Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi A4 B5 pipka


Haveaudia4b5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam Audi A4 B5 97r z LPG sekwencja, auto wróciło od mechanika. Podczas jazdy w jedną stronę (100km) auto piszczało pojedynczo, zawsze gdy na prędkościomierzu było ~25km/h( tylko gdy rosło, gdy prędkość spadała to nie). Gdy wracałem (kolejne 100km) auto nie wydało żadnego dźwięku, dopiero gdy podjechałem pod dom i mocniej zahamowałem zapiszczał trzy razy i wyświetlił się błąd (prawdopodobnie kontrolka ABS, nie widziałem, pasażer tak mi powiedział). Czytałem że to może być problem z akumulatorem lub czujnikiem ABS, bądź kończą się hamulce.

Dodam tylko że podczas hamowania przy niewielkich prędkościach 10-30km/h słychać dźwięk jakby sprężyny, bądź zaciąganego ręcznego, mechanik powiedział, że to prawdopodobnie ABS i czujniki.

Moje pytanie czy ktoś się spotkał z czymś takim jak pipkanie przy ~25km/h?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze było by podłączyć Vag, ale czy pali ci się lampka od ABS na desce i żółty wykrzyknik? Jeśli to ABS to będzie się palił do momentu wyłączenia zapłonu.

To twoje tłumaczenie jest trochę wyjaśniające.Przy kolejnej jeździe zauważ co się zapaliło i kiedy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będę jutro jechał to sprawdzę czy znowu się zapaliło, ale w moim modelu jest ten ekran LCD co skończył się ze starości, to nie wiem jakie opcje tam mogą się wyświetlać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnij vaga i zobacz błędy. Co do aku. to zmierz jakie ma napięcie na postoju i na zapalonym silniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tę chwilę to nic się nie wyświetlało i nie pipkało, a na VAGu ostatnio pokazało ładowanie na poziomie 13,1-13,8 jeśli dobrze pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem płyn hamulcowy, podczas jazdy po mieście zrobiłem około 15km, odpaliłem auto zapiszczało 3 razy i zapaliła się kontrolka ABS (tak dwa razy), zgasiłem silnik i odpaliłem jeszcze raz tym razem nic nie było. Teraz to sam nie wiem, czytałem tylko że po wymianie płynu hamulcowego można uszkodzić pompkę ABS, która zatka się jakimś syfem; podczas prób szybkiego/gwałtownego hamowania nic nie było, ale nie wiem czy ABS działał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem z ABS-em jak mi padło łożysko w tylnym kole.... po wymianie łożyska wyskakiwała żółta lampka ABS... Winą był wysunięty czujnik abs w kole może u ciebie być to samo, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem to u siebie ;) mechaniory już chcieli mi pompę absu zmieniać barany bo Vag błędów nie pokazywał.. a wystarczyło wyczyścić czujniki absu i po kłopocie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vag powinien pokazać o który czujnik ewentualnie chodzi. W razie czego ma on być ustawiony od koronki 0.6-0.8mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie, czy trzeba wyciągać tą półoś zanim zdemontuje się czujnik do czyszczenia?

Tutaj właśnie tak zrobili:

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/40694-all-b5-wymiana-czujnika-abs/

-w komentarzach "jestem LAIKIEM W TYCH SPRAWACH...." bez wyciągania półosi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...