Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[BRD] Końcówki wydechu po swapie ośka/quattro


takstiven

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam nadzieję, że dobry dział wybrałem. Wczoraj odebrałem moją b7 od mechanika, który zakładał mi quattro. Części dostarczył ktoś inny. Problem jaki teraz mam, to raczej tylko estetyczny, ale sami zobaczcie na zdjęcia. Po swapie końcówki wydechów są schowane i mają mniejsze średnice. Gość od części mówił, że pochodzą z b6 1.9 tdi quattro, stąd ta różnica do b7 2.0 tdi 170km.

Zdjęcia

b6d20703df242b73med.jpg

70a60f88067ba57amed.jpg

3bef1479d17c2204med.jpg

Pytanie jakie do was mam, to co z tym najlepszego mogę zrobić? Najlepiej jakby się dało powrócić do ori wydechu (końcówek) z BRD, ewentualnie ze srebrnymi/chromowanymi końcówkami, ale niekoniecznie. Mechanik zaproponował kupić same końcówki i je przyspawać. Pytanie tylko jakie by mi pasowały lub jakie polecacie. Gdzie szukać? Nie chcę jakichś sportowych, super ekstra kozackich końcówek, ani jakichś znaczących zmian w dźwięku.

Mam nadzieję, że dobrze opisałem. Będę wdzięczny za każdą pomoc.

PS. wiem, że dałem ciała, ale nie o tym temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś dziwnie tłumiki mocno schowane.
Samych końcówek z diesla B7 raczej nie kupisz, szybciej znajdziesz je razem z tłumikami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie, ciekawe jak na wieszakach wydech siedzi bo cały powinien jeszcze do tyłu pójść , może od przodu za krótko ucięty i tak założone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspawaj proste końcówki 90 mm tylko dobierz dłuższe tak aby po wspawaniu wystawały około 2cm za dokładkę zderzaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za partacz to robił! :shock3::facepalm:

Przecież wiadomo, że powinien siedzieć bardziej na zewnątrz. No i te końcówki :facepalm:

Kupuj szybko, np. ULTER 90 i będzie pięknie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedzi. myślicie, że dałoby radę wysunąć tłumiki bardziej do tyłu? oryginalnie chyba nawet tak powinny być. po wysunięciu dołożyłbym jakieś fajne końcówki i byłoby spoko.

w takim razie poszukuję jakiegoś forumowego rzeźbiarza z Wrocławia, który chciałby się podjąć próby naprawy tego :) chyba, że możecie mi kogoś polecić tutaj na miejscu?

Edytowane przez takstiven
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za partacz to robił! :shock3::facepalm:

Przecież wiadomo, że powinien siedzieć bardziej na zewnątrz. No i te końcówki :facepalm:

Kupuj szybko, np. ULTER 90 i będzie pięknie :wink:

Nie wiem czy widziałeś kiedyś mocowanie tłumików od spodu. Nie można ich przesunąć ani do tylu, ani do przodu. Mają swoje haki i nie da się ich inaczej przykręcić. Te wydechy są pewnie z 1.9tdi z B6 dlatego maja inne, krótsze koncówki.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Te wydechy są pewnie z 1.9tdi z B6 dlatego maja inne, krótsze koncówki.

napisałem w pierwszym poście, że to z b6 1,9tdi :) już idą do mnie oryginalne końcówki, więc będzie znów tak jak było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Nie wiem czy widziałeś kiedyś mocowanie tłumików od spodu. Nie można ich przesunąć ani do tylu, ani do przodu. Mają swoje haki i nie da się ich inaczej przykręcić.

Nie muszę wiedzieć jak jest montowany! Najpierw przymiarka i dopiero decyzja czy montujemy!

Każdy szanujący się monter tłumików nie odwala takiej fuszery tylko kombinuje żeby wyglądało jak oryginał, a nie jak wiocha!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na twoim miejscu cały końcowy dał do tylu i końcowe dodał fajne ;)

A co do uchwytów wszystko się da przesunąć

Odcinasz org. I spawasz w dobrym dla ciebie miejscu

Tylko ogarnij jakiegoś dobrego spawacza i tyle

Jak byś był z wawy to bym polecił firmę która się zajmuje wydechami i maja naprawdę konkretne projekty ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za pomoc, ale ogarnąłem oryginalne końcówki chromowane (moje nie były) i na dniach powinny być zamontowane. nie wiem jeszcze czy będę przesuwał całość, ale zobaczę co mi na to gość od spawania powie.

ps. w wawie bylem w tym miesiącu 2 razy - o 2 za dużo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie możesz założyć stare tłumiki. Wystarczy przyspawać i po temacie. Ja tak zrobiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co powiecie na to? Zostawili byście to tak, czy za bardzo wystają?

c324d6cb1f6a750dade7bf3bef9d6c0c.jpg

e15dc49289ebf53d02db6c280a758dc1.jpg

Edytowane przez takstiven
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie za bardzo wystaja, dalbym na rowno ze zderzakiem , ale jak tobie sie podoba :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowani na równo, szczególnie, że nie są ścinane i od dołu już tak trochę sterczą. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też tak myślałem, że będzie potrzebna poprawka ;/ z daleko wygląda spoko, ale jak podchodzę bliżej do auta, to mnie to za każdym razem drażni. dzięki za opinie :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...