Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jedyna taka bez klimatyzacji ?


baczyn89

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Panowie sprawa wygląda następująco. Posiadam A4 B6 1.9 TDI 101 KM sprowadzona z Belgii , w której jest panel climatroniku i to by było na tyle :( brak jest jakiekolwiek innego osprzętu. Z tego co czytałem to wszystkie A4 B6 wychodziły w wersji z klimatyzacją. Wątpię żeby ktoś ją wyciągnął bo w miejscu gdzie w grodzi jest otwór na węże klimatyzacji jest założona oryginalna gumowa zaślepka myślę, że pierwszy nabywca mógł być alergikiem i wybrał taką wersję.. I teraz moje pytanie brzmi. Czy możliwy jest montaż klimy bez większych problemów? Chodzi mi głownie o elektronikę bo dokładka części to żaden problem. Będę wdzięczny za jakąkolwiek pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się bawił w to, zaczął bym od sprężarki, zmiany paska, a później bym dołożył resztę osprzętu do sprężarki, pociągnął odpowiednie wiązki. Poczytaj trochę tematow o dokładaniu klimy w b5, to tam to często ludzie robią, bo u Ciebie będzie bardzo podobnie jak u nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takim aucie i bez klimy :) ja bym rezał :decayed:

heh śmieszne :) . Jak ją kupiłem to nie przeszkadzał mi brak klimy ale teraz jak jest już maleństwo to już jest problem.

Podpinałem kiedyś komputer i wykrywał klimatyzacje tylko pokazywał brak osprzętu. Niedaleko mnie facet sprowadza angliki i na pierwszy rzut oka cały osprzęt będzie pasował poza jednym może 2 przewodami.

Ja bym się bawił w to, zaczął bym od sprężarki, zmiany paska, a później bym dołożył resztę osprzętu do sprężarki, pociągnął odpowiednie wiązki. Poczytaj trochę tematow o dokładaniu klimy w b5, to tam to często ludzie robią, bo u Ciebie będzie bardzo podobnie jak u nich.

Ze sprężarką i cała resztą dam radę. Boję się tylko o elektrykę, a może nóż widelec wiązki elektryczne będą już wyciągnięte tylko będą gdzieś wciśnięte . Pocieszam się tym, że komputer ją wykrywa tylko sygnalizuje błąd.

Mam jeszcze prośbę o listę części, z których składa się układ klimatyzacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


listę części, z których składa się układ klimatyzacji.

sprężarki, zmiany paska

Do tego chłodnica z wentylatorem, osuszacz, parownik tu chyba wymiana całej nagrzewnicy Cie czeka, przewody wysokiego i niskiego cisnienia, nie wiem jak wygląda panel klimatronika w wersji bez AC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

listę części, z których składa się układ klimatyzacji.

sprężarki, zmiany paska

Do tego chłodnica z wentylatorem, osuszacz, parownik tu chyba wymiana całej nagrzewnicy Cie czeka, przewody wysokiego i niskiego cisnienia, nie wiem jak wygląda panel klimatronika w wersji bez AC

Tylko że ten climatronic w pełni działa sterowniki temperatur można przełączać zarówno ze strony kierowcy i pasażera tylko cały czas świeci się ECON .

Tak czy tak będę musiał rozebrać kokpit żeby wpiąć się z wężami do nagrzewnicy dobrze by było jakby ta nagrzewnica pasowała, a od climatronica wychodziła wiązka elektryczna ale z góry zakładam że nie będzie tak pięknie jak mi się to wydaje. Jestem laikiem ale na chłopski rozum ta wątpię żeby Panowie z Audi robili nagrzewnicę inną niż ta co jest montowana seryjnie do wersji z AC. Skoro komputer wykrywa klimatyzację a pokazuje tylko jej błąd to jest światełko nadzieji że może coś z tego wyjść.

listę części, z których składa się układ klimatyzacji.

sprężarki, zmiany paska

Do tego chłodnica z wentylatorem, osuszacz, parownik tu chyba wymiana całej nagrzewnicy Cie czeka, przewody wysokiego i niskiego cisnienia, nie wiem jak wygląda panel klimatronika w wersji bez AC

Tylko że ten climatronic w pełni działa sterowniki temperatur można przełączać zarówno ze strony kierowcy i pasażera tylko cały czas świeci się ECON .

Tak czy tak będę musiał rozebrać kokpit żeby wpiąć się z wężami do nagrzewnicy dobrze by było jakby ta nagrzewnica pasowała, a od climatronica wychodziła wiązka elektryczna ale z góry zakładam że nie będzie tak pięknie jak mi się to wydaje. Jestem laikiem ale na chłopski rozum ta wątpię żeby Panowie z Audi robili nagrzewnicę inną niż ta co jest montowana seryjnie do wersji z AC. Skoro komputer wykrywa klimatyzację a pokazuje tylko jej błąd to jest światełko nadzieji, że może coś z tego wyjść.

Edytowane przez baczyn89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że nie musisz zdejmować całego kokpitu żeby dostać się do parownika tego przy nagrzewnicy B6 i B7 jest tak zaprojektowana że można to wyjąc bez zdejmowania całej półki i tp.

Na pewno jest tak z nagrzewnicą z parownikiem chyba podobnie niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...