Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Lusterko wsteczne fotochrom z A4 B5 pasuje do B6?


Siwy21

Rekomendowane odpowiedzi

Aha, czyli moge smialo zamawiac,a ten wlacznik bedzie mi działał tez?czy jak podlacze to bedzie caly czas włączone po wlaczeniu zaplonu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz u siebie lusterko z fotochromem i chcesz tylko wymienić na to z przyciskiem?

Jezeli tak to będzie działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak,mam orginalnie fotochromowe lusterko tylko ze juz przestało działać i dlatego chce wymienić i jak już to lepiej z przyciskiem,bo w b5 tego przycisku nie było orginalnie chyba,no bynajmiej ja nie mam i dlatego też pytam czy bedzie to działać :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie nie miałem lusterek fotochromatycznycam a teraz ma założone z rs b5 zewnętrzne te z gumowo obwódko w środku i wewnętrzne z włącznikiem od b6 istalacje cało nowo ciągnełem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekowacza pomoc :-)

Podłączyłem lusterko,musiałem poprzekladac kabelki w kostce bo tak jak bylo do tego starevo to przy tym tylko palił sie przycisk no izielona dioda a wogole nie sciemniało sie,poprzekladalem kabelki i wszystko gra tylko dziwi mnie dlaczego jak włanczam wsteczny to nie rozjasnia sie lusterko,chyba ze w b5 nie było tego.

I tez przy wlaczaniu wewnetrzego oswietlenia lusterko sciemnia sie,czyli mozliwe ze nie do konca dobrze ktores kabelki podlaczylem.moze ktos mi podpowie ktore za te dwie rzeczy odpowiadają?chyba ze naprawde w b5 nie.bylo tego tylko poprostu sam fotochrom no ale 6 kabelków wkoncu po coś jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było nie ruszać, kabelków bo raczej coś namieszałeś. Jak paliła się tylko zielona dioda (pewnie było wtedy widno na dworzu), to tak powinno być. Podświetlenie zapala się niezależnie od włączenia świateł, tylko jak czujnik w lusterku "zobaczy" że jest ciemno... ;-)

I zastanawia mnie, jak to możliwe, że palił się zielony przycisk, a nie sciemniało się skoro miało zasilanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem,Mowisz o podswietleniu przycisków i zegarów w środku?bo mi chodz iło o wlaczenie podswietlenia w podsufitce, ale juz z tym tez ogarnelem,jak wlacze lampke w podsufitce to lusterko zaraz rozjasnia sie:-) No wlasnie dlatego tez poprzekladalem kabelki bo nie sciemnialo sie,teraz reaguje ladnie tylko ten wsteczny mi został. Raz poprzekladalem tak kabelki ze jak włączyłem wsteczny to sciemniało sie zamiast rozjasniac hehe no i raz juz bezpiecznik strzelił tez :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na schematach oba lusterka, mają takie same połączenia.

Z rozjaśnianiem na wstecznym może być problem, lusterko bez przycisku rozjaśnia się na wstecznym po poodaniu plusa, a lusterko z przyciskiem po podaniu minusa.


Ok. już załapałem, że chodziło o światełko a nie podświetlenie przycisku. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie dlatego jak wlaczylem wsteczny to lustro sciemnilo sie zamiast rozjasnic.no truddno da sie z tym zyc,nie bede juz kombinował,ważne ze działa :-)

Widocznie jest schematycznie podlaczone jak powinno tylko jak napisales w kablu od wstecznego minus jest po wlaczeniu i dlatego nie reaguje lustro.

Znaczy minus powinien byc a jest plus :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak piszesz powinien być minus a jest plus.

To też w sumie jest do ogarnięcia :wink:, (tranzystor, malutki przekaźnik) coś co by "reagowało" na plus ze wstecznego podając do lustra minus :wink:

Edytowane przez Bromchit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiał byś samemu zrobić :wink:

np. bierzesz jakiś jakiś mikroprzekaźnik podłączasz go tak żeby plus ze wstecznego zasilał jego cewkę, a jego styki zwierając się podają minus do lustra :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mam jeszcze pytanie odnośnie czujnik zmierzchu/światła, bo jest w tym lusterku tez,i czy on wpływa jakoś teraz na coś?na podswietlenie zegafów czy też światła? czy nie wykorzystuje go wogole i nie przeszkadza? Bo w sumie jak przykrywałem jeden czujnik zeby spraqdzic czy sciemnie sie.lustro to sie nie sciemniało,musiałem też ten drugi przysłonic od zmierzchu i wtedy świecąc w środku auta na czujnik lustro sie sciemniło,czyli jakoś tez działa ten czujnik chyba,ale czy w niczym nie bedzie przeszkadzał w oświetleniu?

On jest tez od opcji coming leaving home tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jeden czujnik ten w podstawie uchwytu jest od coming living home i on jest od funkcji auto (u Ciebie nie wykorzystany i w niczym nie przeszkadza), za ściemnianie lusterka odpowiadają pozostałe dwa czujniki. Słabo zasłaniałeś ten czujnik, w słoneczny dzień ciężko go zasłonić palcem żeby się ściemniło, nie dawno to przerabiałem :wink: .

Żaden z czujników w lusterku nie ma wpływu na ściemnianie zegarów, one mają własny czujnik światła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No musze ci powiedziec że naprawde dobrze zasłaniałem ten czujnik i nie reagowało dopiero jak ten od zmierzchu przykryłem szmatką i wtedy tak samo jak wczesniej tamten to dopiero sciemniac sie zaczeło,i pare razy tak robilem bo sam nie dowierzałem, no aż dziwne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może się mylę i faktycznie on ma wpływ na ściemnianie lustra. Nie mam już możliwości tego sprawdzić, bo mam założone lusterko z Q5 z 2012r. i na jego przykładzie napisałem wcześniejszą wypowiedź :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak,dziwi mnie troche ze zewnetrze lustra mam zwykłe,ba nawet nie są podgrzewane,widocznie ktoś tak dobrał sobie wyposażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...