Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Dodatki do paliwa


marekd1305

Rekomendowane odpowiedzi

odgrzebię trochę temat i zapytam...do mojego silniaczka jaki dodatek proponujecie do wyczyszczenia wtrysków?? Dodam, że u mnie nie dzieje się nic nie pokojącego(nie szarpie, nie puszcza bąków, dobrze pali), ale myślę, że zastosowanie jakiegoś dodatku nie zaszkodzi:)

POzdrawiam

STP polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, ja bardzo zadko uzywam jakich kolwiek srodków do paliwa. jeszcze jak były mrozy a auto stoi pod chmurką w prawie gołym polu wiec postanowiłem zakupic środek mimo ze nie miałem wogle zadnych problemów z paleniem ale zakupiłem srodek STP czarny - do czyszczenia ukladu paliwowego w zmieszaniu go z mocnym dieslem(tankuje Lotos Dynamic) potrafi naprawde dobrze przeczyscic układ i to tak mocno ze az popiepszyły sie parametry pracy silnika-konieczna była korekcja kata poczatku wtrysku poniewaz silnik zaczał metalicznie klepac-dzwonic przy jeździe na 2000rpm az nie miło a przy okazji porawiła sie korekcja wtryskiwaczy. po tym zabiegu zuważyłem ze auto jest bardziej dynamiczne lepiej reaguje na pedał gazu.

ogolnie nie mam potrzeby stosowania srodków poniewaz auto ma pełen bak po korek co półtora tygodnia wiec u mnie tak wilgoc sie nie zbiera w BQ jak u użytkowników którzy robia małe odcinki drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja na 20l ropy leje 100ml mixolu i auto nie dość, że chodzi lepiej to jeszcze jest silniejsze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dolewam tylko i wyłącznie mixol przed tankowaniem, ponieważ sprzedawane paliwo w Polsce jest suche i powoduje przyśpieszone zużycie pompy oraz wtrysków. Przed dolewaniem mixolu silnik mi chodził twardo i był głośny. Po dolaniu silnik sie wyciszył i jest bardziej żwawy w dolnych partiach obrotów.

powodzenia w dalszej eksploatacji jak takie glupoty wlewasz :polew:tak sie robilo w starych dieslach klepokach a nie w tdi :no:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcesz byc pewny za paliwo nalej shel v=power jest roznica w jezdzie a tam jakies mixole heh :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ale jak ktoś nie ma shel-a pod ręką np tak jak ja to dopiero w Krakowie chyba mam w/w stację to nie będę specjalnie walił 120km żeby zatankować. Tankuje to co mam pod ręką i stety albo niestety jest to ORLENowska mała przydrożna stacja. Jutro kupuje mixol-a i sprawdzę jak się to sprawdza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ale jak ktoś nie ma shel-a pod ręką np tak jak ja to dopiero w Krakowie chyba mam w/w stację to nie będę specjalnie walił 120km żeby zatankować. Tankuje to co mam pod ręką i stety albo niestety jest to ORLENowska mała przydrożna stacja. Jutro kupuje mixol-a i sprawdzę jak się to sprawdza.

wiesz kolego niemoja wina ze mieszkasz w wiosce pokroju smolenska :> a co do mixola to zycze ci powodzenia a w sumie to twemu silnikowi i zebym nigdy nie kupil auta po tobie :polew: powodzonka pozdrawiam :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że obrażasz mnie pisząc "w wiosce pokroju smolenska" jeśli tak to gratuluję :wallbash:

Co do mojego silnika to wolę swojego 1z niż zajechanego AFN na shel-owskim v=power.

hahahah jasne tak? hm po to jest forum zeby pisac swoje zdanie przynajmniej tak mi sie wydawala a jak tak latwo cie obrazic to moze z domu nie wychodz :polew: ja leje na twoje zdanie na temat mojego silnika bo bredzisz two pewnie po tym orlenie ma bloto w kolektorze ssacym bo ja po 80tys tankowania na tym gownie jak to zwiesz wyciaglem kolektor i byl suchy jak pieprz wiec wlacz myslenie :oklaski:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak,obojętnie jaki środek zastosujecie przy dużych przebiegach, rozszczelnienie pompy paliwowej murowane :naughty:

:good: i tu racja juz nie pamietam po jakim czasie ale wiem ze po wlaniu stp po jakim czasie jak wymieniałem potem olej to smierdziało mi ropulcem i zauwazyłem wyciek spod nastawnika pompy...

