Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Polski samochód w Irlandii, UK


audiKSP

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zamiar pojechać do pracy (legalnej) do Irlandii własnym samochodem. Czytając różne fora ludzie piszą że nie można jeździć tam samochodem na polskich blachach jeśli się mieszka i pracuje tam. Można jeździć tylko jak jesteśmy tam turystycznie... Gdzie indziej znowu przeczytałem że można jeździć na polskich blachach do 6 miesięcy... Potem należy przerejestrować samochód. Jeśli nie, podczas kontroli można nawet stracić auto. Proszę o informacje najlepiej osoby mieszkające na wyspach, które znają temat a nie tylko coś tam słyszały...

Powiem tylko że miałem sytuację 7 lat temu będąc w pracy w Londynie, kiedy złąpała mnie Policja, powiedzieli mi że powinienem przerejestrować samochód skoro pracuję w Anglii. Obyło się tylko na pouczeniu. Wtedy przyjąłem to za dobry żart, absurdalny w dodatku, ale teraz patrzę na to z innej strony. Może faktycznie takie jest prawo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem właśnie o tym żeby może przerejestrować auto na kogoś innego, ale to znowu trochę zachodu z tym jest. A tak naprawdę to chcę tam jeździć tylko do maja i potem jeśli zdecyduję się zostać na stałe, sprzedam furę i kupię tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 lat temu mieszkałem w Irlandii wtedy było tak jak piszesz, że 6 miesięcy i musisz przerejestrować, wtedy ponoć było też tak, że jak masz kwit, że w ciągu tych 6 msc byłeś poza Irlandią i pokażesz bilet np z promu to nie ma tematu - ale to tylko plotki nigdy nie potwierdzone, jeździliśmy po Irlandii w sumie koło roku - nigdy nikt nas nie zatrzymał

może popytaj znajomych na FB zapewne masz takich którzy siedzą na wyspach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mojemu koledze zabrali bez gadania auto ale to w londynie,nic nawet sie nie pytali od razu laweta podjechala,teraz sie wzieli za to bardzo,kiedys nie bylo tak strachu,dodam ze jezdzil z 7 lat bez problemu,z tym ze nie bylo zadnej kontroli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Plany mi się jednak nieco zmieniły i znalazłem jednak pracę we Frankfurcie. Podobno w Niemczech jest o tyle dobrze, że nie trzeba przerejestrowywać auta tylko wystarczy opłacić podatek drogowy i można śmigać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie tak jest wszedzie w panstwach uni euro.. mieszkasz dluzej niz 6 miesiecy po zameldowaniu sie musisz zmienic tablice na tutejsze gdzie jestes zameldowany, samochod na ojca lub kogos innego odpada juz nie jeden tak kombinowal i tatus musial przyjezdzac po auto na parking policyjny, jak ma sie znizki i powyzej 25 roku zycia to wcale duzo to nie kosztuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Podobno w Niemczech jest o tyle dobrze, że nie trzeba przerejestrowywać auta tylko wystarczy opłacić podatek drogowy i można śmigać...

Nie do końca tak jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 lat jeżdżę do roboty do niemcowni i nikt jeszcze się nie doczepił że mam auto na blachach PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczekaj jeszcze troche to się zaczną czepiać... Możesz opłacić raz podatek czyli na rok a pozniej musisz przerejestrować auto...


mówie tu o Niemczech

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie.

A jak tak to zrobię współwłaścicielem ojca i mogą mnie cmoknąć.

Tylko zastanawia mnie jedno.

Jak można kogoś zmusić do przerejestrowania auta w niemczech skoro nie ma się tam stałego pobytu tylko tymczasowy ???

Edytowane przez Fido
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic Ci to nie da ja tak miałem i nie było litości

A masz datę do kiedy jesteś zameldowany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam.

Tylko pytanie jak mogą zmusić współwłaściciela do przerejestrowania auta w niemieckim urzędzie skoro drugi współwłaściciel korzysta z niego w Polsce ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze nie słyszałem żeby ktoś miał date do kiedy jest zameldowany w niemczech. możesz nie mieć obywatelstwa ale zameldowany jesteś na czas nieokreślony

A jak w jednym czasie możesz używać auto w dwóch miejscach? oni nie są głupi. będziesz dostawał kary aż w końcu przestanie Ci się opłacać mieć auto w polsce zarejestrowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam obywatelstwa niemieckiego tylko czasowy meldunek.

