Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z ubezpieczeniem


Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko!

Ogarnia ktoś może z forumowiczów ubezpieczenia?

Miałem ostatnio kolizję, stałem jako drugi w drodze podporządkowanej pod górkę. Jełopowi przede mną stoczył się samochód, a miał hak.

Pękł zderzak (skory jestem do naprawy), listwa zdeformowana (wymiana), jeden czujnik nie działa (wymiana), no i pękł uchwyt od lampy (wymiana).

Szkodę zgłosiłem do Warty ( OC sprawcy ), wycenili mi to na 1500 zł. (zderzak naprawa, listwa i czujnik z polcaru, do lampy zestaw naprawczy ). Jak to zobaczyłem to myślałem, że krew mnie zaleje.

Oczywiście mam też wykupione AC na czesciach serwisowych itd.

No i do ch*ja jak to jest? Płacę ponad 3 tyś za OC+AC, auto mam w 100% bez żadnych przygód, przynajmniej nie widać. I co? Trafi mi się taka sierota i pakują mi zestaw naprawczy do lampy, chce później sprzedać auto i weź wytłumacz, że było tylko delikatnie a nie skasowane pół przodu.

Więc jak to jest? Czy jedynym wyjściem żeby mieć ori to zgłosić z AC do PZU?



Z góry dzięki


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wezwij swoje likwidatora z PZU niech PZU wypłaci ci odszkodowanie a sobie ściągnie z warty

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miał stłuczkę z jeleniem i też ubezpieczyciel przyznał mi zestaw naprawczy do lampy. Producentem lampy była Hella. Zadzwoniłem do nich i zapytałem się gdzie mogę taki zestaw kupić to mnie uświadomili, że taki zestaw nie istnieje i naprawa lampy jest niedopuszczalna. Wysłali mi listem taka informację a ja przedstawiłem to ubezpieczycielowi. Jego mina była bezcenna :). Przyznano nową lampę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wezwij swoje likwidatora z PZU niech PZU wypłaci ci odszkodowanie a sobie ściągnie z warty

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Mogę to zrobić teraz pomimo tego, że już zgłosiłem sprawę do Warty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wezwij swoje likwidatora z PZU niech PZU wypłaci ci odszkodowanie a sobie ściągnie z warty

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Mogę to zrobić teraz pomimo tego, że już zgłosiłem sprawę do Warty?

Pytanie czy w PZU będzie lepiej ;)

Kolega wyżej pisze o usłudze LB/BLS, a ty w pierwszym poście wspominałeś o regresie z OC sprawcy na swoje AC. Zupełnie dwie różne rzeczy tak jakby co ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W AC z wypłata odszkodowania jest rożnie. Ale z oc jest tak ze muszą doprowadzić pojazd do takiego stanu jaki był przed zdarzeniem. Wiec możesz sie nie zgadzać na och wycenę i zaprowadzić samochód do warsztatu i wybrać dwie opcje naprawę bez gotówkowa albo naprawić wziazsc fakturę i przedstawić firmie o dążyć o zwrot

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz sam czekam na rzeczoznawcę bo wycenili śmiesznie poprostu moja szkode.Jesli nic nie pomoże odaje auto do Aso wiec szkoda się patyczkowac z nimi

Edytowane przez Lysy705
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo naprawić wziazsc fakturę i przedstawić firmie o dążyć o zwrot

raczej najpierw niech Ci wycenią, przedstawiasz to w towarzystwie i jak masz zgodę to naprawiasz. Jeżeli najpierw naprawisz i pokażesz im za wysoką kwotę to zostaniesz z ręką w nocniku - kasę wydasz, a oni dopłacą Ci tylko część do tego co zaproponowali na początku :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej czekać na rzeczoznawcę jak kolega napisał potem zostaniesz z ręką w nocniku i będziesz musiał zapłacić ze swojej kieszeni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...