Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

System BOSE i wymiana głośników

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam :) Mam pytanko posiadam w Audi A4B5 sedan system Bose i chciałbym się dowiedzieć czy są jakieś głośniki zamienniki które działają z tym systemem i idealnie pasują w miejsce oryginalnych. Che wymienić bo mam już są popękane strasznie i trzeszcza okropnie. Czekam na jakieś odpowiedzi i sugestie. :)

Opublikowano

Mam to samo pytanie, czy są jakieś dobre zamienniki lub czy jest możliwość dostać gdzieś nowe "bosy"?

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano

też szukam sprawdzonych informacji na ten temat.. prawy przedni głośnik jak zimno charczy i chciałbym go wymienić.. oryginalny używany w dobrym stanie ciężko dostać.. na allegro jest dużo tego ale nie wiadomo które kupić żeby nie kosztowały "pińcet" zł ale żeby w miarę dobrze grały.. w innych wątkach może przeczytać o regeneracji..

ale czy ja wiem.. jak już się dostanę pod tapicerkę drzwi to wolałbym chyba wymienić na nowe, w dobrej cenie, o podobnym brzmieniu..

np. coś takiego..

http://allegro.pl/glosniki-audi-a4-b5-1994-2001-przod-bose-dystanse-i5794219771.html

ale czy to będzie pasować ? jak to będzie grało.. ? nie wiadomo..

Edytowane przez simonJVC

Opublikowano

też szukam sprawdzonych informacji na ten temat.. prawy przedni głośnik jak zimno charczy i chciałbym go wymienić.. oryginalny używany w dobrym stanie ciężko dostać.. na allegro jest dużo tego ale nie wiadomo które kupić żeby nie kosztowały "pińcet" zł ale żeby w miarę dobrze grały.. w innych wątkach może przeczytać o regeneracji..

ale czy ja wiem.. jak już się dostanę pod tapicerkę drzwi to wolałbym chyba wymienić na nowe, w dobrej cenie, o podobnym brzmieniu..

np. coś takiego..

http://allegro.pl/glosniki-audi-a4-b5-1994-2001-przod-bose-dystanse-i5794219771.html

ale czy to będzie pasować ? jak to będzie grało.. ? nie wiadomo..

Cos takiego w zyciu nie zagra lepiej. Szukaj jakiegos ori glosnika nawet za 100zl. Nirstety ale cos innego dobrze zagralo to musi byc wieksze i wygluszone :)
Opublikowano

Ja mam zwykłe Nokia z przodu i gra elegancko, tył bose z c5 i ori sub bose z a4 wraz ze wzmacniaczem.

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

to że lepiej nie zagra to wiadomo.. :) byłe nie grało gorzej.. hehe a jeśli chodzi o używkę to czy od innej audi np od a3 lub a6 będą pasowyały do a4 te głośniki przednie ?

Opublikowano

Od a6 na pewno nie a od a3 nie wiem [emoji14]

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

A tył bose do amanta jest jakiś zamiennik ?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Avanta sorka

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Opublikowano

Witam.jestem tu nowy i przepraszam jesli w zlym dziale ale mam pytanko...czy w sedanach A 4 b5 byl oryginalnie montowany subwoofer? Jesli nie to czy pasuje od kombi i czy warto zamontować?pozdrawiam

Wysłane z mojego GT-S7710 przy użyciu Tapatalka

Widze ze nikt nie chce pomóc.Pytam czy taki oryginal jest warty zainteresowania i czy gabarytowo bedzie pasowal od kombi do sedana.z elektryka sobie raczej poradze.moje radio to gama cc.

Wysłane z mojego GT-S7710 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

Witam.jestem tu nowy i przepraszam jesli w zlym dziale ale mam pytanko...czy w sedanach A 4 b5 byl oryginalnie montowany subwoofer? Jesli nie to czy pasuje od kombi i czy warto zamontować?pozdrawiam

Wysłane z mojego GT-S7710 przy użyciu Tapatalka

Widze ze nikt nie chce pomóc.Pytam czy taki oryginal jest warty zainteresowania i czy gabarytowo bedzie pasowal od kombi do sedana.z elektryka sobie raczej poradze.moje radio to gama cc.

Wysłane z mojego GT-S7710 przy użyciu Tapatalka

Gdzieś na forum jest jak dopasować suba od avanta. Podchodzi bezproblemowo tylko osłonę trzeba zrobić. Poszukaj na pewno gdzieś jest temat.

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka

  • 1 rok później...
Opublikowano

Sory .... po 2 latach moze ktos juz cos przerabial ?

 Jak widac glosniki maja coraz wiekszy przebieg i naprawde ciezko trafic w dobry głosnik .

Czy ktos juz cos zmienial podmienia z czegos innego i jest za***iście ?

pozdrawiam

Opublikowano

W innym wątku dzisiaj o tym pisałem

Sam u siebie dokładałem BOSE i miałem problem ze znalezieniem sprawnych głośników przednich i tylnych i różnie kombinowałem... wszelakie głośniki nie fabryczne które nie są 2 OHMowe pod wzmacniaczem BOSE grają jak kupa, kupiłem nawet 3 zestawy do B5 niby igły sprawne po 200-400zł, a musiałem odsyłać bo i tak zawsze jakiś głośnik charczał. 

Ale znalazłem rozwiązanie czytając różnorodne fora -  i skompletowałem zestaw w następujący sposób:

Głośniki przód z A8 D2 - 2002r (głośniki te są w obudowach - przez co podejrzewam że rzadziej były żyłowane i puszczane na full, bo łupią bez tej tuby całkiem nieźle - a są to te same głośniki co w B5)
Głośniki tył drzwi z A4 B5 2000r - bo akurat tego pełno
Głośniki tył półka z TT 2004r (w Audi TT w miarę świeży rocznik zrobi swoje, jak i to że sporo ludzi używało tego samochodu jako zabawkę to też raczej wyżyłowane nie są - też dokładnie te samo głośniki co w B5)
Wzmacniacz z A8 D2 - okablowanie jest p&p z tym w A4 B5 sedan, a wzmacniacz jest minimalnie mocniejszy i  lepiej wysterowany na przednie głośniki (takie mam wrażenie, bo miałem i ten z A4 B5 lift)

Edytowane przez XXXXXXX

Opublikowano
Dnia 3.07.2017 o 20:33, Savo napisał:

Sory .... po 2 latach moze ktos juz cos przerabial ?

 Jak widac glosniki maja coraz wiekszy przebieg i naprawde ciezko trafic w dobry głosnik .

Czy ktos juz cos zmienial podmienia z czegos innego i jest za***iście ?

pozdrawiam

Miałem wrzucać HERTZ EV130.5 na przód, ale udało mi się ustrzelić sprawne bose, przez moje ręce przeszło już z 6 głośników, więc jest naprawdę ciężko ze sprawnymi.

Jakby ktoś wkładał coś innego pod ori bose to mógłby sie podzielić, niedługo bose będzie mega rarytasem :)

Powerbass zrobił serie głośników 2ohm teoretycznie powinno zagrać z bose (PowerBass L2)

 

Opublikowano

Ja wrzuciłem do przodu oryginał Bose z mazdy 6 z tyłu, odkręciłem z oryginalnych dystansów mazdy (głośniki jajka) i wrzuciłem na dystansie 13cm z allegro do przodu i gra to całkiem dobrze :)

 

c81eb32c471a962906d665fffbb8.jpg

Edytowane przez Grzenio95

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.