Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ibis white sportback 3.0TDI S-Tronic 315PS 632Nm


andr3i

Rekomendowane odpowiedzi

panowie musze zorbic serwis skrzyni, mam juz olej i filtr ale w aso nie sa pewni numeru uszczelki, orietuje sie ktos czy  0B5321371E to jest odpowiedni numer lub moze mi w etce znalesc wlasciwy, patrzac po google niby pokazuje ze uszczelka do miski ale jak juz ja zdejme i okaze sie nie ta bede gleboko w d.....

czytalem rowniez forum bo szukam rozwiazania problemu ze skokiem obrotow przy dojezdzaniu do swiatel lub poprostu zatrzymywaniem sie w korku, mianowicie przy zmianie biegu z 2 na 1 jest skok obrotow ponizej 600 i potrafi zgasnac co zdarzylo sie pare razy, jedni mowia ze to czujnik predkosci silnika jedni co innego, w najgorszym wypadku moze to byc mechatronika co jest ogromnym wydatkiem, poki co vag bledow nie pokazuje a zdarza sie to sporadycznie choc czesciej ostatnimi czasy

z gory dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to raczej problem mechatroniki.

Jest coś takiego jak zestaw naprawczy.

Adaptacje skrzyni robiłeś?

Edytowane przez komoornik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już gaśnie to mechatronika do wymiany lub naprawy koszt Ok 3000 zł . Zadzwoń sobie do Kielc zapała serwis skrzyni . Wpisz w Google 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie robilem jesscze to moje pierwsze zapytanie

w niedziele auto zgaslo 3 razy a takto czasem sie zdarza ze szarpie przy zatrzymywaniu

jutro zadzwonie do tych kielc i zapytam 

dziekuje za namiary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź vagiem czy nie wywala ci błędu ciśnienia paliwa. Miałem to samo i okazało się, że padł czujnik ciśnienia paliwa na szynie CR. Po wymianie czujnika na gwarancji jak ręką odjął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vag nic nie pokazuje, czasem jest ok czasem nie

od niedzieli narazie nie zgasnal ani razu ale szarpie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, mystic.pl napisał:

Sprawdź vagiem czy nie wywala ci błędu ciśnienia paliwa. Miałem to samo i okazało się, że padł czujnik ciśnienia paliwa na szynie CR. Po wymianie czujnika na gwarancji jak ręką odjął.

A powiedz mi prosze czy miales konkretny blad z tym czujnikiem cos na konsoli wywalilo czy poprostu zmieniles wyczytujac gdzies na forach

dziwi mnie to wlasnie ze w vagu nic nie wywala a dzis rano po odpaleniu i zmianie biegu z P na D to szarpalo mega, pozniej podczas jazdy nic nie bylo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ojciec tak miał przy swojej q5 w lato i po rozgrzaniu się oleju w skrzyni auto jakoś jeździło . Gdy nadeszły zimne dni autem nie dało się jechać . Żeby nie zgasło przy dojeżdżaniu do skrzyżowania trzeba było przełączać na neutral . Po wgraniu najnowszego softa w aso było jeszcze gorzej .  Na konsoli nie waliło żadnymi błędami . Po wymianie mechatroniki wszystko powróciło do normy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, andr3i napisał:

A powiedz mi prosze czy miales konkretny blad z tym czujnikiem cos na konsoli wywalilo czy poprostu zmieniles wyczytujac gdzies na forach

dziwi mnie to wlasnie ze w vagu nic nie wywala a dzis rano po odpaleniu i zmianie biegu z P na D to szarpalo mega, pozniej podczas jazdy nic nie bylo

W takim razie widać, że u ciebie faktycznie przyczyną może być mechatronika. U mnie na VirtualC wywalało błąd systemu start/stop. Auto gasło tak jakby system nie pozwalał uruchomić silnika po puszczeniu hamulca. Natomiast skrzynia działała ok, nic nie szarpało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie wymienial ktos z was pompe od wspomagania w naszych a5? duzo z tym pierdykania bo w aso licza jak za zboze :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...