Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Usterki osprzętu silnika - krótka ankieta


Elvis907

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam nietypową sprawę. Moderatora proszę o ewentualne przeniesienie tematu, jeżeli znajdzie się lepszy do tego dział.

Piszę pracę dyplomową na temat sterowania dawką paliwa w silnikach spalinowych i mam za zadanie wykonać statystykę najczęściej psujących się elektrycznych/elektronicznych elementów tego obwodu (czujniki temperatury/ ciśnienia/ położenia, sondy lambda, przewody i cewki zapłonowe, wtryskiwacze, pompy paliwa, zaworki sterujące, sterowniki, silniki krokowe, przepustnice itd.).

Odwiedziłem kilka stacji naprawczych i serwisów ASO, ale nikt nie prowadzi zapisów takich usterek. Tak więc mam ogromną prośbę do użytkowników forum o wypełnienie krótkiej ankiety, w której można wymienić usterki swojego auta (lub innego samochodu, który się zna). Oczywiście nie muszą to być auta tylko marki Audi. Im więcej wpisów tym lepsza statystyka. Gdyby ktoś był ciekawy, to później mogę udostępnić podsumowane wyniki. Ankietę można wypełniać wielokrotnie wchodząc na podany niżej link. Zapraszam serdecznie:


Dziękuję i pozdrawiam,

Elvis907

Edytowane przez Elvis907
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja równiez mam nietypwa sytuacje. Ewetalnie także proszę o przekierowanie.... Otoz sytacja mial miejsce wczoraj na stacji paliw. Do mojej Audi na rezerwe w baku czyli ok 6l ON zatankowałem 45 litrow benzyny. Odpaliłem samochód przejechalem ok 5 km i samochód zgasł,nastepnie odpaliłem go ponownie nie wiedzać co sie dziej i autko ponownie zgasło zaczynajac (przebierac tyłokami). Po chwili zorietowałem sie ze wlałem zle paliwo. Nastepnie spusciłem z baku tyle ile sia dało benzyny i włamem 50l czysej ropy. Auto odpaliło chwile chodzilo jak stary czolg hehe po ok 1min wszystko sie ustatkowało.Zero błedow na zegarach,moc jest i odpala teraz za kazdym razem. Jedynie co zauwazyłem to ze troche dymi. Pytanie brzmi jakie teraz beda kosekwecje jazdy prawie na czystej bezynie bo przeciez w baku bylo tylko 6l on. Proszę was o kolejne rady. Pozdawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...