Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zamiana oleju półsyntetyka na syntetyk........


Viking

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie odnośnie zamiany oleju. Mam teraz półsyntetyk w silniku Castrola 10W-40 ale silnik jakoś głośno chodzi, ktoś doradził mi żebym zalał Mobila 1 5W-50 syntetyk to będzie wszystko cichutko chodziło...popychaczy nie będzie słychać. Dodam jeszcze że popychacze mam nówki......Co Wy o tym sądzicie??? Czy taka wymiana nie zaszkodzi silnikowi???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mobila 15W-50 syntetyk

Chyba Ci chodzilo o Mobila 1 5W50 bo 15W50 to jest olej mineralny. Taka wymiana moze tylko skutkowac rozszczelnieniem sie silnika raczej wiekszych skutkow nie powinno byc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mobila 15W-50 syntetyk

Chyba Ci chodzilo o Mobila 1 5W50 bo 15W50 to jest olej mineralny. Taka wymiana moze tylko skutkowac rozszczelnieniem sie silnika raczej wiekszych skutkow nie powinno byc.

Tak chodziło o Mobil 1 5W-50............

Już poprawiam. Zabrakło spacji pomiędzy znakami....... :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem swiezo po wymianie pół syntetyka Shell Helix na Castrol GTD Magnatec 5W-40.

Chodzi o niebo lepiej juz nie klepie jak na pólsyntetyku i słychac mocny równomierny pomruk diesla!!A turbinka jak świszczy----poezja!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym świszczeniem turbiny to bym się tak przesadnie nie cieszył :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym świszczeniem turbiny to bym się tak przesadnie nie cieszył :)

Turbinkę powinno być słychać delikatnie pod obciążeniem :) Jeśli świszczy głośniej i załóżmy na biegu jałowym to można się nawet powoli martwić :roll:

Wracając do tematu. Sam jeżdżę na półsyntetyku i obawiałbym się zmiany na olej o klasę wyżej... Takie decyzje należy podejmować jedynie po rozebraniu silnika i stwierdzeniu jego zużycia. Mimo, że ja już rozbierałem motor (wymiana wału i korb na mocniejsze) i wyglądało wszystko super - zalałem ponownie półsyntetykiem, nie chciałem problemów. Jeśli nie wiesz co jest w środku możesz tylko pogorszyć - auto będzie słabsze i będzie piło oleju jak paliwka ;) Zastanów się czy naprawdę to Ci się opłaca ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no pewnie, ma być ją nieco słychać, ale bez przesady :mrgreen:

Z tym olejem to loteria, nigdy nie wiadomo jak wyjdzie po zmianie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Murzyn

W passacie wymienilem na pelny syntetyk Castrol GTD Magnatec 5W-40. i jest naprawde wielka roznica, teraz zrobie to w A4. z tego co wiem w dieslu nie ma zadnych problemow z taka zmiana, natomiast w benzynie ....roznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...