Skocz do zawartości
IGNOROWANY

spryski reflektorów - problem


broker25

Rekomendowane odpowiedzi

witam was serdecznie i proszę o pomoc,

sytuacja jest następująca, od pewnego czasu nie działały mi spryski reflektorów xenon (fabryczny), w dniu wczorajszym postanowiłem się za to zabrać i winna okazała się pompka ta która znajduje sie przy zbiorniczku sprysiwaczy - wymieniłem ją na nową i po złożeniu wszystkiego spryski otwierają się na dosłownie sekundę i chowają się z powrotem -ale nie spryskują lamp. sprawdziłem szczelność węzy i wszystko ok. Ostatnią rzeczą jaką zrobiłem w celu przetestowania nowej pompki to podpiołem ją bezpośrednio pod akumulaor za pomocą dwóch przedwodów i wszystko zaczeło działać. I teraz już sam nie wiem? czy winny może być jakiś przekaźnik.

Proszę was o pomoc bo już nie wiem gdzie mam szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompka to zamiennik. Ale wydaje mi się ze jest sprawna bo po podłączeniu na krótko do aku działała oraz spryski rownież się wysuwały oraz spryskiwały lampy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ona pracuje w ogóle gdy jest podpięta oryginalnie?

Sprawdź czy oby nie podpiąłes odwrotnie wtyczki do pompki.

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, pracuje ale spryski wysuwają się dosłownie na 1 sekundę i chowają się z powrotem.

Tak jak pisałem, sprawdź wtyczke czy prawidłowo podpięta (+ -)

Tak, pracuje ale spryski wysuwają się dosłownie na 1 sekundę i chowają się z powrotem.

Tak jak pisałem, sprawdź wtyczke czy prawidłowo podpięta (+ -)
Właśnie przy zamiennikach trzeba na to zwrócić uwage bo sa czasami inaczej niz w orygilale.Popatrz dokladnie na pompce jest zaznaczone z której strony jest plus. Pomimo, że wtyczka pasuje tylko w jeden sposób na gniazdo. Może będzie trzeba przepiąć piny. Porównaj z oryginylną. Na obudowach jest wytłoczone + i - Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem że zamienniki nie dają sobie rady.

Ori są dużo droższe ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgubiłem zaslepke sprykiwacza wraz z dysza. Moje pytanie jest czy jest jeden rodzaj zaslepek spryskiwaczy w zderzaku,czy np są inne w ślinę,s4 i w zwykłym. I jeszcze pytanie czy da rade kupić sama dysze czy to jest dostępne wraz z pompka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie było tak...Po kupnie auta pompka zardzewiała, nie kompletne dysze w spryskach. Kupiłem zamienniki (pompka + spryski) działa jak w oryginale. Wtryski u mnie także się wysuwały na chwile i chowały zapowietrzone były. Ja jak się wysuną wtrysk złapałem go i na wysuniętym kilka razy podpompowałem wtedy poszedł płyn...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po usterce powiedzmy pół roku spryski powinno sie wyczyścić i sprawdzić, robi sie to dość prosto. Pistolet do podlewania z gumową końcówką przyciskamy do króćca sprysków i testujemy, jesli spryski sie wysuwają ale nie idzie woda tzn ze są zapchane. Czasem pomaga przedmuchanie całości sprężonym powietrzem a czasem trzeba wyciągać sprysk i czyścić recznie.

Przerabiałem to juz wielokrotnie więc jesli macie jakies pytania piszcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...