A jak można używać auto w dwóch miejscach ???

A może przyjechałem na 2 tygodnie i zaraz wracam, to mam na 2 tygodnie rejestrować i potem wyrejestrowywać ???

A jak mnie przywiózł współwłaściciel i wraca do PL za 2 dni ???

Pytania czysto teoretyczne, ale ciekawe.

To że jeden z właścicieli pracuje w niemczech to nie znaczy że ma przerejestrowywać auto na niemieckie blachy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serio jeszcze nie spotkałem się z czasowym meldunkiem.

no właśnie pytam jak.

powiem tak jak policja sobie jedzie za Tobą zobaczy polskie blachy może sobie sprawdzić czy była już na nim kontrola i czy był oplacony podatek. jeśli był ok może nie skontroluja ale jeśli nie to na bank skontroluja. mnie zatrzymali dzień przed kupnem nowego auta nie dało im się tego wytłumaczyć kazali zapłacić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W UK wygląda to tak:

Jestes turysta, mozesz smigac czasowo na polskich numerach, po 3ch miesiacach i pol roku masz obowiazek zmiany prawka i oplaty pojazdu jesli zamierzasz tutaj zostac. Jesli przekroczysz te terminy, masz problem.

Jesli zaraz po przyjezdzie podejmujesz prace, nabywasz takie same prawa jak rezydenci i obywatele, tak wiec wczesniej czy pozniej zabiora samochod i dowala kare jesli nie zrobisz porzadku z samochodem. Musisz oplacic: toad tax, insurance, zrobic MOT (przeglad) inaczej nici z legalnego poruszania sie co jest juz nie oplacalne, zrobic tablice i wystapic o dowod rejestracyjny (V5C). Dlaczego? - musisz wykupic tutejsze ubezpieczenie a wykupuje sie na kierowce a nie na samochod, ze wzgledu ze import i LHD ubezpieczenie wzrasta, wiec czy sie oplaca + po drodze koszty z przerejestrowaniem i przekladka lamp, wycieraczek i licznika, chyba ze ma sie juz gotowca w MPH i KMH?

Polecam studium na stronie gov.uk, tam jest wszystko.

Wisienka na torcie jest niedawno polaczenie sie dwoch instytucji: DVLA i VOSA, powstalo DVSA - jest to odpowiednik urzedu w ktorym rejestruje sie samochody, zmienia prawka itp., jak rowniez VOSA - odpowiednik naszego ITD przy czym nasi to pikus przy tutejszych kolegach.

Ostatnio mialem propozycje w firmie ktora zdejmuje samochody bez taxu, zakladane sa klamry na pojazd, klient ma na oplate i dokonanie formalnosci max 48h, po tym samochod jest ladowany na lawete i na parking, jesli nie odbierzesz w wyznaczonym terminie, samochod idzie na Polsilvery, tutaj nie czaja sie na odkrecanie kol czy sprzedawanie co cenne. Codziennie widze lawete co zwozi po 2 samochody, na sobie i na widlach, tak wiec jest to przestroga dla wszystkich: niebawem skonczy sie jazda na lewo, juz biora sie za to i bez wzgledu czy to Fiesta czy Ferrari - zabieraja wszystko, robisz problemy przy zaladunku, nie ma sprawy, wczesniej jestes obkamerowany przez wana, wprowadzony do systemu a na koniec wzywana policja i nie ma upros...

To sprawdzone, komu sie upieklo, niech sie cieszy, niebawem zrobia porzadek ;)

Wysłane z mojego GT-I9305 za pomocą Tapatalk 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o wymianę prawka w polskim prawie zapisane ze jeśli przebywasz ponad 187 dni w roku poza granicami Polski powinieneś wymienić prawko na to z kraju w którym zamieszkujesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Panowie za rzeczowe informacje. Czyli wychodzi na to że będzie trzeba u Niemca przerejestrować swoje audi... :/

Mam nadzieję że chociaż zniżki z PL akceptują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niektóre firmy Ci uwzględnia , ale też nie każde. debeka chyba uwzględnia ale musisz mieć chyba 25 lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...