Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Urlop w Bieszczadach


Bieniek

Rekomendowane odpowiedzi

Na początku października wybieram na się na tydzień w Bieszczady. Nigdy nie byłem w tych rejonach.

Gdzie konkretnie się wybrać? Chcemy połazić trochę po górach, ale i nie tylko.

Czy ładne widoki, łażenie, ale i coś na wieczór lub żeby odpocząć.

Jakieś miejsca polecacie? Może jakieś noclegi sprawdzone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tani hotel w Myczkowie/Polańczyk "Ewka"

Dobra baza wypadowa.

Wysokie Bieszczady to już okolice Ustrzyk Górnych.

Widoki na jesień za***iste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na miejscówkę polecam Wilczą Jamę w Smolniku (kwestia miejsc do sprawdzenia), fajne domki, duża przestrzeń, auto parkujesz zaraz koło domku, mega żarcie.

Na szlaki podjeżdżasz do Ustrzyk Górnych (14 km) ewentualnie Wołosate (+5 km).

Miejscówka bombowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Solina spoko ale jak połazić po górach chcesz to sporo km codziennie do zrobienia ( co prawda my też jeździliśmy bo głównie spanko w Berezce)
Myślę, że W Ustrzykach G lub w/w miejscówkach spokojnie jakiś nocleg się znajdzie. Tam i na Tarnicę i na Caryńską można wyjść. Kończysz szlak w Brzegach jedna osoba w Autobus do Ustrzyk po własne autko.

Jeden dzień na Polańczyk plus Solina. Można tamę od środka zobaczyć - chyba warto.

Jeziorka duszatyńskie - generalnie przyjemny spacer.

Cisna - bar Siekierezada. Dobre wspomnienia głównie dzięki znajomym, którzy znali barmanów i właścicieli. Oj działo się :)

Na Słowację można np Svidnik tam skansen jest coś jak nasza Tokarnia pod Kielcami lub Sanok. miedzylaborce i Andy Warhol

Muzeum w Dukli, ale tam nie byłem.

Tyla chyba tak na szybko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chodzenie po górach to polecam Tarnicę, byłem tam wczoraj całkiem przyjemnie się wychodzi i fajne widoki. Można iść szlakiem niebieskim prowadzi on z Wołosatego czas wyjścia 2.30h lub czerwonym z Ustrzyk Górnych ponad 3 godziny. Z Tarnicy można przejść jeszcze na kilka innych szczytów.. Co jeszcze?pewnie Solina tam musi być każdy :P

Edytowane przez djmesiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w sierpniu byłem tu ->http://ustrzyki-gosciniec.pl/fajnie urządzony teren jak i sam pensjonat niczego sobie. Z atrakcji fajnie przejechać się kolejką wąskotorową kierunek Przysłup ->http://kolejka.bieszczady.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wetlina/Ustrzyki Górne. Bierzesz plecak i ogień - jak masz chęć to od schroniska do schroniska. Ostatnia szansa żeby zobaczyć dzikie Bieszczady bo niedługo będą drugie Krópówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Wilcza jama mi się podoba.

Ja byłem w tym roku i wyjeżdżając od razu na przyszły zrobiłem rezerwację :)

Wetlina/Ustrzyki Górne. Bierzesz plecak i ogień - jak masz chęć to od schroniska do schroniska. Ostatnia szansa żeby zobaczyć dzikie Bieszczady bo niedługo będą drugie Krópówki

Na razie nie grozi, to już teren Parku Narodowego, rozmawiałem z miejscowymi i bardzo sobie chwalą że gmina odżegnuje się od komercjalizacji.

Nic nowego się nie buduje, i na razie tak zostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jak wyglądały Bieszczady 15-20 lat temu a jak wyglądają teraz i jest różnica. Nie mówię o budowaniu hipermarketów czy ogromnych hoteli ale o ilości osób które tam przyjeżdżają. Stają się coraz bardziej atrakcyjnym miejscem na wypoczynek ze względu na "dziewicze tereny". Teraz w wakacyjny weekend to ciężko gdziekolwiek pójść bo są ogromne rzesze ludzi na szlakach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie jakieś sprawdzone fajne noclegi?

WIlczaja jama super, ale brak terminów.


Najlepiej coś stylu Wilczej Jamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się wilczą jamę zarezerwować :)


Na miejscówkę polecam Wilczą Jamę w Smolniku (kwestia miejsc do sprawdzenia), fajne domki, duża przestrzeń, auto parkujesz zaraz koło domku, mega żarcie.

Na szlaki podjeżdżasz do Ustrzyk Górnych (14 km) ewentualnie Wołosate (+5 km).

Miejscówka bombowa.

Wróciłem.

Miejscówka mega fajna.

Całe bieszczady pozytywne wrażenie na mnie zrobiły.

Na pewno tam wrócę,a Wilczą Jamę polecam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...