chłopaki nie gryźcie sie... prawda jest taka ze do tych silników TDI nie wlewa sie juz zadnych olei ani beny aby nie zamarzało uklad wtryskowy jest cholernie czuły, cieście się ze nie macie Common Rail'a bo po tych zabiegach nie stać by was było na wymianę wtrysków pomp wysokiego ciśnienia... moment układ paliwa siada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego PiterA4 pisać swoje czyli zmieszać z błotem każdego tak? Kolejny raz gratuluję "uchowania" przez mamę i tatę. Cwaniakujesz bo masz wszystko na miejscu, zamień się ze mną to zobaczymy czy będzie ci tak wesoło. Nie będę się z tobą bo tego mnie jeszcze zdołali nauczyć. Pozdrawiam i życzę v=power-owskich wrażeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego PiterA4 pisać swoje czyli zmieszać z błotem każdego tak? Kolejny raz gratuluję "uchowania" przez mamę i tatę. Cwaniakujesz bo masz wszystko na miejscu, zamień się ze mną to zobaczymy czy będzie ci tak wesoło. Nie będę się z tobą bo tego mnie jeszcze zdołali nauczyć. Pozdrawiam i życzę v=power-owskich wrażeń.

a ja ci orlenowskich doznan z smolenska papapap :decayed:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak,obojętnie jaki środek zastosujecie przy dużych przebiegach, rozszczelnienie pompy paliwowej murowane :naughty:

:good: i tu racja juz nie pamietam po jakim czasie ale wiem ze po wlaniu stp po jakim czasie jak wymieniałem potem olej to smierdziało mi ropulcem i zauwazyłem wyciek spod nastawnika pompy...

chłopaki nie gryźcie sie... prawda jest taka ze do tych silników TDI nie wlewa sie juz zadnych olei ani beny aby nie zamarzało uklad wtryskowy jest cholernie czuły, cieście się ze nie macie Common Rail'a bo po tych zabiegach nie stać by was było na wymianę wtrysków pomp wysokiego ciśnienia... moment układ paliwa siada.

Tak ale popatrz na to co piszą chłopaki wyżej, tutaj chodzi o jakość PL paliw w porównaniu z tymi z zagranicy, mowa o suchszej ON która nie smaruje tak jak powinna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sucha ropa??moze twardsza jak woda :> wez chlopie wyluzuj podniecasz sie :gwizdanie:wlej mixol jak chciales niech ci traktor smiga po polu :blink:

warnwarn.gifOchłoń trochę proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie kolego ropa jest sucha a nie twarda dlatego dolewa się oleju do baku by polepszyc smarowanie układu paliwa wtrysków oraz pompy co stosowano w starych sieczkarniach które przepala wszystko i im się nic nie stanie. wiadomo ze nie wlewa sie 1L / 10L ON'u bo bedzie zadyma za tobą ale ze 200ml na zbiornik... nie zaszkodzi niczemu raz na jakis czas ale nie cały czas.

co do lipnego paliwa najbardziej chrzczone paliwo jest w zach-pomorskim czyli gdzie ja mieszkam. nie używam żadnych olei itp. leje poprostu paliwo naLlotosie lub BP i nie mam żadnych problemów. a co do V-powera nie kazdy spi na pieniadzach jak moze ty aby płacic 5.30zł za litra co niektórzy musza tankowac paliwo pełen bak co tydzien a nie raz w miesiacu. nikogo nie obrazajac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SotoM ja mam to samo zdanie co ty ale i u mnie w małopolskim chrzczą paliwa jak tylko się im podoba. U mnie jest cała sieć Orlenu co wioska miasto to Orlen nic po za tym. Co do PiterA4 to tak jak piszesz koleś musi się podcierać $$$ skoro tak się ciągle wychwala że tylko v-powera tankuje tylko niech napisze ile km w miesiącu robi i jakie ma zarobki to się sprowadzi na ziemie trochę, a i ciekawe czy tak naprawdę tankuje to co pisze czy tylko przed monitorem jest taki odważny. Ja robię ponad 2000km miesięcznie i przy moich zarobkach i planach życiowych nie jestem w stanie lać paliwa po 5.50 na dzień dzisiejszy no chyba że normalna ON pójdzie w górę to trzeba będzie ale wtedy nasz PiterA4 będzie się podniecał że tankuje po 6zł za litr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...