Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Klima, silniczki i błąd 15.5


morwi

Rekomendowane odpowiedzi

działanie doraźne jak nie dmucha tam gdzie chcemy.

te silniki które są sprawne, przestawiamy ręcznie tj. pdłączając napiecie 12 V do wtyczek silników /przewód brązowy i biały/ i ustawiamy klapki jak potrzebujemy mieć nadmuch/nie można potem podłaczać wtyczek bo klapki sie ustawią w pierwotną pozycję/, te co nie działają, rozłaczamy cięgła sterujace klapkami i ustawiamy klapki ręcznie. Niestety ten silnik co pokazuje błąd 15 i coś tam po przecinku jest pod filtrem pyłkowym i ciężko się do niego dobrac, jak nie dziła to nic się nie da zrobić, nie ma cięgna tylko pól koła zębatego, najlepiej wyjąc filtr pyłkowy i sprawdzić czy klapka jest otwarta i tak zostawić.

Oczywiście jest to działanie tymczasowe do czasu właściwej naprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie wskazówkami Ramzes808 podłączyłem napięcie do tego silniczka i klapka pod filtrem płynnie działa. Teraz wskazuje błąd 15.7. Myślę że trzeba będzie zrobić nastawy podstawowe zgodnie ze wskazówką Morwiego.

Do czego właściwie służy klapa pod filtrem pyłkowym napędzana silniczkiem elektrycznym?

Jeżeli jest w pozycji poziomej "zamknięta" to i tak nie zamyka szczelnie dopływu powietrza z zewnątrz ponieważ jest mniejsza niż średnica otworu.

Pod nią natomiast znajduje się kolejna klapa napędzana siłownikiem pneumatycznym, która jesli włączę obieg wewnętrzny wędruje do góry szczelnie zamykając drogę powietrzu z zewnątrz natomiast gdy wyłączę obieg wewnętrzny klapa ta wędruje do dołu otwierając drogę powietrzu z zewnątrz. Stąd moje pytanie powyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...