Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wibracje wału napędowego na 4,5 biegu 2000-3000obr/min


Maniusiek28

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem po programie w swoim A4 B7 silnik BKN 3.0 TDI quattro i mam dwie wersje programu mocniejsza około 570Nm i słabszą(tu akurat nie znam wartości momentu na chwile obecną nie shamowany) na mocniejszym wibruje mi coś w okolicy tunelu pod autem,tylko przy pedale w podłogę(jak stopniowo dozuję gaz to nie mam takiego zjawiska). Na lżejszym probramie nie mam tego nieporządanego objawu. Stawiam na podpore wału, lub może przegub wewnętrzny. Czy ktoś doświadczył czegoś takiego, nie chcę wymieniać po kolei całego auta, bo juz jeden mechanik zasugerował uszkodzona dwumasę i jestem 2 tys w plecy a wibracje jak były tak są obecnie smigam na tej lajtowej wersji i nic złego sie nie dzieje, ale wiadomo chciało by sie więcej i więcej. Prosze o pomoc.

Edytowane przez Maniusiek28
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymieniales cale sprzeglo czy tylko dwumas?

jesli slabszy progrma ma mniej momentu (500?) to mysle ze na wiekrzym sie sprzeglo slizga.

Sprawdzales podpore walu, jak juz o tym mowisz?

janusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całe sprzęgło,i na pewno się nie ślizga.Podporę sprawdzałem ale chyba za słabo (ruszając ręką luzu nie czułem, ale chyba za mało siły użyłem).Wymienię podporę i wyrażę wał. Tylko nie wiem na jaką podpore zmienić(chodzi o firmę w orginale to tylko z wałem), te z allegro ponoć szmelc. Może ktoś cos poleci: podpore i warsztat co wały wyważa w pomorskim lub warmińsko-mazurskim.

Edytowane przez Maniusiek28
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę że Cię to męczy, sprawdziłeś pompę ? bardziej bym szedł w tym kierunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ten wątek na coś naprowadzi, mimo, że jest w nim o zupełnie innym silniku

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/255466-wibracje-drzenie-nadwozia-obroty-1600-2100-na-cieplym-silniku/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę że Cię to męczy, sprawdziłeś pompę ? bardziej bym szedł w tym kierunku.

Tak męczy mnie to. Ewidentnie wibruje gdzieś z okolicy skrzyni , nawet chyba przed podporą wału (ale tu mogę się mylić bo siedząc w środku ciężko to określić,wibruje raczej przed podporą) czy jest coś jakis przegub pomiedzy skrzynią a przednia częścia wału? Wczoraj robilismy FIMIC i oblukałem wał mam delikatny luz w tej części.

Edytowane przez Maniusiek28
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli idzie od silnika, skoro masz braki w paliwie to drgania są uzasadnione, w temacie podanym przez arekdkw przyczyną też było paliwo.

sprawdzenie pompy to jakieś 15 minut roboty...

BTW: masz jakieś foty z montażu ? ile Cie graty wyszły ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli idzie od silnika, skoro masz braki w paliwie to drgania są uzasadnione, w temacie podanym przez arekdkw przyczyną też było paliwo.

sprawdzenie pompy to jakieś 15 minut roboty...

BTW: masz jakieś foty z montażu ? ile Cie graty wyszły ?

a jak sie ją sprawdza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobre pytanie... usłyszałem tylko tyle że to pikuś nie robota.

będę po weekendzie skracał sztangę to się zapytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...