Skocz do zawartości
IGNOROWANY

róźnice w silniku audi a4 b6 1.8t 150km AVJ a inne 1.8t


pawelp1991

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ostatnio spotkała mnie niemiła przygoda i czeka mnie naprawa silnika w moim aucie bądź jego wymiana. Rozsypała mi się panewka, uszkodzony korbowód, ogólnie cały dół silnika do zrobienia i nawet nie wiem czemu tak sie stało... Moje pytanie brzmi następująco jakie są różnice w silnikach z grup 1.8t? czy dół silnika, bądź ewentualnie cały słupek 1.8t AVJ można zastąpić innym silnikiem typu 1.8t??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie 1.8t mają słupek identyczny, różnica polega jedynie w osprzęcie i sofcie. Co do remontu jest to mało opłacalne, z drugiej strony nigdy nie ma pewności co do stanu w jakim będzie inny słupek.

Więc tak, według mojej opinii, jeśli chcesz autem pojeździć dłuższy czas Ja na twoim miejscu podjąłbym się remontu, natomiast jeśli nie chcesz topić nie potrzebnie grubej kasy w auto to lepszym rozwiązaniem będzie inny motor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie 1.8t mają słupek identyczny, różnica polega jedynie w osprzęcie i sofcie. Co do remontu jest to mało opłacalne, z drugiej strony nigdy nie ma pewności co do stanu w jakim będzie inny słupek.

Więc tak, według mojej opinii, jeśli chcesz autem pojeździć dłuższy czas Ja na twoim miejscu podjąłbym się remontu, natomiast jeśli nie chcesz topić nie potrzebnie grubej kasy w auto to lepszym rozwiązaniem będzie inny motor.

no ale to oznacza ze np kupujac silnik 1.8t np z passata b5 rozrzad turbina wtryski itd będą pasowa, czy tu się zaczyna kłopot?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn tak, silniki 1.8t różniły sie od siebie czasem produkcji, otóż silniki montowane w B5 miały inne bloki oznaczone (058) oraz głowice z szerszymi kanałami (AEB) ale niestety tylko na początku produkcji. W silnikach nowszych np w B6 silnik posiadał nowy blok (06A), Rożnicę polegały z tego co pamiętam w realizacji układu smarowania.

A to czy silnik jest z Passata czy z A4 albo z A6 czy z czegoś tam jeszcze nie ma znaczenia, rożni sie tylko oznaczeniem. Słupek jest taki sam.

Więc jeśli masz pod ręką silnik z passata to śmiało montuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomiędzy b5 a b6 w tych silnikach była różnica jeszcze w misach, termostat ach i napinaczach. Do b6 - AVJ, AMB, BFB, no i BEX z dodatkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byla różnica jeszcze w pompie wody.

Do b6 szukaj AVJ, BFB, BEX. AWT z passata b5fl też wejdzie ale musisz miskę zmienić.

Zaden ze starszych b5 nie wejdzie bez przerobek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozsypała mi się panewka, uszkodzony korbowód nawet nie wiem czemu tak sie stało...

przyczyną jest najpewniej zapchany smok pompy oleju i przez to brak smarowania.

jak wrzucisz drugi motor to zacznij od czyszczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozsypała mi się panewka, uszkodzony korbowód, ogólnie cały dół silnika do zrobienia i nawet nie wiem czemu tak sie stało...

Przerabiałem u siebie, zmieniałem blok, po tym jak mi wyleciała panewka oporowa i zamach darł o blok. A pompa oleju jest wsadzona jakaś nowa i smok był dziurawy także u mnie przyczyną był hgw, nie było plastikowej miski co odpowiada za spływ oleju, a najprawdopodobniej silnik podtarł Szwajcar Wziąłem od BFB goły słupek za 800 zł, przerzuciłem i gra gitara, przy okazji nowe uszczelnienia i komplet sprzęgła i samochód śmiga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie w sumie swego czasu rozglądałem za słupkiem do BFB i z pewnego źródła z niskim przebiegiem to koszt przynajmniej ~ 2000zl

Edytowane przez Mateuszek1001
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie w miejsce bfb wrzuciłem avj i śmiga bez problemu. Koszt z kolektorami łapami itp 2800 przebieg wg angielskiej książki podobno ;) 113tys

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...