Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[A4 B5 ADR 1.8] Co chwile zapalająca się kontrolka oleju, gaśniecie auta podczas jazdy


AceBoy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Tak jak w temacie. Od nie dawna jestem posiadaczem Audi A4 B5 o oznaczeniu silnika ADR, pojemność 1.8. Nie owijając w bawełnę od samego początku autko sprawiało mi dość znaczące problemy, mianowicie rura od przepustnicy i przepływomierz były dość znacząco uszkodzone, nie było nawet filtru powietrza który dzisiaj również zakupiłem i włożyłem nowiutki, falowały obroty i w ogóle. Auto na starej instalacji gazowej, z której aktualnie w ogóle nie korzystam ponieważ 'strzela'. Ten problem również występował podczas jazdy na benzynie, lecz po wymianie wcześniej wymienionych podzespołów auto zaczęło normalnie funkcjonować na benzynie, choć jednak nie do końca. Podczas dłuższej jazdy, jak już nagrzeje się lekko silnik co chwile wyskakuje kontrolka czerwona od oleju pikająca, stan oleju jest w porządku bo sprawdzałem. Po czasie od tego pikania auto po prostu naturalnie gaśnie i przez parę minut jest problem z jego odpaleniem, lecz jak już załapie to jedzie dalej. Czuć w środku auta tak jakby przepalający się olej silnikowy i przypuszczam, że jest gdzieś nieszczelność i ten olej kapie na rozgrzany silnik stąd taki objaw. Tak czy siak czekam na wypowiedzi obeznanych użytkowników, za wszelkie komentarze w mojej sprawie dziękuje z góry. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też ta kontrolka głupieje, ale auto nie gaśnie.

Z tego co tu chłopaki pisali na forum to trzeba zmierzyć ciśnienie oleju w silniku i ewentualnie wymienić pompę olejową w silniku :)

Tematów jest sporo związanych z tą kontrolką na tym forum także warto poszukać zanim tworzyć nowy temat. :)

Edytowane przez k232
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie podstawa to ciśnienie oleju żeby silnika nie zatrzeć :) Jak będzie prawidłowe to możliwe że czujnik siada :) Warto też po takich problemach jakie masz podłączyć pod VAG i zobaczyć błędy jakie będą, a będą jakieś napewno :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też ta kontrolka głupieje, ale auto nie gaśnie.

Z tego co tu chłopaki pisali na forum to trzeba zmierzyć ciśnienie oleju w silniku i ewentualnie wymienić pompę olejową w silniku :)

Tematów jest sporo związanych z tą kontrolką na tym forum także warto poszukać zanim tworzyć nowy temat. :)

Dokładnie podstawa to ciśnienie oleju żeby silnika nie zatrzeć :) Jak będzie prawidłowe to możliwe że czujnik siada :) Warto też po takich problemach jakie masz podłączyć pod VAG i zobaczyć błędy jakie będą, a będą jakieś napewno :)

Dziękuje wam bardzo. W takim razie postaram się to wszystko w jak najbliższym czasie, może i nawet dzisiaj posprawdzać i dam znać jaki będzie tego efekt. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj znać, ja też muszę sprawdzić ciśnienie bo też mi się zapala, ale daj znać bo jestem ciekaw co wyjdzie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...