Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Pompowtryskiwacze (silne drgania silnika) - wymiana/regeneracja Wrocław


Yuri

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Po wizycie u diagnosty samochodowego zostałem poinformowany o awarii jednego z pompowtryskiwaczy (wyniki wskazują na jego maksymalną korektę).

Objawy to bardzo nierówna praca silnika, słabsza moc i silne drgania.

Kilka pytań:

1. Lepiej regenerować czy kupić nową sztukę ?

2. Czy wymieniać wszystkie sztuki czy tą jedną wadliwą (czy musi być z tej samej serii produkcyjnej) ?

3. Jak sprawdzić model pompowtryskiwacza (czy konieczne jest wyciągnięcie i odczytanie oznaczeń z samego elementu) ?

4. Gdzie we Wrocławiu znajdę profesjonalną pomoc za rozsądne pieniądze (czyli warsztat, który specjalizuje się w tej materii) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa miesiące temu auto zaczynało przerywać (przy 70-120km/h przerwało raz na 5min na rozgrzanym) po miesiacu wymieniałem listwe. Nic to nie poprawiło, a teraz to już nie jest przerywanie, a ciągle silne wibracje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wbrew powszechnej opinii pompowtryski jest naprawde ciezko uszkodzić, moje obecne b6 przez 4 lata przepaliło 20L benzyny po pomyłce na CPN, 100L czerwonego opału i jakieś 2000L najtańszej ECO gnojówki prosto z ciężarówki a korekcje mam po 0,50.

Korekcje nie są wyznacznikiem stanu pompki, ECU wyrównuje prace poszczególnych cylindrów za pomocą dawki paliwa (korekcje) jak i czasami otwacia elektrozaworów (BIPY) wysokie korekcje mogą świadczyć o słabej kompresji na którymś cylindrze a nie tylko o stanie pompki.

Zrób logi statyczne grup 04,13,18,23.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Jeżeli chcesz prawidłowo dobrać pompowtryskiwacze, a to dość ważna sprawa skorzystaj z katalogu na stronie Boscha Katalogi pompowtryskĂłw - Audi TDI Dodatkowo to jeden z lepszych serwisów do regeneracji pompowtryskiwaczy w Polsce.

Reklamował ktoś kiedyś pompowtryskiwacze po regeneracji? Bo słyszałem niepewną opinię, że lubią odrzucać, bo niby złe paliwo było tankowane itd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz prawidłowo dobrać pompowtryskiwacze, a to dość ważna sprawa skorzystaj z katalogu na stronie Boscha Katalogi pompowtryskĂłw - Audi TDI Dodatkowo to jeden z lepszych serwisów do regeneracji pompowtryskiwaczy w Polsce.

Reklamował ktoś kiedyś pompowtryskiwacze po regeneracji? Bo słyszałem niepewną opinię, że lubią odrzucać, bo niby złe paliwo było tankowane itd.

Witam

Dokładnie jestem w tej sytuacji ...

Dałem pompowtryki z mojego Audi a4 b7 1.9 116ps/ BRB do Regen. do Boscha do opola.

Wrocily z regeneracji wszystkie 4 sztuki ... ( pierw diagnoza na VCDS byla taka ze jeden chodzi nie prawidlowo potwierdzil to znajomy mechanika.

Bosch zregenerował wszystkie 4 sztuki. Zgodzilem sie na Regener wszytskich 4 dla swietego spokoju. Zalezalo mi na podniesieniu mocy tego 116ps do 140 ps max.

I zaczeła sie jazda. ....

Wtryski wrocily wraz z raportem regener. Moj mechanilk ladnie założył a tu ZONK. :(

Auto chodzi jak Traktor 30:) Autentycznie.

Przed wogóle jaka kolwiek ingerencją ich auto mialo leciutkie drgania. naprawde minimalne wyczuł to tuner u którego byłem na tescie czy sie nadaje samochod do zmiany mapy na 140ps. Potwierdził to jak wspomniałem jego prgram VCDS ze na 1 cylidrze sa złe dawki.

+2,50 spadał do do 0,80 2 cyl to stale 0,74 3cyl 0,74 stałe 4 cyl. 074 tez stałe

Teraz sprawa wyglada tak: Moj mechanik kontaktował sie z kierownikiem Bosch Service w tej sprawie. Mechanik wymontował wtryski., mysla ze uszczelki sie przeszczepiły ale nic, wyminil sruby 4 mocujace ( bo tak sugerował kierownik ) na nowe tez nic.. Wiec spakowalismy i pojechałem z reklamacja. Ci oczywiscie ze filtr paliwa ze , ze te srubki ... Ogolnie przyjeli do Rekjlamacji

bo przecież na to jest 2 lata gwarancji

Odpowiedz bedzie teraz w ten PT oni to musza sprawdzic , moze tak byc ze bede wysyłać do Warszawy itp.

Az jestrem ciekaw co to bedzie. Założe sie ze winy sobie nie przypiszą.

Dam znac co bedzie dalej -------------------------> :facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłeś podstawowy błąd, jeśli robi sie takie inwestycje to warsztat zakładający nowe/regenerowane częśći musi dac ci na to papier ze swoją pieczątką. Jeśli są jakieś problemy zakład montujący sam buja sie z reklamacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dali mi raport z naprawy przed i po regeneracji. Mam na to 2 lata gwarancji. Sprawa jest w toku. Jedno czego nie skontrolowalem to koncowki nr pompowtryskow

czyli :

oznaczenie części 038 130 073 BP ?? Nie wiem jaka byla koncówka Liter ale sprawdze sobie to w ASO po nr Vin. Byc moze ci experci z boscha sie pomylili i dali wtrysk z koncowym innym oznaczeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...