Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dodatkowe przyciski sterowania Navi


kubaja11

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie, mam małe pytanko odnośnie dodatkowego modułu przycisków sterowania Navi który jest montowany w tunelu obok zapalniczki, ten o numerach 8E0 919 721,

Czy ten okrągły przycisk pełni również funkcje potencjometru od przyciszania i pogłaśniania czy jak to jest ? Na zdjęciach zauważyłem że wejście do tego modułu jest 6pinowe, zamontowałem u siebie w samochodzie na stałe tablet Asus Nexus 7 i chciałbym się wlutować w te przyciski do przycisków z tableta, tak by sterować głośnością na tablecie i módz go włączyć czy wyłączyć..

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten przycisk pokrętło jest przycuskiem wyboru przy dodatkowych fynkcjach na fisie a nie od głośności...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, zabieram się za zakup tych przycisków i domyślam się że z zakupem tego panelu wiąże się również wymiana całego modułu zapalniczki. Czy ktoś uzupełniał u siebie swoją A4 o te przyciski i czy rzeczywiście potrzebna jest również wymiana zapalniczki ?

Posiadam taką zapalniczkę:

20151013_165846.jpg

A domyślam się że musze mieć tą.. Prawda ?

5691175244.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet opis jest na FORUM



[porównanie zapalniczek]

Poniżej zaznaczone miejsce mocowania szufladki i fotka strzelona po montażu

mocowanieszuf.jpgnowazap.jpg

Mając w/w graty poza autem możemy przystąpić do montażu wiązki panelu wg. poniższego schematu. Wiązka liczy 7 przewodów (1 połączenie z zieloną kostką w zegarach, 5 połączeń z niebieską kostką w zegarach i zasilanie z bezpiecznika S5 10A). Schemat poniżej – rozpiska pinów:

Pin 1 (panel) przycisk MENU -> Pin 8 (niebieska 32-pinowa kostka w zegarach)
Pin 4 (panel) zasilanie iluminacji panelu -> pin 17 (zielona 32-pinowa kostka w zegarach, będzie już obsadzony - mostek)
Pin 6 (panel) obrót pokrętła w lewo -> pin 12 (niebieska 32-pinowa kostka w zegarach)
Pin 7 (panel) obrót pokrętła w prawo -> pin 28 (niebieska 32-pinowa kostka w zegarach)
Pin 8 (panel) ENTER, naciśnięcie pokrętła -> pin 25 (niebieska 32-pinowa kostka w zegarach)
Pin 9 (panel) zasilanie -> bezpiecznik S5 10A (będzie już obsadzony, mostek na przewodzie czarno/czerwonym)
Pin 10 (panel) masa panelu i jego iluminacji -> dowolna ale fabrycznie zalecają wpiąć się w pin 32 (niebieska 32-pinowa kostka w zegarach, będzie już obsadzona – mostek)

MENUcircuit.JPG

Jeśli chodzi i podłączenie zasilania i masy iluminacji panelu MENU – teoretycznie nie trzeba przeciągać osobnych kabli i rozgrzebywać zielonej kostki. Wystarczy wpiąć się w zasilanie i masę iluminacji zapalniczki, podłokietnika lub popielniczek. To wystarczy aby podświetlenie startowało tak jak w innych przyciskach czyli po włączeniu świateł drogowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy jest wiązka aby wpiąć panel sterownia do zegarów ? czy wszystkie kable trzeba rezać według schematu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jakiś czas temu popsuł mi się panel sterowania (był na nim tylko przycisk MENU i pokrętło) i gdzieś się zawieruszyl.  

Kupiłem nowy panel,  ale jest on trochę inny, gdyż nie mogłem nigdzie znaleźć tego co miałem wcześniej. Nowy panel ma pokrętło i cztery przyciski od sterowania navi,  natomiast brakuje mu podstawowego przycisku MENU,  w jego miejscu jest zaslepka.  

Tu pytanie do Was,  jak przerobić ten panel.  Wpiąć się pod jakiś przycisk od sterowania navi,  czy zrobić jakoś ten przycisk MENU? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie kombinował, tylko kupił taki, jaki powinien być, a nie brał pierwszy lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, no jasne, ja też bym wolał oryginalny panel,  ale szukałem go przez kilka miesięcy co jakiś czas i na Alleg..  i na OL..  ale nigdy nie udało mi się go znaleźć, chociaż przelatywałem wszystkie strony z panelami. także nie jest to pierwszy lepszy, a raczej świadomie kupiony niewłaściwy z myślą o przerobieniu go.  Poza tym jeśli przerobiony będzie w 100% wykonywał swoje zadanie (obsługa menu na fisie) wówczas było by mi obojętne czy jest on z przyciskiem MENU i samym pokrętłem, jak było oryginalnie, czy z czterema przyciskami od navi (bezużytecznymi, oprócz np jednego, który pełniłby zastępczą rolę przyciska MENU)

Wiem, że pewnie dostałbym taki panel w ASO, ale nie chce przepłacać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nieraz czas poświęcony na szukanie i późniejsze przeróbki, które wiążą się z kosztami i nieoryginalnym wyglądem nie jest wart tego i lepiej kupić w ASO... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to już zależy od właściciela auta i jego podejścia... napewno nie jest to kwestia dyskusyjna, bo "jeden woli tak, drugi inaczej" i na to się nic nie poradzi. Dobra, miejsza z tym....

Powiedz lepiej, czy masz jakiś pomysł jak zastąpić taki przycisk MENU innym np od sterowania nawigacją, lub dodanie do panelu przyciska MENU wmiejsce gdzie jest ta zaślepka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dziale sprzedam masz użytkownika, który sprzedaje Panel Menu i oferuje przeróbki. Odezwij się do niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spokojnie wepnijj sie w odpowiedni pin od ktoregokolwiek przycisju z 4 od navi i bedzie dzialal jako menu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam panel 8e0919721 5pr z czterema dodatkowymi przyciskami. Czy mógłby mi ktos podać schemat podłączenia? Zakładam, że potrzebne są trzy dodatkowe kable w porównaniu do panelu z jednym przyciskiem.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...