Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Dodatki do paliwa


marekd1305

Rekomendowane odpowiedzi

Ja też wleje mixol S na początek 0,25/50 L. A lejecie to jakoś przy tankowaniu czy po przyjeździe do domu. Niewiem czy takie puźniejsze dolewanie się w baku dobrze rozpuści i wymiesza z ON???

Zalecają narpierw wlać a póżniej zatankować bo po pierwsze lepiej się wymiesza a po drugie ropa spłucze mixol ze ścianek wlewu. Ja przynajmniej tak zrobie ale dopiero w niedziele bo mam mała trasę ok 300km i mam nadzieje żę coś zauważę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja najpierw wlałem mixolu a pozniej zatankowałem do pełna :good: Dzisiaj troche pojezdziłem i żadnych niepokojacych objawów nie zauwazyłem :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja po konsultacjach z serwisem Audi zacząłem stosować dodatek Castrol TDA do stosowania przez cały rok :good:

Masz pompowtryski a zadaniem mixolu jest smarowanie sekcji tłoczącej w pompie wtryskowej oraz samych wtryskiwaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dolewam Skydd'a zimą, ale jest to norweski dodatek całoroczny :cool1:

Ja też i jest ok. Polecam :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wczoraj się skusiłem na mixol s trochę ponad 0,5 litra na pełny bak zobaczymy co się będzie działo :> na razie przejechałem 30km i żadnej różnicy nie ma :tongue4: i nawet nie kopci bo trochę się tego obawiałem :wink4: odezwę się jak przejadę więcej km :naughty:

szkoda że nie zalałeś 1litra...

max 0,3 na pełny bak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czytałem na forum i na opakowaniu że środek STP do czyszczenia wtryskiwaczy w B6 wlewa się buteleczkę na 60-65 L mam pytanie czy jak mam połoew baku tzn około 30-35 L i wleję do pełna to czy będzie wszystko w porządku czy lepiej wyjeżdzić do rezerwy wlać STP i potem dotankować na full...? Bardzo proszę o szybką odpowiedź. Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takim steżeniu nic nie powinno sie stac :chytry:[br]Dopisany: 10 Listopad 2010, 21:59_________________________________________________

Witam, ja po konsultacjach z serwisem Audi zacząłem stosować dodatek Castrol TDA do stosowania przez cały rok :good:

ja tez stosuje CASTROL TDA i moge go polecić... przynajmniej ja czułem różnice po pierwszych razach a teraz jest już normalnie dodawany co tankowanie :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się przekonałem do mixolu. Leję po pół litra na cały bak. Poprawiła się na pewno kultura pracy silnika, wcześniej lekko poklepywał (chyba wtryski), coś jak by szklanki, teraz tego prawie nie słychać. Czasami po przymrozkach to sobie klepał przez czasami kilkanaście, czasami kilkaset metrów, teraz tego objawu nie ma. Zaczął mniej dymić czarno, wcześniej też jakoś mocno nie kopcił, ale jak mu nagle ostro depnąłem to zostawiał czarnego bąka, teraz już mu się nie zdarza :decayed:

Widać to też po końcówkach wydechu, teraz po dwóch tygodniach (od mycia do mycia :naughty:) są najwyżej bardzo delikatnie na końcach przykopcone, wcześniej już po kilku km od umycia było widać na nich osad. Zresztą ostatnio raz nie zalałem mixolu i właśnie najbardziej mnie zadziwiły szybko brudzące się końcówki :). Generalnie same plusy ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o mixolu już gdzieś słyszałem.... a teraz znów wpadam na same plusy jego stosowania.... jutro pierwsze podejście :ON: + MIXOL :przebiegly: pół litra na zbiornik powiadasz??????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o mixolu już gdzieś słyszałem.... a teraz znów wpadam na same plusy jego stosowania.... jutro pierwsze podejście :ON: + MIXOL :przebiegly: pół litra na zbiornik powiadasz??????

Mixol jest podobno szczegolnie polecany to twojego typu silniczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odgrzebię trochę temat i zapytam...do mojego silniaczka jaki dodatek proponujecie do wyczyszczenia wtrysków?? Dodam, że u mnie nie dzieje się nic nie pokojącego(nie szarpie, nie puszcza bąków, dobrze pali), ale myślę, że zastosowanie jakiegoś dodatku nie zaszkodzi:)

POzdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest problem? :gwizdanie:

przez pomyłkę zalałem czarny stp ale... do czyszczenia wtrysków benzyn.

co robic?

dodam ze bak pełny :wallbash:

Zapodaj jak wygląda opakowanie na rysunku bo ja kiedyś wlałem właśnie takie coś z czarnej butelki (gość na stacji mówił do do diesla) i po jakimś czasie wtryski siadły a później pompa :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...