Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHL] 3 piknięcia przy odpalaniu


sparki

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie pojawiają mi się 3 piknięcia wraz z zapaleniem kontrolki hamulców podczas odpalania silnika (nie zawsze). Co to oznacza?? Klocki i tarcze na oko w stanie dobrym płyn jest, a z moich obserwacji wynika że to może być słaby akumulator i krótkie przejażdżki które powodują nadmierne wyczerpanie baterii. Pomóżcie koledzy Vag mówi 0 błędów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Któryś czujnik od ABSu nie działa, albo po prostu jest źle podłączony. Myślę, że to może być kwestia poprawienia wtyczki przy kole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale gdyby był problem z Absem to zapalały by sie obie kontroliki hamulca (!) i ABS. Poza tym chyba sterownik zarejstrował by taki problem.

Co do Fisa to go nie mam, ale jak pisałem wcześniej gdy robie krótkie trasy czesto gasze silnik akumulator nie ma czasu sie podładować wtedy własnie występuje ten problem. Dłuższa podróż autostradą i problem znikł przynajmniej narazie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też to miałem. Elektryk stwierdził ładownie dobre na alternatorze, a na aku za niskie. efekt był taki iż kabel z alternatora jest łączony na rozruszniku a następnie idzie na akumulator. Kabel od alternatora był przegrzany, a do tego jeszcze miał aluminiowe zaciski, które też się grzały. Pomogło odpięcie kabla (alternator rozrusznik) od rozrusznika i danie go bezpośrednio na akumulator. Jest wszystko OK. Dodam tylko ze miałem akumulator nowy wsadzony. Pikanie denerwowało mnie co rano, jak nie odbyłem dzień wcześniej dłuższej drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam już 100% pewność że to wina akumulatora w końcu siedzi ori 10letni, a takie zabawy z pikaniem miałem/mam tylko wtedy gdy smigam na krótkich dystansach i aku nie zdąży się podładować; jednak wedle Waszych uwag oblukam to łączenie na rozruszniku bo altek daje dobre napięcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, miałem u siebie to samo i potwierdzam że 3 piknięcia i mrugająca kontrolka ( ! ) przy uruchamianiu silnika to oznaka słabego akumulatora. Właśnie wsadziłem nowy i wszystko ok, pikania nie ma.

Poprzedni AQ był od nowości więc miał prawo nie trzymać(po zimnej nocy miał 11,5 V a przy rozruchu spadało poniżej 8 volt :kwasny: ), teraz wszystko gra i buczy.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

ja również mialem to samo migajaca kontrolka i sygnal dzwiekowy wyłącznie rano

aku sprawdziłem miernikiem w granicach normy mimo to podmieniłem na nowy i po problemie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również miałem 3 piknięcia w ostatnią zimę pod koniec, potem lato było spokój, a teraz znowu od 2 tygodni mi 3 razy pikał - aż dziś padł akumulator. wymieniłem na nowy Bosch Silver s4 i po problemie - już nie pika :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...