Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Montaż CB radia


Rekomendowane odpowiedzi

Super sprawa z tym obok zapalniczki. Tylko trzeba głośniczek gdzieś pociągnąć. RPALKA masz tak u siebie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aa to u CIebie widzialem ta cbitke:) niezly pomysl z tym .. :) ale caly panel chyba musiales powiekszac bo patrzylem ze tam az tyle miejsca na panel radia nie ma przynajmniej u mnie nie wiem jak jest w europejskiej wersji .. a glosniczek masz na przy lampce nad glowa? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie mam zamontowane w schowku na książkę pod kierownicą i w/g mnie to chyba najlepsze miejsce wcześniej miałem tam gdzie podłokietnik, ale to było nieporozumienie. Radio mam podłączone pod zapłon a kapel od Cb pociągnięty w progu. Od kilki dni jestem szczęśliwym posiadaczem Yosana Turbo naprawdę rewelacyjne radio i ma sterowanie z gruszki, czerwone podświetlenie jak w audi, redukcję szumów a cena tylko 300zł. President się chowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to wyglada - radyjko uniden 510 + antena president florida. Kable pociagniete sa lewa strona przy podlodze - mozna to zrobic w podsufitce ale jakos zawsze boje sie ze ja pobrudze. Radyjko jest tak zamontowane ze ladnie wdac kanaly poprzez kierownice siedzac w fotelu. Gruche chowam w drzwiach w poleczce - nie przeszkadza mi w zaden sposob. Sposob jest latwy i nie trzeba nic podcinac ani wycinac a desce.

http://upload6.postimage.org/206084/DSC01378.jpg

http://upload6.postimage.org/206097/DSC01381.jpg

http://upload6.postimage.org/206115/DSC01383.jpg

http://upload6.postimage.org/206126/DSC01384.jpg

Masz nielegalne radyjko heh:P ale b.dobre ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie w swoim Avancie zamontowałem radio pod kierownicą w schowku. Fajnie sztywno siedzi. Widać dobrze kanały, regulacja na wyciągnięcie ręki. Zasilanie bezpośrednio od aku, przewody zasilające Cb puściłem obok ,,+,, idącego z aku. I mam Taki problem, że mam mało kabla i nie mogę go puścić dołem przy klapie i jak pada deszcz to po kablu mi woda idzie do bagażnika. Jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. W moim B5 CB-radio zamontowałem w schowku po lewej stronie kierownicy, pasuje tam idealnie. Zdemontowałem osłonę pod kierownicą, wywierciłem dziury tak aby wtyczka od kabla z anteny przeszła wykorzystując do tego wiertła do drewna ( 5min roboty). Następnie przeciągnąłem kabel od anteny magnesowej umieszczonej na klapie bagażnika przez bagażnik, pod tylnią kanapą - wzdłuż progów nawet udało mi się to zrobić bez demontażu plastików fajnie tam kabelek spasował następnie włożyłem radio do schowka i przeciągnąłem kable, jeden (zasilanie) przykręciłem do listwy która biegnie pod kolumną kierownicy i tam jest parę możliwości. A mianowicie: podpięcie zasilania pod pierwszą śrubę od lewej strony powoduje że radio działa tylko jak jest przekręcony kluczyk w stacyjce czyli jak zapomnę wyłączyć radio to mi nie rozładuje akusia, a reszta śrub to zwykłe zasilanie działające niezależnie od stacyjki (kolor kabli czerwony). Następnie podłączyłem masę kolor brązowy kabli. Poskładałem całą półkę i wszystko działa i jest git. Niw widać kabli, nie widać radyjka jedynie gruszkę mam przewieszoną przez uchwyt w drzwiach bo nie chcę niszczyć konsoli aby mocować uchwyt. Radyjko jest bardzo dobrze widoczne z miejsca kierowcy, bardzo łatwy dostęp i regulacja a co najważniejsze w każdej chwili mogę je wyciągnąć. Jeszcze jedno w poprzednim aucie miałem CB podłączone przez wtyk zapalniczki i czasami miałem wrażenie że radyjko nie działa. Po podłączeniu pod stałe zasilanie radyjko odżyło naprawdę sam w to nie wierzyłem. Za każdym razem jak parkuje w dziwnej okolicy antenę chowam do bagażnika i nic nie widać żeby autko miało jakieś CB. Pozdrawiam wszystkich montujących . Naprawdę koło godzinki roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...