Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Rodzaj opony na zapasie

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Jakiś czas temu rozciąłem oponę i musiałem zmienić na zapas. Na zapasie miałem kierunkowego Dunlopa, założonego na felgę z przeznaczeniem do montażu na prawą stronę (informacja "Outside"). Akurat miałem szczęście, że niedaleko był wulkanizator, ale w trasie mógłby być problem.

Stąd moje pytanie - jaki rodzaj opony powinien być na feldze zapasowej, żeby można było zamontować koło zapasowe z dowolnej strony (kierunek toczenia itp.)?

No i opona letnia czy wielosezonowa?

Dziękuję za odpowiedzi

Edytowane przez Litai

Opublikowano

Ja mam dojazdówkę ori a na niej jest napis 80km max . Jak założysz oponę o innym bierzniku to traktuj ją jak dojazdową.

Opublikowano
  • Autor

Rozumiem, ale chodzi mi o to, że mając oponę kierunkowa na zapasie masz narzucone na którą stronę może być założona.

Opublikowano

Na zapasie może być cokolwiek bo to w końcu tylko zapas na którym masz dojechać do speca by naprawił kapcia.

A jak już będziesz musiał na nim zrobić 1000 km (jak ja) to trochę wolniej a nic ci się nie stanie.

Proponuję letnią na zapasie.

Zresztą fabryka tak wyposaża auto.



Na zapasie miałem kierunkowego Dunlopa, założonego na felgę z przeznaczeniem do montażu na prawą stronę (informacja "Outside").

Nie koniecznie.

Jak tą felę założysz na lewą stronę to też po zewnętrznej stronie będzie Outside.

Czyż nie ?

Opublikowano

Na zapasie może być cokolwiek bo to w końcu tylko zapas na którym masz dojechać do speca by naprawił kapcia.

A jak już będziesz musiał na nim zrobić 1000 km (jak ja) to trochę wolniej a nic ci się nie stanie.

Proponuję letnią na zapasie.

Zresztą fabryka tak wyposaża auto.

Na zapasie miałem kierunkowego Dunlopa, założonego na felgę z przeznaczeniem do montażu na prawą stronę (informacja "Outside").

Nie koniecznie.

Jak tą felę założysz na lewą stronę to też po zewnętrznej stronie będzie Outside.

Czyż nie ?

Ale jeśli dobrze rozumiem wtedy będzie miał "zły" kierunek jazdy opony, więc na zapasie powinna być opona która nie ma wyszczególnionego kierunku jazdy. Przynajmniej ja tak to rozumiem.

Opublikowano

wlasnie outside jest wlsciwa opona na zapas :P mozesz zakladac na dowolne kolo

Opublikowano
  • Autor

Dokładnie, będzie w przeciwnym kierunku do pierwotnie założonego.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.