Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Felgi 15" do A4 B6 - czy wejdą ?


JarekLKR

Rekomendowane odpowiedzi

Mam opony zimowe które chcę założyć na stalówki 15". Szukam felg stalowych ale dowiedziałem się że 15" mogą nie wejść. Jest gdzieś podany minimalny rozmiar jaki może być w B6? Jakie ET będzie odpowiednie jeśli 15 pasują? Opona 185/55/R15.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz hamulce z tarczą 288mm to 15" się zmieści jeśli hamulec jest 312mm to najmniejsza felga to 16".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie wiem że 288 to będzie ok. A czy 312mm były montowane w konkretnych wersjach B6? Jutro sprawdzę tarcze o będę wiedział. A jak z tym ET?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opona raczej 195/65/15. ET obojętnie, ja np. mam 43 :)

Edytowane przez nitroo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem oryginalne stalówki od B6. Miały ET33. Zły rozmiar opon masz, powinny być 195/65/15 tak jak wyżej koledzy pisali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde no to lipa. Opony zostały mi z passata B5. Są w bardzo dobrym stanie więc liczyłem że założę na 15" i będzie ok. W takim razie będę zmuszony je sprzedać i kupić 16". A odnośnie tarcz... patrząc na samochód tylne tarcze są zdecydowanie mniejsze niż te z przodu... Miedzy przednią tarczą a felgą jest jakieś 1,5 cm więc raczej 15 nie wejdzie. Widocznie były wymieniane na większe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podam wlepke koło 16 jak wrócę z pracy. Czyli mam rozumieć ze z przodu może być 312 lub 288 a z tyłu 255 lub 245?

Podam wlepke koło 16 jak wrócę z pracy. Czyli mam rozumieć ze z przodu może być 312 lub 288 a z tyłu 255 lub 245?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu macie wlepke. A mam pytanie odnośnie rozmiaru opony... Czemu 185 nie może być? Profil 65 nie 55. Czyli nawet jesli 15" wejdzie to i tak opona się nie nadaje?

huzd2l4t.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W oponie musisz mieć zachowaną średnicę zewnętrzną na przykład po to aby licznik km nie przekłamywał. Dlatego ( przykład) 195/65 a nie na 55.Wewnętrzna średnica jest zależna od wielkości tarcz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


312/255. 15-stki nie wejdą

Dzięki kolego. Czyli czeka mnie wydatek... 15 na sprzedaż. A tak z ciekawości, czy jest gdzieś na forum odnośnie odczytu tych symboli z wlepki? Odnośnie co który oznacza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1KP/1LT to są symbole.

tył/przód

Edytowane przez jacek70
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W oponie musisz mieć zachowaną średnicę zewnętrzną na przykład po to aby licznik km nie przekłamywał. Dlatego ( przykład) 195/65 a nie na 55.Wewnętrzna średnica jest zależna od wielkości tarcz .

A teraz mam pytanie czy na te felgi zwykła 195/65/R16 bedzie ok?

cytj9tlk.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie . Rozmiar opon masz podany na naklejce która to jest na środkowym słupku. Tego się trzymaj . Chyba że zakładasz większą felgę to inna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...