełożyć silniczki miejscami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pływaka, to wyjmij go, i zobacz czy nie jest zbyt mocno zużyty/wytarty w miejscu tych blaszek co o siebie trą(nie wiem jak to nazwać :D ) na nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczniki z 8D0919 nie mają w sobie immo.

Nie wprowadzaj w błąd bo w swojej audi wlasnie mialem 8D0 919 i immo jest w liczniku liczy sie reszta numeru bo poczatkowe 6 cyfr sa takie same w przed lifcie jak i w pierwszym lifcie

Jak masz w zegarze tylko kreski to masz immo poza licznikiem

jak masz cyferki 3 6 9 12 na zegarze i masz 98r to immo juz jest w liczniku.

Licznik mozesz zmienic potrzebujesz wtedy tylko pin do nowego licznika i tyle.

Jak chcesz mam licznik z Twojego rocznika z AFN tylko bys sobie musial tarczke z licznika przełożyc.

Immo i stan licznika Ci ustawie w razie czego jaki chcesz

Edytowane przez Mauros88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...