Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sprzęgło - 1.9 TDI AFN


Karolek1997

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,
Dziś podczas dłuższej jazdy po mieście wyczułem, że są problemy z ruszeniem - silnik wpada w ogromne drgania. Padła szybka diagnoza - dwumas + sprzęgło (brało bardzo wysoko od momentu kupna).
W związku z tym mam kilka pytań:

  • jak wygląda dostęp do skrzyni biegów,czy wszystkie śruby są w jakiś tam sposób dostępne, czy trzeba cudować?
  • dam radę ją wytargać stawiając auto na klockach? Podnośnika/kanału nie posiadam, znajomego mechanika nie mam, a samochodu nie będę oddawał do warsztatu jeśli sam mam wystarczające umiejętności, żeby to wymienić
  • zostawiać dwumas czy robić swapa na jednomas z 1Z? Warto, nie warto? Jakie są wasze opinie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj wyciagałem u siebie skrzynie w afn i powiem Ci tak:stawiajac auto na kołkach nic nie zdziałasz..jest cholernie ciezko..minimum 2 osoby potrezba w kanale bez sprzetu do podnoszenia tylko sila rąk..śrub masz kilka na klucz 16scie w miare dostepne,+ dwie od rozrusznika(max 10sztuk ) rozkrecasz przeguby, odkrecasz 2 łapy , wykrecasz od góry wysprzeglik i odpinasz 2 kostki i leci na dół...ja osobiscie wsadziłem sobie jesnomas.....juz 2 dwumasy zajechałem i koniec na tym ..sprzegło zakupiłem do audi 80 kod silnika ACE ,jak chcesz dawac jednomas to bedziesz czuł delikatne wibracje na budzi od dolnych obrotów(ale nie u kazdego to wystepuje)..koszta:uszczelniacz wału elringa 88zł,

kompletne spzregło 505 zł + jednomas jakies 120-150zł uzywane z allegro z wysyłka....(lepiej dac 300zł mechanikowi niz sie pałowac bez kanału 2-3 dni)

taniej i lepiej raczej nei znajdziesz

http://atmil.pl/sprzeglo-sachs-audi-80-100-a4-a6-p-1595.html

http://atmil.pl/simering-walu-tyl-elring-audi-ford-merc-seat-skoda-vw-p-1615.html


i zapomnialem dodac , ze przy wymienie dwumasy na jednomas zakup śruby do koła zamacchowego i klej do nich bo orginalne od afn beda za długie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem ci ja robiłem to z podjazdu nie wysokiego i jest troszkę pracy koszt 1650 zł kompletny dwumas tyle płaciłem z dwa lata temu a z ziemi sobie tego nie wyobrażam musisz dobrze ustawić tarczę żeby skrzyni ci wskoczyła a sama skrzynia waży z 50 kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez podnosnika to mordega

kup zestaw sprxegla plus dwumasa od AWXa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda nerwów i wysiłku bez podnośnika czy chodź by bez najazdów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup zestaw sprxegla plus dwumasa od AWXa

Podepnę się pod temat, głównie z powodu braku kontaktu przez PW do Deva.

Dev ile KM/Nm wytrzyma takie sprzęgło? http://allegro.pl/sprzeglo-sachs-audi-80-a4-vw-passat-1-9tdi-1z-ahu-i5270376271.html

Stoje przed wyborem sprzęgła do AFN'a a zostanie on sprzężony ze skrzynia FHN (skrzynia 5b wkładana z silnikami 130KM)

Czy jest może jakieś mocniejsze jednomasowe sprzęgło?

Dwumas odpada - za duże koszty a używka tym bardziej, bo nie wiadomo ile pochodzi :/

Edytowane przez Hezen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bierz jednomasa bo bedziesz sie wqu...iac, jednomas w dieslu generuje spore drgania, urywa poduszki, nie warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brat w passacie B4 silnik 1Z ma jednomas, znajomy w a4 b5 96r AFN musiał wymienić sprzęgło bo dwumas padł i ma teraz jednomasa.

Ogólnie oba auta dobrze jeżdżą, jakiś szaleńczych drgań w obu autach nie ma.

Nowy dwumas odpada, nie mam tyle hajsu na samo sprzęgło.

A z używką to wiadomo jak jest, zaraz się rozleci i znowu auto u mechanika? - nie podoba mi sie te rozwiązanie :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jednomas z 1Z + tarcza obita kevlarem i dźwiga 450NM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...