Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zegary sie wyłączyły. Duży problem


Esprit512

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów i pomocy szukam.

Samochód to audi a4 1.8T 2000r.

Nie działa mi licznik. objawy :

Brak podświetlania licznika i konsoli z klimatronikiem (klimatronik i reszta swieci bardzo delikatnie)

Nie działa licznik obrotomierz

Kontrolki świateł kierunków ręcznego normalnie wyświetlają sie na liczniku.

Fis świeci na czerwono.

Jest to licznik z tym białym podświetlaniem bez zegarka pod obrotomierzem. (chyba audi jest lift)

Czasami się włącza i wszystko chodzi bardzo dobrze poza obrotomierzem który pokazuje 200 obrotów.

Gdy zaskoczy nagle podświetlanie całego auta wraca do normy.

Gdzie szukać przyczyny?

Dodam że po odpaleniu auta podświetlania całęgo samochodu czasami mrygają w ulamku sekundy i gasną a nagle się zapalają i świecą.

Proszę o rady gdyż auto będzie na sprzedaż . Licznika nie kręciłęm i nie wyciągałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kostki licznika sprawdzałeś ? Podociskaj je.

Oj jutro rano sprawdzę. a czy te kostki mogą mieć wpływ również na podświetlanie całego kokpitu ? chodzi mi o to czy licznik w jakiś sposób jest połączony z podświetlaniem całego auta w środku

I nikt nic nie pomoże ?

Kostki licznika sprawdziłem.

Rozebrałem cały licznik i pogrzałem go troche suszarką. założyłem i wszystko idealnie od razu działało. po chwili znów zgasł. przyczyna w jakimś układzie ?

kostki i kable przepatrzyłem wszystko z nimi ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz licznik ? Jager czy Vdo. Jeśli to Jager to szukaj nowego licznika bo pewnie pada . To ich częsta przypadłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest to jager. Jest jakiś rezystor albo układ odpowiedzialny za to że gaśnie ?


Nie wiem po co jest to forum skoro nawet informacji od was nie można wyciągnąć. temat do zamknięcia. naprawiłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest to jager. Jest jakiś rezystor albo układ odpowiedzialny za to że gaśnie ?

Nie wiem po co jest to forum skoro nawet informacji od was nie można wyciągnąć. temat do zamknięcia. naprawiłem

to bardzo fajnie:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...