Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zestaw głośnowiący


Makale

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Mam pod podłokeitnikiem wyjście na kabelek a'la RJ-45. Do czego to jest ? W podłokeitniku nie mam żadnego telefonu. I Dwa mam uchwyt do telefonu przy desce rozdzielczej, jednak nie widzę tam żadnych kabli ani pinów. Jakie są możliwości zestawu głośnomówiacego w b6 ? Nagłośnienie BOSE, RNS-D i kiera multifunkcyjna.

Bo rozumiem, że fabryczny moduł BT działa tylko z RNS-E i kierownicą multi z B7 tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fabryczny moduł BT nie ma nic wspólnego z RNS i z kierownicą MF. Działa on z każdym radiem audi i nie wymaga kierownicy "z przyciskami" - po prostu odbierasz i wybierasz połączenia z poziomu telefonu a rozmówcę słyszysz w głośnikach auta.


najlepiej uruchom BT w telefonie i spróbuj wyszukać urządzenia BT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam B6 i na 100% nie mam modułu BT. CZyli moduł BT mogę dołożyć do RNS-D i bez probeu będę mógł z kierownicy odbierać telefon ?

Jak to działa bo np. w Touaregu 2007r. jest tak, że z poziomu kierownicy mogę normalnie wybrać numer i dzwonić (auto zamienia się w telefon, a od mojego fona "pożycza" kartę SIM).

W tym: http://a4-klub.com/a4-b7-instalacja-fabrycznego-modulu-bluetooth/temacie jest widoczne RNS-E i dlatego pytam. Bo trzeba tam moduł BT podłączyć do radia. RNS-D też ma wejście na ten moduł ?

P.S https://www.flickr.com/photos/135556478@N04/21744849812Tak to wygląda w RNS-E, a jak to wygląda w RNS-D ?

A jak moduł BT jest niezależny od kiery MF i radia to jak go podłaczyć ?

Edytowane przez Makale
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu masz rozpiske radia rns-d:

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/20275-instalacja-fabrycznego-modulu-bluetooth/page-96#entry3950246

a tu masz sposób połącznia BT + zestaw cullman (cullman to jest ten uchwyt z prawej strony tunelu) + radio chorus II

http://www.fotosik.pl/zdjecie/5e3ec88ec03102e3

porównaj sobie tylko piny rns-d z chorusem i będziesz wszystko wiedział

Edytowane przez Lukasz_mk2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory za odgrzanie pogubiłem się z tym wszystkim.

A co z wiązką ?

No moduł BT, antenka, mikrofon a jak do tego nie mam wiązki ? Jak mam robić wiązkę sam to który pin z którym ?

na pewno z modułu BT do RNS-D idą 3 kabelki. Jak je połączyć ? No chyba, że jest ori wiązka pod RNS-D...

I takie połączenie modułu BT z RNS-D da to, że jak odbiorę połączenie na telefonie to wyłączu mi muzykę i rozmowa będzie szła przez głośniki i mikrofon w samochodzie tak ?

A co da mi połączenie tego z tym uchwytem jeszcze (http://www.fotosik.pl/zdjecie/5e3ec88ec03102e3) ???

I jak wybiorę wariant nr 1 (bt + rns-d bez cullmanna) to przydadzą mi się do czegoś dwa przyciski na kierownicy od telefonu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do rns-d i bose podłączyłem zestaw nokia-ck200 i jestem mega zadowolony, można podłączyć dwa telefony jednocześnie, pilot bezprzewodowy (do montażu na kierownicy lub tunelu) czas montażu 20minut bo prawie wszystko jest p&p jedynie kabelek od głosnika trzeba wpiąć w tel+ i tel-

97f5b593c8.jpg

Edytowane przez House
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie a można mieć ten tel. po prawej co masz z Nokia audi i BT ?

Co to trzeba mieć i jak to połączyć ?

Bo mam też pod podłokietnikiem rj-45 na telefon i mam uchwyt cullmann. To mogę go zamontować i w podłokietniku i w uchwycie ? Wolałbym ori w uchwycie, ale skoro mam ori uchwyt to po co mam te gniazdo pod podłokietnikiem.

Coś takiego potrzebuje ?

http://allegro.pl/telefon-nokia-audi-a4-b6-8e0852393-i5869697433.html

Tylko to ma końcówkę na to, co mam pod podłokeitnikiem, a jak to na uchwyt dać cullmanna ?

Skoro mam ori kierownice multifunkcyjną z telefonem (pczysik z piktogramem telefonu i R/T) i ori te gniazdo pod podłokietnikiem to znaczy, że moduł telefonu mam ? Jak to sprawdzić, gdzie ten moduł jest ?

EDIT: Podłączyłem telefon tylko, że z VW Phaeton 2006r. do tego gniazdka pod podłokietnikem i nic. Nawet się włączyć nie chciał. Dlatego, że z VW a nie Audi ? Niby to to samo... A i na vagu mam jakiś błąd z komunikacją z telefonem teraz już nie pamiętam jaki.

Edytowane przez Makale
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebie telematic i mój telefon jest przewodowy i dokłądnie taki jak wkleiłeś na aukcji. Z tego co widziałem w innych autach to sporo ludzi ma zupełnie inny uchwyt pod telefon niż ten mój. Ja do nokii tej przewodowej fabrycznej wsadziłem kartę pre paid i mam taki "awaryjny" telefon. BT nie mam w aucie (tego fabrycznego) mam tylko ten zestaw nokia ck200 od którego wyświetlacz widać po lewej stronie nad radiem i do niego mam podłączone dwa telefony galaxy A3 i S5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, ale jak ten Twój jest podłączony ? Ja mam uchwyt na prawo od radia, ale gniazdo na telefon mam też pod podłokietnikiem. Na razie interesuje mnie jak podłaczyć ten ori telefon i zrobię tak jak ty "awaryjny", ale chcę mieć tutaj ori tel. I tym radiem ori sterujesz za pomocą kierownicy tak ? A co ten Telematik w b6 ? ja tego nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój uchwyt ma od spodu wejście (zupełnie od spodu) jak nie zapomne, to jutro cykne fotę. Telematik to taki system awaryjnego powiadamiania serwisu lub służb ratunkowych, w podsufitce mam taką klapkę i pod nią dwa przyciski właśnie do wezwania w.w służb, kiedyś chciałem sprawdzić czy to działa, i działa, tylko nie mogłem się rozłączyć z pogotowiem...... na szczeście szybko się rozłączyli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być dobre ;p Chociaż wolę na razie sam telefon ;p Jaką od dołu masz wtyczkę ? Byłbym wdzięczny za fotkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro w drodze do pracy cyknę. Wtyczka taka sieciowa jak przy lan-ie w domu (podobna)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj w Google Grafika po wpisaniu telefon a4 b6 większość uchwytów wygląda tak:

http://allegro76.republika.pl/uchwyt2.JPG

U mnie tak:

ae63f7aaad4f8758med.jpg

f44b5ca55f12ddeamed.jpg

Edytowane przez Makale
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to masz identyczny uchwyt jak mój. Miejsce na wtyczkę zaraz zaznaczę Ci na zdjęciu.


87db16527b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pusto. Cały mały palec tam wchodzi.

E: Zaraz fotkę dam od dołu.

Edytowane przez Makale
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4a832cd72d23b2afmed.jpg

Jaka tam wiązka powinna być ? Albo inaczej czym odkręcić te małe torxy, żeby zobaczyć co jest w środku? Nie mam takiego małego torx'a, a nie chce łba zajechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...