Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[A4 B5] Po wymianie żarówek na LED trzeci STOP nie gaśnie


onemove

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Samochód to Audi A4 B5 Avant 1999 1.8T po lifcie.

Postanowiłem odświeżyć wygląd auta i kupiłem zestaw żarówek LED (oczywiście tanie chińskie najpopularniejsze żarówki LED od W5W, T4W, przez C15 i rurki C5W do wnętrza). Rurki C5W 42 mm we wnętrzu i schowku z przodu oraz rurki C5W 36 mm w bagażniku wymieniłem i działają bez problemu. Z wymianą oświetlenia nóg na LED W5W też nie było problemu - działa. Oświetlenie rejestracji też poszło bez problemu.

Problemy zaczęły się gdy wymieniłem żarówki T4W we wnętrzu nad tylną kanapą. Wywaliło bezpieczniki. LEDy chyba były zbyt mocne albo jakies lipne. Włożyłem znów zwykłe żarówki i nowy bezpiecznik jednak przełączniki w lampce przestały reagować. Lampka świeci się cały czas nawet bez zaplonu i włączonych świateł. Nie da się w żaden sposób wyłączyć. Odłączyłem lampkę całkiem od kostki.

Postojówki. Wymieniłem na LED T10 W5W. Świeciły jednak kierunkowskazy zaczęły mrygać jakbym miał spaloną żarówkę i brzęczyk od świateł się włączył. Wymieniłem znów na zwykłe.

8 sztuk C15 z tyłu też wymieniłem na LED i potem znów na zwykłe, gdy zauważyłem że trzeci STOP na klapie zaczął się świecić cały czas. Gdy naciskam hamulec wszystkie światła stopu palą się mocniej jednak ten na klapie powinien gasnąć a już tak nie jest po ktoryms z moich zabiegow. Nie wiem po wymianie ktorych zarowek sie to stalo.

Podsumowując trzeci Stop świeci się cały czas oraz lampka nad tylna kanapą.
Co moglo się zjarać ?? Dodam, że kupiłem różne żarówki. Z CanBus i bez ponieważ nie wiedzialem czy mam tą szynę u mnie czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...