Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Licznik wariuje/ prędkościomierz/wskaźnik paliwa


SilverA4GSL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

odświeżam swój temat odnośnie licznika,

problem trwa już pół roku, przez te pół roku jest to koszmar paru mechaników którzy niestety rozkładali ręce i oddawali samochód niesprawny.

Serwis? od razu mówię że się poddali.

Badany komputerem nie wskazuje usterek. badany był Ori VAG-iem

Po odebraniu od mechaniora chwile działał. po umyciu bądź deszczu prędkościomierz przestaje działać, wskaźnik paliwa skacze góra/dół co strasznie wkurza podczas jazdy co chwile PIIIIIIIP...

Zapalają się kontrolki ciśnienia oleju, ESP, ABS, klocków. Wariuje cały licznik.

Możliwe że to przez podłączenie HID-ów?

Ktoś miał już coś takiego?

Proszę o pomoc!!!

Edytowane przez SilverA4GSL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem tak z predkosciomierzem i paliwem. okazało sie ze jeden kabelek dotykal drugiego i sie zwarcie robilo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko że gdyby to była wina przetwornic HID to problem by występował cały czas. Odłączyłem akumulator i po godzinie podłączyłem i wszystko ok. wszystko działa. ale wiem że jak umyje auto to z powrotem będzie to samo.

skrzynkę od kompa i przekaźników wymieniłem na nową z uszczelkami itd..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężki temat hmmm czyli jak myjesz auto albo pada deszcz takie zachowania a tak na sucho jest dobrze z tego co wnioskuje po twoich wypowiedziach .. ja bym zajrzał jeszcze raz do skrzynki od kompa ewentualnie przepatrzył całe podszybie , zdemontował osłone pod kierą i patrzył czy gdzieś woda sie nie dostaje ewentualnie wyciągnąć licznik i zobaczyć kostki ... jeszcze takie pytanie a podpinałeś go na vaga gdy problem miał miejsce w tym samym czasie podczas pracy silnika może wtedy coś by ci pokazał jakieś błędy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podpinałem w momencie jak problem miał miejsce.. 0 błędów

dzisiaj wezmę się za demontaż podszybia i zobaczymy.

wyczytałem też to to może być czujnik prędkości w skrzyni? - co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię żeby to było akuratnie to ... szybciej bym powiedział że gdzieś ci woda podchodzi .. przed demontażem polej dobrze wodą później obczaj skrzynkę kompa i patrz w podszybie oraz na przekaźniki pod kolumną kiery gdzieś ta woda musi się wpierdzielać albo problem tkiwi w liczniku bądź kostce .. licznik zmieniany czy coś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...