Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kierownica obraca się z oporem


Bieniek B7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem posiadaczem Audi A4 B7

Zauważyłem już przy zakupie, że kierownica obraca się z oporem, wspomaganie działa tylko nie tak jak powinno, kierownica nie przycina w żadnym kierunku lecz tak jak by układ kierowniczy coś hamowało, jeżeli skręcam kierownicą w lewo lub w prawo to po puszczeniu jej nie powraca do punktu w którym auto jedzie na wprost. Co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawór na maglu, lub sam magiel

PS. Czy jesli dodasz gazu to kierownica chodzi lżej?

Bo dodaniu gazu tak samo chodzi kierownica. A co z tym zaworem, reguluje się go czy wymienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymienia. Tania rzecz, ale niestety trzeba magiel wyjąć. Choc przy Twoich objawach sprawdzilbym również czy jakis magik nie dokrecil ci śruby regulującej luz na maglu.

Tutaj jest temat regulacji luzu na maglownicy. Jesli ktos za mocno dokrecil śrubę to kierownica działa z oporem. - Ja tak bynajmniej mialem.

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/310264-luzy-na-przekladni-kierowniczej-pytanie/page-3#entry4620796

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymienia. Tania rzecz, ale niestety trzeba magiel wyjąć. Choc przy Twoich objawach sprawdzilbym również czy jakis magik nie dokrecil ci śruby regulującej luz na maglu.

Tutaj jest temat regulacji luzu na maglownicy. Jesli ktos za mocno dokrecil śrubę to kierownica działa z oporem. - Ja tak bynajmniej mialem.

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/310264-luzy-na-przekladni-kierowniczej-pytanie/page-3#entry4620796

Super dzięki będę sprawdzał jak będzie chwila czasu, później dam znać co było przyczyną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważaj bo jeśli zbyt długo tak będziesz jeździć, to rozwalisz pompe wspomagania, jak i maglownice, niestety nierzetelnych sprzedawców jest pełno, i chcąc ukryć wade układu kierowniczego majstrują przy przekładni, a później wychodzą koszty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważaj bo jeśli zbyt długo tak będziesz jeździć, to rozwalisz pompe wspomagania, jak i maglownice, niestety nierzetelnych sprzedawców jest pełno, i chcąc ukryć wade układu kierowniczego majstrują przy przekładni, a później wychodzą koszty...

Dokładnie, ale autko ma 178 000 km i tyle ma na prawdę to wątpię żeby przy tym przebiegu coś z maglem się działo.

Uważaj bo jeśli zbyt długo tak będziesz jeździć, to rozwalisz pompe wspomagania, jak i maglownice, niestety nierzetelnych sprzedawców jest pełno, i chcąc ukryć wade układu kierowniczego majstrują przy przekładni, a później wychodzą koszty...

A jak by się okazało że tak jest jak piszesz to co bym musiał zrobić?

Na pewno sprawdzę drążek od kier tam gdzie się załamuje nasmaruję te krzyżaki, później odepnę końcówki drążków i sprawdzę czy lekko kręci się zawieszenie z prawej i lewej strony osobno by wykluczyć uszkodzenie łożyska w gnieździe nad amorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj u mnie też jest podobny problem.

Tylko że u mnie to się stało od niedawna.

Tz. autko stało prawie półtora miesiąca i po tym czasie kierownica chodzi bardzo ciężko z oporem nie mogę na postoju skrecic maksymalnie w prawo bądź w lewo...

A przy skrecie w lewo czuje na kierownicy coś jak by coś szurało czy coś dwu sekundowy taki znak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz u siebie servotronic?

Nie mam.

Witaj u mnie też jest podobny problem.

Tylko że u mnie to się stało od niedawna.

Tz. autko stało prawie półtora miesiąca i po tym czasie kierownica chodzi bardzo ciężko z oporem nie mogę na postoju skrecic maksymalnie w prawo bądź w lewo...

A przy skrecie w lewo czuje na kierownicy coś jak by coś szurało czy coś dwu sekundowy taki znak.

Mi nie szura nic tak jak Tobie. Kierownica nie wraca w pozycję jazdy na wprost i z lekkim oporem się kręci ale wspomaganie działa tylko coś go blokuje, możliwe że przykręcili maglownicę bo był już luz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też się nie kiera nie wraca na swoje miejsce musze jej w tym pomóc

Ciekaw jestem co wyjdzie ;)

Może maglownica dokręcona jest? Do mechesa podjade i napiszę co powiedział :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz u siebie servotronic?

nie mam

U mnie też się nie kiera nie wraca na swoje miejsce musze jej w tym pomóc

Ciekaw jestem co wyjdzie ;)

Na razie jestem w trakcie smarowania krzyżaków, trzeba na kilka razy i jeździć, nie wiem czy to pomoże.

mam to samo ...

Na razie jestem w trakcie smarowania krzyżaków, trzeba na kilka razy i jeździć, nie wiem czy to pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta kierownica to wam nie wraca w trakcie jazdy czy na postoju ?

Generalnie to kiera chodzi deczko ciężej niż w innych autach, ale nie ma problemu z kręceniem w miejscu, męczeniem ręki itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie również kierownica chodzi ciężej niż choćby w B5. Skoro tyle osób się na to skarży to może tak ma być :decayed: Tym bardziej że przebiegu ma 120 tys ( pewny, udokumentowany).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta kierownica to wam nie wraca w trakcie jazdy czy na postoju ?

Generalnie to kiera chodzi deczko ciężej niż w innych autach, ale nie ma problemu z kręceniem w miejscu, męczeniem ręki itp.

Oczywiście w trakcie jazdy nie wraca, tak jakby coś ją lekko trzymało. Na postoju da się kręcić w miarę bez użycia siły ale i tak jest ciężej niż w innych autach.

U mnie również kierownica chodzi ciężej niż choćby w B5. Skoro tyle osób się na to skarży to może tak ma być :decayed: Tym bardziej że przebiegu ma 120 tys ( pewny, udokumentowany).

A wraca Ci do jazdy na wprost np jak jedziesz po łuku drogi i wychodzisz na prostą jak kier puścisz?

Bo mi zostaje tak jak była skręcona i muszę jej pomóc aby była na wprost, bo w przeciwnym razie auto samo skręca nadal jak puszczę kierownicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierownica wraca aczkolwiek nie zawsze. Może opony 235 mają z tym coś wspólnego wkońcu troche gumy jest. Geometrie mam ustawioną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...