Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Volvo XC90 4,4l V8 2007 white pearl


AndyN

Rekomendowane odpowiedzi

Na początku tego roku A4 B6 zmieniło właściciela. Kolejne auto miało być większe, czasem 7-mio osobowe i AWD. Miejsce turbodoładowanego diesla zajęła wolnossąca benzyna.



Auto z 2007 r., z silnikiem 4,4l V8


Elementy wyposażenia widać chyba na zdjęciach. Wersja 7-mio osobowa. Aktywne wspomaganie i nivomat (samopoziomujące tylne zawieszenie), fabryczna kamera cofania.


1608fba6be380252m.jpg 315ce571c3e73889m.jpg 1571e97a96ac4bc0m.jpg


79936d0b659f3005m.jpg 938897180ea23b99m.jpg d635ee848d483b8cm.jpg


466f6a1305b1866dm.jpg 2b2a6990cc8013cdm.jpg 40371e067a41efa3m.jpg


Po przesiadce z twardo zestrojonego VAGa czterołapa oswajam się z tym krążownikiem :)



"Generator mocy"


a1c1f731c0dd6089m.jpg 31efa3ff93227befm.jpg cc3cc3400eff6c1dm.jpg



LPG


5cb479bec34ad918m.jpg

Edytowane przez AndyN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tja, biały. Akurat na ślubowóz :)

Auto waży ok. 2,2 tony. Silnik to V8 (315PS, 440 Nm) zaprojektowane i produkowane przez Yamahę: https://en.wikipedia.org/wiki/Volvo_B8444S_enginePrzyspieszenie od 0 do 100 km/h - 7,3 sek.

W tym egzemplarzu "kaganiec" ustawiony jest na 190 km/h.

W jeździe pozamiejskiej w stylu "emeryckim" 50 l LPG wystarcza na przejechanie ok. 300 km.

Ale dźwięk silnika ... Szczególnie gdy gaz jest wciśnięty do podłogi i skrzynia naprawdę późno zmienia biegi :kox:

Edytowane przez AndyN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mojego porównując troszkę lepiej ucieka katalogowo no ale ponad 250 kg mam więcej, ale spalanie podobne i bez kagańca.

Ale jak piszesz dźwięk V8 to jest to :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna kanapa :decayed: Właśnie żona mnie męczy teraz o VOLVO, tylko mi bardziej w oko wpada XC60 - tylko tam już V8 brak :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajne (szczególnie japoński silnik), tylko zmieniłbym te murzyńskie felgi i wyciął trochę drewna ze środka jak na mój gust.

:D:afro:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale fotele ma piękne, faktycznie moze drzewo bym zamienił, ale na fotele bym sobie kocyk i podusie podkładał zanim bym d*pą siadł, fajne, nawet nie wiedziałem, ze maja taki silnik, to jest największy? Czy wychodziło cos mocniejszego? W którymś z osobowych Volvo tez wkładali ten silnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amerykaniec - sam sprowadzałeś? Akurat w volvo drewno wygląda bardzo fajnie. Teściu w tirze ma drewnianą kierę i po ponad 1 mln kilometrów wygląda jak nowa :D Ogólnie super wybór super bezpieczne auto. Zawieche masz pneumatyczna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


W którymś z osobowych Volvo tez wkładali ten silnik?

W S80 II jest ten silnik również.

Volvo to jednak jedna z lepszych marek. Od zawsze podobały mi sie ich wozy. Dwa razy polowałem na dobre s60/s80/c70 ale nie było mi dane kupić żadnego, nad czym ubolewam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Felgi, przynajmniej na razie, zostają. Na razie budżet nie pozwala .... ;)

Te drewno to nakładki, można je odkleić. I walczę ze sobą czy jednak ich nie wywalić bo nie podobają mi się. Ale bez nich też nie będzie rewelacyjnie. Ta deska rozdzielcza jest kolorystycznie trochę smutna. Może niektóre z nich wywalę.

Ten silnik to najmocniejszy motor w XC90 (i S80 II). Taka ciekawostka: w Noble M600 po modyfikacjach (2xturbo, zmodyfikowany układ wtryskowy) wyciśnięto nawet 650 PSów: https://en.wikipedia.org/wiki/Noble_M600

Tak, z USA.

Przód to McPherson, tył to amortyzatory Nivomat. Samopoziomują się. Ale zawieszenie nie ma jako takiego układu pneumatycznego czy hydraulicznego.

Edytowane przez AndyN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...