Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Dodatki do paliwa


marekd1305

Rekomendowane odpowiedzi

nigdy nie stosowałem dodatków, 3 zimy auto stało na dworze, więcej jak 28-31C w moim rejonie nie bywało, pierwszej zimy miałem zły kąt wtrysku bo koło 30 i miałem spalone wszystkie świece, auto zawsze zapaliło, niestety nie z pół obrotu, przekręcałem kluczyć i po 2s puszczałem, potem drugi raz 2s i jak nie zaskoczył puszczałem, za trzecim razem zapalał nie więcej niż po 2s kręcenia, mogłem kręcić jednorazowo z 6s i by zapalił ale według mnie to bardziej męczyło aku, gdy auto zapaliło nie było dymu z rury czy jakiejś dziwnej pracy silnika, tylko jednego razy przy -30C po zapaleniu strasznie zadymił na biało, trwało to może z 30s, no ale przy tej temp. ze spalonymi świecami i złym kątem jeden taki przypadek to chyba mało, przed kolejną zimą już się przygotowałem, nowe świece, kąt 49-54 i silnik zapala zawsze za pierwszym razem, to by było tyle na temat potrzeby stosowana dodatków, leje zawsze na lukoil zwykła ropę, aku ma 8 lat wiec nie tryska już energią jak nowy ale do -30C zimy się nie boję :) zamiast wydawać kasę na dodatki doprowadźcie silnik do zdrowia, a zima będzie wam nie straszna

I to jest najlepszy wniosek, sprawne świece, sprawne aku, właściwy kąt wtrysku.

Jak silnik nie pali z półobrotu to dostaję szału. Dlatego moja :a4fan: ma powyższe elementy sprawne.

Nienawidzę piłować silnika przy odpalaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos sprawdzal jak zmieniaja sie korekcje na roipe z olejem i bez?

Chodzi Ci o mixol?

jezeli tak to ja sprawdzalem w 2,5Tdi AFB. Nie widzialem zadnej roznicy poza bardziej spokojniejsza praca silnika(mniej sie tłuk, o ile mozna powiedziec ze 2,5 ze zrową hydrauliką sie tłucze..)

Lałem mixol do 2,5, po 3 latach od sprzedania AFB pojawił sie AFN i zapomnialem ze lałem mixol.. forum mi przypomiało, a w piwnicy jeszcze 2 bańki stoją :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym porówna mixol do zagęszczacza do zupy, jesteś głodny i chcesz się najeść, a zupa rzadka, wiec żeby się najeść dodajesz zagęszczać który spełni twoje oczekiwania ale co z tego skoro wartości odżywczych dostarczyłeś do organizmu tyle samo co byś dostarczył z tej rzadkiej, może dziwne porównanie ale coś w nim jest :kox:

auto zdrowe nie potrzebuje żadnych mixolów i innych cudów, tylko normalną ropę i ma zwijać asfalt :evil:

drugie porównanie: ciągle czuje ból, więc zamiast wyleczyć przyczynę taniej brać leki przeciwbólowe które niszczą przy okazji inne narządy i w konsekwencji tylko pogłębiają problem, no ale to jest tańsze i na chwile pomaga, to właśnie jest mixol :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wytłumnacz jeszcze dlaczego pompiarze polecają mixol jako środek który wydłuża życie pompy, oczywiście sprawnej pompy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam mixolka leję i silniczek ładniej chodzi. Na korekcje nie wpłynęło to w żaden sposób, ale na kulturę pracy jak najbardziej :).

Sam silnik zdrowy, nic mu nie dolega jak na 90 kuni śmiga jak szalony :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jakbym wlał Mixola to zrobi mi się nagar na wtryskach?

I ile trzeba go lać na zbiornik 62 l?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...