Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymienność zamków drzwi EU - ENG


Kasztann

Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku dni mam problem z zamkiem od strony kierowcy a dokładniej, języczkiem w zamku, który po otwarciu drzwi nie odskakuje do pozycji pełnego otwarcia tylko pozostaje lekko przymknięty, przez to, przy próbie zamknięcia drzwi ów języczek zostaje dopchnięty przez rygiel w pozycje zamkniętą co nie pozwala zamknąć drzwi. Przez tą usterkę za każdym razem, po otwarciu drzwi muszę ręcznie przestawiać ten języczek, trochę to męczące i niebezpieczne.

um2fo3fi.png

Podejrzewam, że uszkodziła się jakaś sprężyna odpowiedzialna za odciąganie tego języczka a to jest chyba nie naprawialne związku z tym, zmuszony jestem wymienić ten element na sprawny. I tu moje pytanie do Was:

Czy jest różnica między zamkami pomiędzy wersją angielską a europejską w przypadku drzwi kierowcy? Czy jeśli kupię zamek lewy przód do anglika (czyt. od pasażera) i zamontuję go u siebie od strony kierowcy nie stracę na jakiejś funkcjonalności? Pamiętam jak kiedyś wymieniałem w mojej Omedze przednie zamki i tam było rozgraniczenie prawe/lewe - ten od strony kierowcy miał dodatkowy sygnał do sterowania resztą zamków. Na alledrogo jest sporo różnych zamków głównie z anglików a \nie chcę kupować czegoś co nie zagra prawidłowo u mnie.

Pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Na upartego część mechaniczną da się przełożyć do elektrycznej. Ale zacznij może od WD-40. Ojciec miał takie same objawy ale w Audi B4 i Przesmarowanie zamka pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj próbowałem regeneracji za pomocą WD40 i nic to nie dało, niestety. Co ciekawe, takie objawy pojawiły się tuż po umyciu auta na myjni bezdotykowej. Wcześniej wszystko hulało bez problemu a moment po umyciu auta, jak chciałem wsiąść i odjechać już nie mogłem zamknąć drzwi. W pierwszej chwili myślałem, że woda gdzieś podeszła i wymyła smar dlatego zacząłem walkę z WD40 wpsikując go do wnętrza w tak dużej ilości, że aż wypływał dołem drzwi, ale nic to nie dało :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim WD40 to najgorsze badziewie ponieważ zamiast smarować wysusza części.

Najlepszym rozwiązaniem jest wymyć zamek odtłuszczaczem/benzyną ekstrakcyjną i przesmarowanie np białym smarem lub preparatem do smarowania zamków.

Zamki w wersji GB a EU są identyczne. Moduł komfortu jedynie rozpoznaje które drzwi są otwarte po swoim kodowaniu - więc jedynie w przypadku MK z GB należy przy zmianie zmienić jego kodowanie.

W razie czego posiadam taki zamek z GB od kierowcy ( został mi po zmianie drzwi po włamaniu ) jak coś to PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy czasem zamek lewy z GB nie posiada otworu na wkladke kluczyka ?

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez viriss01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy czasem zamek lewy z GB nie posiada otworu na wkladke kluczyka ?

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka

prawy kolego jeśli chodzi o GB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiekolwiek smarowanie zamka działa na krótką metę. Wyrobieniu ulega mechanizm i słabo działa sprężyna odwodząca rygiel. Kupno używanego zamka może nie być dobrym rozwiązaniem gdyż problem może szybko powrócić,a gimnastki i roboty przy wymianie niemało. Jak chcesz mieć spokój to kup sobie po prostu nowy zamiennik. Na allegro nabyłem takowy w cenie 130 zeta. Jak na chińską podróbkę jakość całkiem dobra w porównaniu do oryginału. Wymieniałem 1,5 roku temu i od tego czasu śmiga bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...