Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

CZERWONY T5.2

PAKIET EDITION 18 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zakladac pakiet EDITION ?

    • Zakladaj. Dodaje sportowego charakteru.
      9
    • Nie! Naklejki i czarny dach to wiocha.
      9

Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
  • Autor

Z perspektywy pn. dwóch lat użytkowania T5 uważam że nie jest wart aż tyle kasy co zwykle kosztuje. VW odcina kupony od legendy. Pozatym auto trzeba poddać kilku zabiegom żeby być zadowolonym. Mi najbardziej przeszkadza... ciasnota za kierownicą :) Przednie fotele odsuwają się krócej o ok. 10cm jak w A4 czy cayence. Jest sporo takich upierdliwych szczegółów. W T6 mimo zapowiedzi nie poprawili kompletnie nic. Dodali jedynie sporo wyposażenia do wyboru.

 

Opublikowano

..... i nadal ten sam gówniany silnik jeszcze bardziej skomplikowany i awaryjny :/ 

 

Opublikowano
  • Autor

Masz zadrę. Wcale ci się nie dziwię :/

 

Na niemieckim forum T5(tx-board) jest licznik padniętych CFCK. Teraz jest gdzieś koło 230...

Jednak w T6 jest zupełnie inny silnik. EA288. Piszą o padających glowicach. Ale to zupełnie inna skala.  "Ciekawostka" to najwyższy koszt dodatkowej gwarancji w całym koncernie.

Jak Ci Miodzio kiedyś przejdzie, to napisz jak się skończyła historia.;)

Opublikowano

z całym szacunkiem ale z tym nowym silnikiem to tak jak z T6 .... dobrze że nazwali to Generation six bo inaczej wszyscy by mówili że to kolejny lift starej t5. Osprzęt może nowy ale słupek to CFCA z bitdi. Gdyby to był inny silnik to już pewnie dawno siedział by w mojej budzie :) co do mojego auta to powymieniane chyba wszystko co można jeżeli chodzi o silnik i osprzęt, więc auto śmiga. Jedyny mankament ze przy trzeciej wymianie oleju wymieniam pierścienie ...... DAS AUTO 

Opublikowano
  • Autor

Nie no, szacuneczek musi być :)  To najbardziej kulturalne(i naturanie kompetentne) forum samochodowe w Polsce :)

 

W T5.3 zwanym T6 montowany jest EA288 spełniający EU6. To zupełnie nowa jednostka której bliżej z konstrukcją słupka do 2.0 benzyny jak do starego diesla. Przeszczep jest niemal niemożliwy(nieoplacalny) bo wszystkie sterowniki w aucie do wymiany. Chyba nawet IC jest cieczą chłodzony. Można poczytać(pooglądać) wbijając w googlarkę SSP EA288. Kody silnika zaczynają się od CX*. B9 mają chyba inną głowicę.

 

 

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano
  • Autor

75a5xkhb.jpgPany, poratujcie radą. W Cajence cieknie mi olej pomiędzy silnikiem i skrzynią.  To jakaś częsta awaria w 3.0 tdi i tiptronicu? Nie widać żeby olej z silnika ubywał. Co to kurrrczaki może być? Trzeba wyciągać silnik że skrzynią? Auto nie ma jeszcze 90tys. przejechane...Rok po gwarancji.....

Opublikowano

a jesteś pewny że to własnie  stamtąd ten olej jest ?? 

Opublikowano
  • Autor

Tak.

Też myślałem że może turbina albo dekiel/pokrywa zaworów. Wszystko dookoła posprawdzane...

Z tamtąd wychodzi wiązka 3 kabli. Widać przy powiększeniu.

  • 1 rok później...
Opublikowano

Co taka cisza nastała ? Jeździsz jeszcze tym autem??

  • 3 miesiące temu...
Opublikowano
  • Autor

 :)Tak, jeszcze stoi na placu. Nawet nowe zimówki doastał. Wywaliliłem kanapę i wstawiłem pojedyńcze siodło. Nic poza tym .

Cayenke bym na na ModelS wymienił;)

Jak skonczyła się twoja historia?

Opublikowano
4 godziny temu, griga-st napisał:

Cayenke bym na na ModelS wymienił;)

Za słabe jest 3.0 V6 ?

Jak się sprawuje Porsche ?

Opublikowano
  • Autor

Poza tym wkurzającym roszeniem oleju ze sprzęgła wszysto gites. No, moze po długim postoju zaszeleści łańcuchem.  Ja mam crca. Nie mam pojęcia czym to się od audikowych silników różni. Podatek mnie wkurza. Cztery stówy. Za coś co głównie stoi ew. do szkoły/aldika podjedze trochę sporo. Bus zresztą tyle samo. Za a4 było chyba 120. Także tego...

Opublikowano
36 minut temu, griga-st napisał:

Podatek mnie wkurza. Cztery stówy.

Za jaki okres ?

Ile Ci pali to Cayenne ?

Opublikowano
  • Autor

Podatek u Helmutów płaci się na rok.  Na temat spalania i olejów się nie wypowiadam.;) Mogę powiedzieć tylko tyle ze za 80€ robię zwykle 700 kilometrów. Bus m/w tyle samo.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.