Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[AFN] poprawna siła na śruby głowicy ?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, niedługo bede wymieniac uszczelke pod głowica. Silnik AFN 97rok. Czy podana siła dokrecana śrub jakie znalazlem jest ok?

1etap - 40nm

2etap - 60nm

3etap - 90 stopni

4etap - 90 stopni

Jaką siłą dokręcać wałek roz.?
Co ile tyś. wymieniać pasek roz. ? Zrobilem na conti juz 40tyś i zastaanwiam sie czy nie wymienic przy okazji

Czy zamontowany Zawór N75 od Audi a3, moglbyc przyczyna ze turbo dalo cisnienie grubo powyzej 1 bara i wydmuchalo uszczelke pod głowica ? bo z tego co wiem to powinny one wytrzymac 1,5 bara.

Edytowane przez enussss

Opublikowano

1. Z uszczelką dostaniesz intrukcję dokręcania i jej się trzymaj.

2. przy zdjęciu głowicy zakłąda się przynajmniej nowy pasek

3. zawór jak zawór, oby sprawny był, geometria chodzi żwawo?

Opublikowano

Moment śrub i etapy OK.

Szpilki wałka pionowe 20NM, śruba na wałku chyba 35NM.

Rozrząd co 60-70tys km trzeba wymieniać. Generalnie producent zaleca zawsze wymianę paska po jego zdjęciu. Praktyka, cóż... to jest Polska ;-)

Raczej zapieczone kierownice niż zawór N75 spowodował takie ciśnienie. Chociaż cóż to jest ponad 1 bar.

Problemów wydmuchania uszczelki jest bardzo dużo. Jak zdejmiesz głowicę to oceń stan uszczelki, jak zobaczysz, że np. wypalona to znak, że wtryskiwacz może podlewać i miejscowo następowało przegrzanie.

Opublikowano
  • Autor

Kierownice chodzą bombowo bo sam regenerowalem, okazalo sie ze zawór nie domagał wiec kupilem i wsadzilem zawór n75 od audi a3 na pompowtryskach, a ja mam a4 jeszcze na zwyklych wtryskiwaczach, uszczelka padla tydzien po wymianie zaworu n75 i tak sie zastanawiam czy on nie jest winowajcą, ze np. turbina bardzo duze ciśnienie ładuje i dlatego wydmuchalo uszczelke

Opublikowano

Zbieg okolicznosci.

Gdy turbo dmucha zbyt mocno (przeładowanie) to ecu ją odcina i ucina dawkę paliwa.

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Hezen

Opublikowano

Dyskutowałem kiedyś na forum z kilkoma osobami o zaworkach N75 i doszliśmy do wniosku iż zaworki n75 z PD nie zawsze dobrze sterują geometrią w VP i w drugą stronę to samo.

A co do wydmuchania uszczelki to czysty zbieg okoliczności.

Edytowane przez Bartollo

Opublikowano

Uszczelkę nie wydmucha turbo tylko kompresja silnika a w zasadzie tłoki.

Edytowane przez jacek70

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.