Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zeszyty serwisowe


BoskiMario

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy ktoś z Was posiada może jakiś manual/zeszyt serwisowy do tego motoru ? Nigdzie w necie nie można znaleźć sczegółowych informacji serwisowych na temat tego silnika. Czy jest ktoś w stanie pomóć ? Z góry bardzo dziękuję za każde info.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też bym był zainteresowany takim czymś. Może w między czasię znalazłeś coś Kolego?

Niestety nic konkretnego na razie nie mam. Znalazlem tylko opisy do kilku blokow pomiarowych do vag'a ale ogolnie do monotronica v6. Musze sprawdzic czy to jakos pasuje do 2.4 v6 bdv. Jezeli tak to podesle na pw.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, w takim razie czekam na wiadomość i życzę powodzenia w sprawdzaniu. Do usłyszenia

Niestety, wiekszosc blokow sie nie zgadza :( doslownie kilka mozna dopasowac. Ja porownuje niektore tylko wartosci choc tez nie wiem czy tak mozna bo rozne silniki maja rozne parametry. Ten BDV to jakas porazka, nic do niego nie ma :( Zastanawiam sie na czym opieraja sie mechanicy :) Jezeli chcesz to przeslij na pw maila to wysle Ci ten dokument. Pozdrawiam

Edytowane przez BoskiMario
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W elsie wszystko jest.

Mam else 4.1 i powiem szczerze, ze jest sporo mechanicznych rzeczy ale nie wszystko, z diagnostyki nie ma praktycznie nic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo tobie potrzeba win else i baze do audi

Mam dokladnie to o czym piszesz. Mam Winelse i wrzucona baze audi. Jestem tam naprawde sporo opisow dotyczacych czesci mechanicznej ale nie wszystko. Z diagnostyki nic tam nie moge znalezc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, w takim razie czekam na wiadomość i życzę powodzenia w sprawdzaniu. Do usłyszenia

Niestety, wiekszosc blokow sie nie zgadza :( doslownie kilka mozna dopasowac. Ja porownuje niektore tylko wartosci choc tez nie wiem czy tak mozna bo rozne silniki maja rozne parametry. Ten BDV to jakas porazka, nic do niego nie ma :( Zastanawiam sie na czym opieraja sie mechanicy :) Jezeli chcesz to przeslij na pw maila to wysle Ci ten dokument. Pozdrawiam

Kolego, ten motor się nie psuje ;) dlatego mechanicy nie potrzebują o nim zbyt wielu informacji. Cieszmy się z tego, że wybraliśmy odpowdni silnik do naszych aut :D a teraz serio, leci PW ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, w takim razie czekam na wiadomość i życzę powodzenia w sprawdzaniu. Do usłyszenia

Niestety, wiekszosc blokow sie nie zgadza :( doslownie kilka mozna dopasowac. Ja porownuje niektore tylko wartosci choc tez nie wiem czy tak mozna bo rozne silniki maja rozne parametry. Ten BDV to jakas porazka, nic do niego nie ma :( Zastanawiam sie na czym opieraja sie mechanicy :) Jezeli chcesz to przeslij na pw maila to wysle Ci ten dokument. Pozdrawiam

Kolego, ten motor się nie psuje ;) dlatego mechanicy nie potrzebują o nim zbyt wielu informacji. Cieszmy się z tego, że wybraliśmy odpowdni silnik do naszych aut :D a teraz serio, leci PW ;)

Byoby pieknie :)

Czy naprawde nikt nic nie ma na temat diagnostyki tego motoru ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bloki pomiarowe są w VAS i tylko w nim mechanika i schematy elektryczne w ELSA.

Ale chodzi mi o wartosc wzorcowe dla danego silnika. W jakim przedzialce co ma sie miescic w poszczegolnych grupach. Nikt przeciez nie wrozy z fusow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedni kabelek i vcds pokazuje widełki w jakich dana wartosc musi się mieścić.

A jaki kabelek jest w takim razie odpowiedni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam i kabel i VCDS ale widełek wspomnianych przez Ciebie nie widzę. Jaką wersję potrzeba, żeby osiągnąć taki efekt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy sterownik ma swój numer np 8e0 910 518 a. W katalogu vcds jest folder label i tam sa umieszczone etykiety z parametrami do sterownikow. Jak nie ma twojego to mozna poszukax na necie na podstawie numeru sterownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...