Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Dodatki do paliwa


marekd1305

Rekomendowane odpowiedzi

W poprzednim aucie dolewałem co jakiś czas specyfik. Nie wiem czy ma to sens, ale pewnie nie zaszkodzi. W zimie dodawałem też depresator i mimo stania pod chmurką nigdy nie miałem kłopotu.

W obecnym jeszcze nic nie dawałem, bo było dopiero jedno tankowanie.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic nigdy nie dolewałem , ale mam zamiar kiedyś , jak coś to produkty motul'a i liqui moly są polecane :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dolewam tylko i wyłącznie mixol przed tankowaniem, ponieważ sprzedawane paliwo w Polsce jest suche i powoduje przyśpieszone zużycie pompy oraz wtrysków. Przed dolewaniem mixolu silnik mi chodził twardo i był głośny. Po dolaniu silnik sie wyciszył i jest bardziej żwawy w dolnych partiach obrotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic ... nigdy .... jezdze na orlenie EcoDiesel ... co 10 tankowanie zalewam kociol Vervy dla przeplukania i juz ..

daj sobie spokoj z dodatkami ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dolewam Skydd'a zimą, ale jest to norweski dodatek całoroczny :cool1:

nie dolewam mixolu i nigdy nie będę :no:

poza tym Super Diesel Additiv Liqui Moly do czyszczenia wtrysków co 5000 tys. km

pozdrawiam :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dolewam tylko i wyłącznie mixol przed tankowaniem, ponieważ sprzedawane paliwo w Polsce jest suche i powoduje przyśpieszone zużycie pompy oraz wtrysków. Przed dolewaniem mixolu silnik mi chodził twardo i był głośny. Po dolaniu silnik sie wyciszył i jest bardziej żwawy w dolnych partiach obrotów.Witam! Podlącze się do tematu.Mam wrażenie ze mój AFN pracuje sporo głośniej i jakby twardziej niż znajomego AFN o zbliżonym przebiegu. Planowałem jakoś na czasie zalać STP ale dzięki rikardo :good: poczytałem o mixolu i chyba się zdecyduję. Teraz tylko:

-jaki mixol lejesz rikardo. S,Bio,Super mix,2T

-w jakich dawkach i jak często

Pytam się Ciebie chociaż mam ogólny pogląd na ten temat zforum vectry, ale wiadomo vectra to nie audi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy i jak z tymi dodatkami ??? Ja raz profilaktycznie dolałem Formułe do czyszczenia wtrysków producenta STP ale zastanawiam się nad mixolem :naughty: Jaki ten mixol i na ile litrów ON 1 litr mixolu??? :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grzes1150 co do mixolu poczytaj sobie tu http://forum.vectraklub.pl/index.php?showtopic=30616

-teoretycznie 100ml na 10l ON a co do praktyki to różnie, tam zazwyczaj leją tak 0.4 lub 0.5l na 60l ON

-mixol S

Ja też stoje przed tym dylematem ale w niedziele chyba dodam tego specyfiku :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dolewam tylko i wyłącznie mixol przed tankowaniem, ponieważ sprzedawane paliwo w Polsce jest suche i powoduje przyśpieszone zużycie pompy oraz wtrysków. Przed dolewaniem mixolu silnik mi chodził twardo i był głośny. Po dolaniu silnik sie wyciszył i jest bardziej żwawy w dolnych partiach obrotów.Witam! Podlącze się do tematu.Mam wrażenie ze mój AFN pracuje sporo głośniej i jakby twardziej niż znajomego AFN o zbliżonym przebiegu. Planowałem jakoś na czasie zalać STP ale dzięki rikardo :good: poczytałem o mixolu i chyba się zdecyduję. Teraz tylko:

-jaki mixol lejesz rikardo. S,Bio,Super mix,2T

-w jakich dawkach i jak często

Pytam się Ciebie chociaż mam ogólny pogląd na ten temat zforum vectry, ale wiadomo vectra to nie audi

Ja dolewam mixol S z Orlenu (koszt litrowej butelki około 10 zł) w proporcji 0,25 ml na 25 l ON przed każdym tankowaniem. Możesz śmiało spróbować w moim przypadku tak jak pisałem pozytywnie wpłynął na pracę oraz rozruch silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dolewam mixol S z Orlenu (koszt litrowej butelki około 10 zł) w proporcji 0,25 ml na 25 l ON przed każdym tankowaniem. Możesz śmiało spróbować w moim przypadku tak jak pisałem pozytywnie wpłynął na pracę oraz rozruch silnika.

Ja własnie się zastanawiam i chyba zaczne ostrożnie czyli 0.5l co 3-4 tankowania pod korek.

Będę pisał na bierząca jak wrażenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muszę przyznać ze zaskoczyliście mnie z tym mixolem może też się skusze a tak z ciekawości nie będzie kopcił ?? chociaż 0,5l na pełny bak to nie aż tak dużo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też wleje mixol S na początek 0,25/50 L. :naughty: A lejecie to jakoś przy tankowaniu czy po przyjeździe do domu. Niewiem czy takie puźniejsze dolewanie się w baku dobrze rozpuści i wymiesza z ON??? :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wczoraj się skusiłem na mixol s trochę ponad 0,5 litra na pełny bak zobaczymy co się będzie działo :> na razie przejechałem 30km i żadnej różnicy nie ma :tongue4: i nawet nie kopci bo trochę się tego obawiałem :wink4: odezwę się jak przejadę więcej km :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...