Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brak spryskiwaczy tylnej szyby Avant


Matt.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam tak jak w temacie co może być przyczyną braku spryskiwaczy tylnej szyby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompkę słychać ? Jeśli tak to może być pęknięty wężyk i leje za klapę. Miałem tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być zapieczona dysza w śilniczek tylnej wycieraczki lub przerwany przewód gdzieś pod wykładziną przynajmniej ja tak miałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem rozczepiony wężyk przy nogach kierowcy, trzeba bylo odkrecic plastik i przy kablach zlaczyć :)

A zlokalizowalem to w ten sposób, że odczepiłem wężyk od zbiornika płynu i podłączyłem sprężarkę i delikatnym cisnieniem wtłaczałem powietrze a po drugiej stronie musi stac osoba i słuchać czy gdzies ucieka :) jak dasz wieksze cisninienie to bedzie słychać bez problemu gdzie dziura lub przerwa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wymieniałem silniczek i niestety spryskiwacz mi nie działa.

Z dyszy wylatuje piana dlatego myśle, że węże są całe ale powiedzcie którędy one ida dokładnie?

Przy montażu mogłem sprawdzić czy samym wężykiem płyn dociera na tył, przed montażem węzyka z silnikiczkiem.

Czy ta dysza spryskiwacza jest wymienna, chodzi mi o ta koncówkę plastikową?

Czy ilość płynu w zbiorniczku ma znaczenie, na przednie szyby psika normalnie, moze pomka nie daje rady przepchnąć płynu na tył?


Dodam, że pompke słychać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbuj tak jak mowilem wtlaczac powietrze w przewód i niech ktos toi z tylu i slucha czy dobrze leci. Pamietaj zeby odczepic wezyk od dyszy jak jest jakis grubszy syf w wężu to powinien wyleciec. a w dysze to nie wiem, igle wsadz czy cos moze tez zatkana.
Ilosc plynu raczej nie wplywa bo waż jest na samym dole wiec ciagnie z dołu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem problem ze spryskiwaczem tylnej szyby. Pompka działała itp itd, ale płyn leciał dopiero po około 15-20 sekundach, i też piana. Okazało się, że przewód był na łączeniu dziurawy we wnętrzu i część płynu leciała do środka, a część już spieniona na tylną szybę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W którym miejscu dokładnie miałeś przerwany ten przewód?

Trzeba będzie spróbować z tym powietrzem może znajdę jakąś nieszczelnośc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że warto zaznaczyć, że w avantach przed liftem(przynajmniej tak jest w moim) do tylnego spryskiwacza jest osobny zbiornik płynu w bagażniku po prawej. Jak kupiłem furę to przez chwile miałem zagwozdkę, aż znalazłem przypadkiem i po krótkim "aha" uzupełniłem płyn, przeczyściłem profilaktycznie dyszę i hula do dziś. :kox:

Edytowane przez z.i.o.m.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W którym miejscu dokładnie masz ten zbiornik, tam gdzie pompka od centralki?

Hmm moja jest z końca 97 roku więc po "mini" lifcie to pewnie nie mam tego zbiornika, tylko mam jeden pod maską.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie pod pompką od centralnego w prawym boczku, więc warto zacząć od sprawdzenia i uzupełnieniu płynu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie raczej nie ma tam zbiorniczka, jak włączam spryskiwacz tylnej szyby to słychać pompke z przodu przy zbiorniczku, pozatym nie tak dawno wymieniałem pompke od centralnego i nie widziałem tam żadnego zbiornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie trzeba szukać problemu z wężykiem lub pompką. Może wężyk w przelotce instalacji między klapą a karoserią jest nadłamany...? Pod wpływem płynów i czasu mógł stwardnieć i w jedynym ruchomym miejscu pęknąć.

Pytałeś wyżej o końcówkę spryskiwacza - jest wymienna, mocowana "na wcisk", ale oś wycieraczki koroduje i czasem zaciska plastik na tyle, że są problemy. Po wyjęciu końcówki warto by było odpiąć wężyk od mechanizmu wycieraczki i zaglądnąć do kanału w osi - może wymaga wyczyszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem ten problem. U mnie to było w prawym schowku w bagażniku. Tam na górze jest łączenie i w ogóle miałem rozłączone. Niestety połączenie nic nie dało, bo było wyrobione i nadał płyn leciał do środka zamiast do spryskiwacza.

Nawaliłem silikonu i jest git :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde mam 96rocznik i nie widze tego zbiorniczka na tylną szybę a mam avanta albo ja ślepy jestem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Matt. Również mam Avanta '96 i w prawym schowku bagażnika mam zbiornik 2l z przekręcanym wlewem dla wygodniejszego napełniania. :)

Wygląda to tak:

97kg8lrj.jpg l4kn8icn.jpg

Jeśli czegoś takiego nie masz to pozostaje chyba tylko opcja z zasilaniem ze zbiornika pod maską...

Edytowane przez z.i.o.m.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie tego zbiornika nie ma, problemu jeszcze nie rozwiązałem czekam na lepsza pogodę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam czegos takiego dzisiaj sprawdziłem przód i zbiorniczek mam 3.5l i mam jedną pompkę chyba tylko na przednią szybe spryskiwacze. Pompka z jednym wylotem a w avancie powinna być chyba pompka na dwa wyloty już sam nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj naprawiłem spryskiwacz :banan:

zacząłem od sprawdzenia czy płyn dochodzi do silniczka, dochodził, więc podejrzenie padło na dysze, próbowałem ją wyczyścić igłą ale nic to nie dało, więc wymieniłem dysze na ta ze starego silniczka i dalej nic, na szczęście tutaj czyszczenie igłą pomogło i działa "psiiik" na tylna szybę :D


aha jak długie ma być pióro wycieraczki z tyłu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam 34 cm ale chyba 38 taka powinna byc

Temat naprawiony dzis wysyniety wężyk przy kablach po prawej stronie i psik psik robi :banan:

Edytowane przez AudiKris4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...