Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B8 CAG] Zimówki


Mushak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Muszę w końcu nabyć zimówki do mojej A4, problem w tym, że nie do końca jestem przekonany czy rozmiar opon dobieram właściwie, a nie chciałbym się dowiedzieć na pewno w warsztacie już po zakupie. Obecnie jeżdzę na orginalnych obręczach 7Jx16 na których założone są opony 225/55/R16. Myślę o zimówkach 205/60/R16, czy takie węższe będą pasowały?

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejdą :good: Z tego co wiem to w B8 jest problem z 15", natomiast 16" podchodzą bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że 16" podejdą, bo na takich obecnie jeździ. Zamienniki 16" z dopuszczalnym 2% odchyleniem:

195/65R16 659,9 mm -6 mm -0,9 %

205/60R16 652,4 mm +1,5 mm 0,2 %

215/55R16 642,9 mm +11 mm 1,7 %

215/60R16 664,4 mm -10,5 mm -1,6 %

225/55R16 653,9 mm 0 mm 0 %

235/50R16 641,4 mm +12,5 mm 1,9 %

Wpisz w jakiejkolwiek wyszukiwarce >zamienniki opon< i uzyskasz masę informacji.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

205/60R16 652,4 mm +1,5 mm 0,2 %

No tak, to jest właśnie to o czym myślę bo rozmiar koła jest w zasadzie zachowany. Natomiast po zweryfikowaniu szerokość felgi to 7,5 a nie 7 jak się pierwotnie zasugerowałem instrukcją, więc szerokość max dla 205/55 wg tabel. 205/60 to wyższy profil nigdzie nie ujęty w tabelkach dla 16" (jedynie dla 15" wskazuje max również 7,5"). Czy w tej sytuacji 205/60 można spokojnie wsadzić na 7,5"?

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można założyć, w końcu gal66 pokazał tabelkę. W niej jest że podchodzą, a przekłamanie na poziomie 0,2%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak na przeliczniku opon widac co i jak...a co powiecie na to: jeżdzę na 17" 235/45 i producent podaje w audi B6 zamiennik na 15-tke 195/65, ale korzystając z przelicznika opon wychodzi ze oponka bedzie o 8,8mm niższa.....wedlug przelicznika powinno być 205/65R15...i teraz do czego sie odnosic do danych producenta czy sugerowac sie tym co wychdozi z przeliczenia????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeliczniki to jest typowa matematyka. Myślałem że dane producenta też są oparte na takiej matematyce :mysli: W koncu przez taką matematykę wiemy czy jedna rzecz jest odpowiednikiem innej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak na przeliczniku opon widac co i jak...a co powiecie na to: jeżdzę na 17" 235/45 i producent podaje w audi B6 zamiennik na 15-tke 195/65, ale korzystając z przelicznika opon wychodzi ze oponka bedzie o 8,8mm niższa.....wedlug przelicznika powinno być 205/65R15...i teraz do czego sie odnosic do danych producenta czy sugerowac sie tym co wychdozi z przeliczenia????

Zakladaj to co sugeruje producent.

Kilka razy probowalem zakladac odpowiedniki ktore mialy odpowiadac fabrycznym rozmiarom ale nigdy samochod nie prowadzil sie tak dobrze jak na fabrycznych rozmiarach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matematyka matematyką pozostanie, powiedz może przy jakich konkretnie rozmiarach nie byłeś zadowolony? Jak opona pasuje z obliczeń, to musi być ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale liczby nie kłamią i jeżeli felgi + opony mają takie same średnice to nie może być wina takich obliczeń. Jedynie różnice mogły wyniknąć z różnych parametrów felg, a także różnych opon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...