Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pytanie odnosnie ubytku oleju i dymienia


Ciernik24

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio zauwazyłem ze po 7 tys kilometrów od wymiany Oleju ubyło mi połowe oleju na bagnecie, czy ktos sie orientuje ile ubylo w litrach mniej wiecej ? i czy to normalne w benzyniaku 2000r. Jednoczesnie zauwazyłem dymienie na postoju i po przygazowaniu w miejscu i niewiem czy to jest przez pogode? byla chłodna deszczowa pogoda po 10 km jazdy zatrzymalem sie kolo sklepu i zauwazylem te dymienie koloru jasnego, temperatura kolo 90 stopni. Prosze o informacje czy jest sie czym martwic czy to normalna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w moim spalil caly olej po okolo 1500km więc i tak masz lepiej :D tez jestem ciekaw czy juz rozgladac się za silnikiem czy warto ten ruszać. Z tego co wiem,że jeśli kopci w całym zakresie obrotów to lipa :/

takze,oboje czekamy na odp jakiegos fachowca :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko co najlepsze dojechalem do domu i odpalilem go po 2-ch godzinach i juz nie dymilo nic i badz tu mądry nie ogarniam :P
i sie zastanawiam czy na bagnecie znajduje sie oznaczenie 2 litrow oleju czy wiecej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze mam obawy Bo dziwny glos mi wydaje ostatnio jakby pasek sie slizgal ale po 1 min odglos ustaje I to jest tylko przy pierwszym odpaleniu a rozrzad byl wymieniany 7 tys km temu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze mam obawy Bo dziwny glos mi wydaje ostatnio jakby pasek sie slizgal ale po 1 min odglos ustaje I to jest tylko przy pierwszym odpaleniu a rozrzad byl wymieniany 7 tys km temu

Gdyby ślizgał Ci się pasek rozrządu to miałbyś mielonkę w silniku, już bardziej któryś pasek osprzętu. Sprawa dymienia to jeśli dymek jest biały a pod korkiem oleju i w zbiorniczku chłodziwa nie ma tzw. budyniu, bądź nie ubywa chłodziwa to stawiałbym na kondensację pary wodnej w wydechu- norma o tej porze roku. Druga sprawa to ubytek oleju, połowa bagnetu w przeciągu 7 tys. km wskazuje już niestety na pewne zużycie jednostki (jeśli wykluczymy wycieki) ale na pewno jest do odratowania, ogarnięty mechanik Ci to zrobi jeśli zamierzasz nim jeszcze trochę polatać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pytania: wszystko masz w normie, nie przejmuj się spalaniem oleju, na 7tys to i tak nie dużo Ci ubyło jak na silnik 1.6 A co do dymienia to też norma. Wszystko mam tak jak Ty. Na początku też się tym przejmowałem ale jak pogadałem z użytkownikami audi to okazało się, że wszyscy mają podobnie ;) nie szukaj dziury jak nie ma. A co do paska to pewnie jakiś klinowy ci się ślizga. podjedź do jakiegoś mechanika to Ci to wymieni. Koszty nie wielkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i Pojawił sie niestety kolejny problem dzis rano odpalając auto zgasł mi po paru sekundach jakby niechcial wejsc na obroty, a pozniej za drugim razem odpalil normalnie temperatura powietrza okolo 1 stopnia.
Czy ktos wie jaka moze być tego przyczyna ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...