Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.8T ANB 00' dziwne odpalanie na zimno


mlody000

Rekomendowane odpowiedzi

Siema wszystkim.

Od pewnego czasu zauważyłem, że moja A4 dziwnie odpala. "Problemy" zaczęły się jak temperatura zaczęła być w okolicach 10 stopni i zimniej.

W lato wszystko było ok.

Od czasu do czasu, głównie jak temp jest w okolicach 10 stopni Audi odpala w ten sposób:

Zdarzyło się ze 2 razy, że przy tym wahnięciu silnik zgasł.

W momencie jak zaczęło się robić jeszcze zimniej zaczął odpalać w ten sposób:

Odpala ładnie, ale ma dziwnie niskie obroty.

Początkowo po odpaleniu czuć "muła", auto nie ma mocy przy ruszaniu i w okolicach 1000-1200 obrotów przy zmianie biegów. Po dosłownie 30 sekundach pracy auto chodzi normalnie.

Oba filmy zostały nagrane po całonocnym postoju, silnik całkowicie zimny.

Zdarzało się oczywiście, że silnik odpalił bez tego zawahania, jednak w takich temperaturach jak mamy teraz, po odpaleniu obroty są jak na 2 filmie.

Sprawdzałem vagiem nie ma żadnych błędów. Czujnik temperatury cieczy pokazuje faktyczną temperaturę, taka jak jest na zewnątrz, więc to chyba nie w nim problem.

Może ktoś się już spotkał z czymś takim?

Aha... dodam, że auto ma założoną przeze mnie instalację LPG, przejechane na gazie jakieś 9000km. Wcześniej nie było żadnych problemów, jednak mam auto od maja tego roku, więc nie mam pojęcia jak zachowywało się przykładowo rok temu w podobnych temperaturach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ale podpinając rano VAGa czujnik pokazuje dobrą temperaturę, taką jaka jest faktycznie na zewnątrz, w ktorymś bloku pomiarowym sprawdzałem. Ostatnio przykładowo wskazywał 6 stopni i odpalił na obniżonych obrotach. Nie wyklucza to możliwości, że ten czujnik jest uszkodzony?

Edytowane przez mlody000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik jest ok, anb tak mają zwiazane jest z systemem sai, przy niskich temp. gdy sai nie jest uruchamiany, obr. od razu spadają na 900.

Edytowane przez ?ukasz13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kolego może masz pomysł z czego wynikają te zawahania w średnich temperaturach (okolice 10 stopni) przy odpalaniu? Widać to na pierwszym filmie. Dodam, że świece zmieniałem i bez zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój odpala podobnie, lekko mi tylko falują obroty ale podejrzewam że to wina przepustnicy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...