Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ładowanie akumulatora


artek04

Rekomendowane odpowiedzi

Witam .

Mam takie pytanie odnośnie ładowania ,bo wiadomo trzeba ładować 1/10 pojemności aku ,ok. 10 godzin ,ale jak ja mam prostownik taki starszy ,ale porządny ( ma regulację 6 -cio stopniową) jak zacznę ładować np. na 1 pozycji i pokazuje pobór prądu ok. 5-6 A , wiadomo po jakimś czasie spada np. do 3 A ,to podnieść prąd ładowania znowu do 6 A przełączając na wyższy zakres np. 2lub 3 ,czy ładowanie ma być tylko rozpoczęte 1/10 pojemności aku i zejść np. po 10 godzinach na 1 A ,pytam dlatego ,że ładowałem 6 A ,po godzinie spadło do 3 A , podniosłem na 3 pozycję ,żeby znowu było 6A ,ale jak zmierzyłem napięcie na miejscach podłączenia prostownika ( B8 w podszybiu) to pokazuje prawie 17 V ,nie za dużo to jest? Ile może byc max napięcie w czasie ładowania?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z instrukcją obsługi A4 B8 napięcie ładowania akumulatora nie powinno przekraczać 14,8 V (alternator podczas normalnej pracy daje ok. 14,4 V). Po ustawieniu prądu ładowania z prostownika na 1/10 pojemności aku ładuj go do czasu aż jego amperomierz zbliży się do zera. Dysponując woltomierzem możesz kontrolować napięcie ładowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spadająca wartość prądu A oznacza że aku się ładuje i gromadzi w sobie prąd. Nie zwiększaj zakresu lepiej ładować mniejszym prądem a dłużej. Jak Amper obierz zbliży się do zera to znaczy że już jest naładowany. To tak po krótce. ☺

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi , to ,że podczas ładowania amperomierz idzie do zera to wiem , głównie chciałem wiedzieć ,czy tylko na początku ładowania ustawiamy prąd ładowania na 1/10 pojemności , a potem już tylko obserwujemy jak spada do zera ,czy też w miarę jak spada prąd ładowania podnosimy jego wartość tak by cały czas było 1/10 pojemności akumulatora .

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w ktorym miejscu podpinasz ładowanie ?

tu masz obszerny temat

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/246890-zmiana-i-kodowanie-akumulatora/#entry3548904

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Ładowanie podpinam w podszybiu z przodu , dzięki Grzegorz za linka , zanim zadałem to pytanie sporo czytałem tu i ten watek tez m.in. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...