Skocz do zawartości
IGNOROWANY

2.0 ALT obsługa silnika


monia12

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.Z racji tego ,że kilka dni temu kupiłam autko, planuje zrobić mu wymianę wszystkich płynów,oleju oraz rozrządu.Mimo tego ,że auto jest z za granicy z książką i sama jeździłam z tatą po nie i wszystko jest ok,To i tak nie będę spała spokojnie puki tego nie zrobię. Chyba jeszcze gubię się na forum bo nie mogę znaleźć takiego tematu jak obsługa tego silnika,a na pewno takowy jest :facepalm: .Proszę mnie pokierować lub odp.,ile wchodzi oleju,płynu chłodniczego itd 2.0alt Pozdrawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamierzasz robić to sama? Oleju wchodzi z tego co pamiętam 4 litry i najlepiej wlać na początek olej 5W-40. Płynu 7,5 litra koncentratu G12 ale na wymianę wystarczy ok 6l bo cały nie wyleci. A poza tym tematów o ALT jest tu dużo :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy,

Oleju 4.2l , chłodniczego ok 7l trzeba mieć.

Poszukaj sobie książki :"Audi A4 Sam naprawiam samochód" E.R. Etzold, gdzieś tu jest na forum, ale nie umiem znaleźć na szybko. Tam jest masa informacji podstawowych + jak wymienić.

Popraw profil, poczytaj sobie o problemach z olejem w tym silniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy,

Oleju 4.2l , chłodniczego ok 7l trzeba mieć.

Poszukaj sobie książki :"Audi A4 Sam naprawiam samochód" E.R. Etzold, gdzieś tu jest na forum, ale nie umiem znaleźć na szybko. Tam jest masa informacji podstawowych + jak wymienić.

Popraw profil, poczytaj sobie o problemach z olejem w tym silniku.

ok .mam jeszcze jedno pytanie dot. wymiany oleju. Gdzie jest umiejscowiony filtr oleju ? Gdzieś pod silnikiem??

Edytowane przez monia12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Markus dziękuję ci bardzo za pomoc. Pozdrawiam :)

Witam ponownie.Autko jest już po wymianie rozrządu ,filtrów i oleju. Standardowo także zapaliła się z nienawidzona przez nas pomarańczowa kontrolka check engine :kwasny: nie pytam o nią ani o porady bo tematów na naszym forum mnogo.Błąd za uboga mieszanka.Jutro tato jedzie do mechaniora i będą dumać. Kurcze myślałam,że ominie mnie ta zaraza. :chytry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, z jakiej firmy został założony rozrząd do twojej a4 ? też się przymierzam do wymiany ;)

Cześć marki SKF razem z pompą wody i paskiem napędzającym kompresor klimy

Edytowane przez monia12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszke odkopie: Moglbym prosic o reup linkow nt eksploatacji a4 ogolnie i a4b6 sam naprawiam?

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...