Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Niedziałające kontrolki panelu Klimatronika A4 B6


PiotrN113

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od lutego bieżącego roku posiadam A4 B6 i od początku nie działają mi kontrolki na przyciskach na panelu klimy. Co chwilę mrugają wszystkie jednocześnie, ale jak chcę włączyć np Auto czy Econ to się nie zapalają mimo że sama funkcja działa. Klima działa prawidłowo, problem w tym że bez tych kontrolek ciężko ją ustawić bo nie wiem co jest włączone a co nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odczytaj błędy klimatronika ale podejrzewam że skończy się na wymianie. Na allegro jest tego pełno. Jeśli Twój nie jest pościerany to możesz kupić tanio odrapany i przełożyć swój przód. Jeśli chiałbyś zamontować od B7 to trzeba przerabiać zasilanie grzania tylnej szyby (przekaźnik).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak je odczytać? Jestem zielony w tych sprawach.

Pościerane są tylko przyciski "-" od dmuchawy i od temperatury, reszta w dobrym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może się przyda.Dla A4 B6 klimatronik 1-DIN:

8E0 820 043 A wycofany w 08.2002 i zastąpiony przez 8E0 820 043 J (1-DIN) <kolory 5PR,B98>

8E0 820 043 J wycofany w 2003 i zastąpiony 8E0 820 043 AB (to jest 1-DIN) <kolor 5PR>

8E0 820 043 AF 1-DIN <kolor 5PR>

8E0 820 043 AB 1-DIN z ogrzewaniem foteli <kolor 5PR>

8E0 820 043 AE 1-DIN bez ogrzewania <kolor 5PR>

8E0 820 043 zastąpiony przez 8E0 820 043 H (1-DIN bez ogrzewania) <kolory 5PR,B98>

8E0 820 043 H zastąpiony przez 8E0 820 043 AA (1-DIN bez ogrzewania) <kolor 5PR>

8E0 820 043 AA 1-DIN bez ogrzewania<kolor 5PR>

5PR soul (czerń)

B98 czerń satynowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc dzisiaj chciałem odczytać te błędy, ale po wciśnięciu i przytrzymaniu jednocześnie przycisków recyrkulacji i nawiewu na szybę nic się nie dzieje. Zauważyłem, że po wciśnięciu nawiewu na nogi, włącza sie nawiew na kratki, a nawiew na kratki uruchamia nawiew na szybę i nie zawsze też to działa. Z początku myślałem że działa to prawidłowo, ale teraz dopiero widać że nie bo strasznie paruje przednia szyba. Można powiedzieć, że klima działa jak jej się podoba. Wychodzi na to że pozostaje mi tylko wymiana klimatronika :(

Jeszcze mam takie pytanie. Czy to jest normalne, że po wyłączeniu zapłonu lub po włączeniu (bez dotykania panelu klimy) słychać przestawiające się klapki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

błędy odczytujesz za pomocą VAG. Pykające klapki wskazują na to że powoli kończą się silniczki. Typowa sprawa dla B6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...