Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wycena po kolizji


Rekomendowane odpowiedzi

Witam! W zeszłą sobotę miałem kolizję, od samego początku z problemami, ,bo facet nie chciał uznać swoje winy itp. No mniejsza z tym. W czwartek był rzeczoznawca, w piątek dostałem wycenę. Policzyli mi do wymiany jedynie listwy boczne (błotnik+oboje drzwi) oraz ślizg zderzaka. Drzwi oraz błotnik policzyli do powtórnego lakierowania (nawet bez napraw blacharskich). Nie miałem na tyle "poważnej" kolizji i nie wiem jak do tego się odnieść. Zawsze kończyło się na jakiś rysach. Chciałbym się od tego odwołać, bo wg mnie drzwi oraz błotnik kwalifikują się do wymiany. O ile błotnik był wcześniej już lakierowany (co domyślam się, że obniży jego wartość),o tyle oboje drzwi były fabryczne.

Postaram się później dodać zdjęcia w dobrej jakości, bo na tą chwilę nie dysponuję. Drzwi są ewidentnie pogięte (listwa je docisnęła i zrobiła się fala na połowie drzwi), z tym, że i nad i pod listwą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest możliwe zrobienie wyceny szkody bez fotek (to potrafi tylko wróżka)!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem ten post, żeby dowiedzieć się w jaki sposób sporządzić odwołanie. Dzisiaj niestety cały dzień deszczowy i nie udało mi się zrobić zdjęć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w jaki sposób sporządzić odwołanie.

To nie wymaga doktoratu z filozofii, niemniej powinno być rzeczowe i zawierać stosowne uzasadnienie. W uzasadnieniu najlepiej powołać się na niezależną wycenę kosztów naprawy sporządzoną w ASO, lub innym warsztacie (taką orientacyjną wycenę zrobią nawet na podstawie fotek uszkodzeń, choć nie zawsze dają to na piśmie). Warto też zaopatrzyć się w wykaz cen części zakwalifikowanych do wymiany, bo ubezpieczyciele w swoich kalkulacjach stosują zwykle zamienniki z cenami wyssanymi z małego palca lewej nogi (dla ułatwienia dodam, że lewa to ta, w której duży paluch znajduje się po prawej stronie). :decayed:

Edytowane przez hak64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...