Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

ubywanie oleju

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Panowie pytanko

W mojej BLB ubywa olej.

na liczniku mam 250k

70k temu swap pompy z 1,9

30k temu zmiana głowicy, głowica była uszczelniona i zrobiona na tip top.

Cały czas używam oleju motul 8100 x-clean 5w40 wchodzi mi po swapie 5,4L więc kupuję 6L.

Przez 10k kilometrów muszę dolać te 0,6 L co mi zostaje - trochę sporo.

kopcić samochód nie kopci, może jak wkręcę na większe obroty.

intercooler jest trochę zawalony olejem, bo turbo popuszcza.

Pytanie:

1. przejść na jakiś bardziej lepki olej ?? jeśli tak to jaki.

2. może pomogą jakieś specyfiki uszczelniające ??? można stosować czy lepiej dać spokój z nimi.

Dzięki

Edytowane przez piogorski

Opublikowano

Przez 10k kilometrów muszę dolać te 0,6 L co mi zostaje - trochę sporo.
chyba sobie jaja robisz :facepalm::decayed:
Opublikowano

Przez 10k kilometrów muszę dolać te 0,6 L co mi zostaje - trochę sporo.

chyba sobie jaja robisz :facepalm::decayed:

zgadzam się...

Opublikowano
  • Autor

Przez 10k kilometrów muszę dolać te 0,6 L co mi zostaje - trochę sporo.

chyba sobie jaja robisz :facepalm::decayed:

zgadzam się...

nie wiem jaka jest norma więc wole zapytać.

czyli że 0,6 jest w normie i nie zawracać sobie i innym głowy.

wcześniej miałem paska FL i nawet grama nie dolewałem.

Edytowane przez piogorski

Opublikowano

dopuszczlna norma VAG to 1L/1000 km, przynajmniej tyle deklaruje producent, znam przypadki pojazdow dla ktorych oddalono zgloszenie naprawy gwarancyjnej przy takim zuzyciu oleju.... :decayed:

ilosc jak jak najbardziej prawidlowa, mozesz sprobowac zmienic olej na motul specific 505.01 5w40. ma odrobine wyzsza lepkosc niz xclean.

Opublikowano

chłopie zostaw to - niech sobie weźmie i przesmaruje wydech - to niewiele

Opublikowano

Śmiem wątpić aby nawet turbo przepuszczało.

Zawalony intercooler to taki w którym jak odłączysz przewód to olej się wylewa.

Nie jeden użytkownik Audi po takim przebiegu chciałby mieć zużycie 0,6l/10000km - ideał.

Opublikowano
  • Autor

dopuszczlna norma VAG to 1L/1000 km, przynajmniej tyle deklaruje producent, znam przypadki pojazdow dla ktorych oddalono zgloszenie naprawy gwarancyjnej przy takim zuzyciu oleju.... :decayed:

ilosc jak jak najbardziej prawidlowa, mozesz sprobowac zmienic olej na motul specific 505.01 5w40. ma odrobine wyzsza lepkosc niz xclean.

Masushi czyli polecasz aby przejść na Motul specyfic 5w40 jest bardziej lepki i może zmniejszyć ubywanie oleju.

Na dniach mam zamiar wymieniać więc chyba tak zrobie.

Opublikowano

jezdzilem na roznych olejach.

jeżdziłem też na xclean, i specific jednak ma odrobine mniejsze zuzycie.

aktualnie tez mam BLB i leje mu specific`a.

Opublikowano

kolego jak byś myślał przechodzić na inny olej to polecam valvoline 5w40

Opublikowano
  • Autor

kolego jak byś myślał przechodzić na inny olej to polecam valvoline 5w40

valvoline DuraBlend Diesel 5W40 505.01

czy

Valvoline MaxLife 5W40 SYNTHETIC 502.00/505.00

VALVOLINE SYNPOWER 5W40 502.00 / 505.00

Edytowane przez piogorski

Opublikowano

jedyny olej syntetyczny valvoline spelanijacy norme 505.01 do silnika PD to http://www.valvolineeurope.com/polish/products/engine_oils/synpower_xtreme/cid%287875%29/synpower_xtreme_mst_c3_5w-40

natomiast producent nie podaje wartosci HT/HS. wiec trudno go porownac do motula....

a ten durablend 505.01 to polsyntetyk.

pozostale nie spelniaja normy PD.

Opublikowano
  • Autor

Zakupiłem dzisiaj Millers Oils XF Longlife 5w40 jest sporo droższy

zobaczymy jak będzie się sprawował.

100% syntetyk do PD i ma dobre parametry.

Edytowane przez piogorski

Opublikowano

moze byc.to dobry olej.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.