Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Klima, silniczki i błąd 15.5


morwi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jakiś czas temu miałem problem z silniczkami od klimy. Pojawiały się błędy 8.7 11.7 15.7. Ponad miesiąc temu wyczyściłem je i działały jak trzeba. Nie było żadnych błędów (mimo to panel po odpaleniu auta mrugał przez jakiś czas).

Kilka dni temu oba silniczki przestały pracować i zatrzymały się na pozycji nawiewu na szybę i temperatury chyba ok. 24C. Pojawił się błąd 15.5 (Klapa powietrza, ciągła blokada, silnik jest zapętlony, próbować programowo usunąć blokadę) którego wcześniej nie było.

Teraz nie wiem czy znowu wyciągać i czyścić te silniczki czy pomogłoby naprawienie tego przez VAG. Chyba to dziwne że oba równocześnie przestały pracować i pojawia się tylko ten błąd. Może rzeczywiście "próbować programowo usunąć blokadę"?

Proszę o jakieś sugestie bo nie wiem co robić. Nie chcę jechać do ludzi którzy się nie znają na tym i podłączać pod kompa i płacić niepotrzebnie. :frown:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Kolego!

Pamietaj że masz cztery silniczki, błąd silniczka 15, to błąd silniczka pod filtrem pyłkowym, ciężka robota żeby się do niego dostać. Napisz czy go czyściłes, jeżeli nie, to pisz to Ci napisze co i jak. Możesz go sprawdzić bez vaga. Trzeba wymontować schowek od strony pasażera, jest tam czarna płaska wtyczka, daj zasilanie 12V na przewód biały i brązowy i zobaczysz czy silnik działa.

Pozdrawiam Krzysztof.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

miałem taki przypadek (migający panel sterownika ) u siebie w firmie u kienta uszkodzony był sterownik ( panel klimatronika ) wymiany silniczków nic nie dały tylko naprawa sterownika

pozdrawiam

:audi::quattro::a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś już pisał jak adaptuje się klimatronik. Może się to przydać. Niestety nie pamiętam kto. Proponuje szukaczke:)

Żeby dostać się do wszystkich silniczków, to tak jak kolega pisze wyżej, wystarczy odkręcić schowek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w moim przypadku objawy były takie same i wymieniliśmy napoczątku silniczki bo nie było akurat dostępnego takiego samego panelu i efekt po wymianie silniczków był taki sam jak przed wymianą więc odałem panel do elektronika i po naprawie wszystko wruciło do normy i chodzi do tej pory

:quattro::a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko jest wymontować ten sterownik?

Kolego poszperaj w "Zró to sam" tam znajdziesz coś o klimatroniku i nie tylko :)

http://a4-klub.pl/audi-a4-b5-131/all-b5-naprawa-panela-klimatronika-2092/

Ktoś już pisał jak adaptuje się klimatronik. Może się to przydać. Niestety nie pamiętam kto

Jak przeprowadzić demontaż i na odwrót to twoja praca :)http://a4-klub.pl/audi-a4-b5-131/all-b5-naprawa-panela-klimatronika-2092/ dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Ten silniczek o który pytasz steruje klapą kiedy załączasz obieg zamknięty.

Niestety żeby dobrać się do tego silnika, to wymontowanie schowka nie wystarczy.

Trzeba zdjąć kierownice, deskę, wymontować środkowy panel, wypuściś czynnik chłodzący, odłączyć gumowe przewody od nagrzewnicy. I już masz dostęp do tego silnika, jednym zdaniem, trzeba wymontować cała dmuchawę z obudową tych wszystkich klapek od nadmuchu. Masz wtedy wszystkie cztery silniczki na wierzchu.

Wiem bo z tym walczyłem.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

icemankoszalin, wiesz może co dokładnie robił ten elektronik? Bo gdybym poszedł z tym do jakiegoś to nie wiem jak mu wytłumaczyć o co chodzi i co powinien zrobić.

fordenir, dzięki bardzo za link :wink:

ramzes808, na razie nie będę się do niego dobierał. Może naprawa sterownika pomoże.

Właśnie wróciłem z przejażdżki i zauważyłem że po wciśnięciu tej gwiazdeczki klimatyzacja nie chce się załączyć. Mam już tego dość. :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z przejażdżki i zauważyłem że po wciśnięciu tej gwiazdeczki klimatyzacja nie chce się załączyć. Mam już tego dość.

spokojnie bo klima odpala gdy temp. zewn. przekracza ok. 5 stopni jak jest zimniej to klima ci się nie załączy, gwiazdka tylko mignie i nic no i jak niebędzie czynnika chłodniczego też nie odpali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spokojnie bo klima odpala gdy temp. zewn. przekracza ok. 5 stopni jak jest zimniej to klima ci się nie załączy, gwiazdka tylko mignie i nic no i jak niebędzie czynnika chłodniczego też nie odpali

Dzięki uspokoiłeś mnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wazny dla mnie post bo mam dokladnie ten sam problem. od jakiegos czasu chce sprawdzic z innym klimatronikiem bo nie wiem czy wymieniac ale nie mam takiego a znalezc elektryka ktory sie na tym zna jest bardzo ciezko, juz jeden mnie skasowal na 60 zl nic nie zrobil a chcial dalej naprawiac panel

moze ktos zna uczciwego elektryka w lodzkim :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM

Od jakiegoś czasu walczę z błędem 15.5. Dodatkowo zablokowana klapa spowodowała rozprogramowanie się sterownika klimy. objawy - migający wyświetlacz, brak sterowania nadmuchem na twarz oraz nogi, tylko gorące powietrze na szybę.

Poszperałem w necie i na forum elektrody w poście pt"klimatronic audi A4 nie działa" autora

"wicekrtv" znalazłem odpowiedz jak naprawić sterownik. Dodatkowo autor zamieścił soft do sterownika. Ze znajomym elektronikiem wylutowaliśmy scalaka w którego za pomocą specjalnej przystawki wgraliśmy oprogramowanie zamieszczone przez "wicekrtv" Funkcje klimatronika powróciły wyświetlacz nie miga, jednak klapa jest nadal zablokowana i nie obejdzie się bez wymontowania silniczka. Czy ktoś z was ma opis , link ksero jak wyjąć dmuchawę i dostać się do tego nieszczęsnego silniczka? :confused:

[ Komentarz dodany przez: piotr1602: 20-02-2007, 15:50 ]

zle zacząłes kolego zapraszam do NEWBIE i zapoznania sie z regulaminem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...