Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Hydrofobizacja szyb


House

Rekomendowane odpowiedzi

Przy okazji wymiany przedniej szyby, zrobiłem hydrofobizację przedniej szyby czołowej i przedniej bocznej pasażera+kierowca oraz lusterka. Efekt przeszedł moje najśmielsze oczekiwania. Dziś, przy sporym zachmurzeniu i opadach, po skończonej pracy wsiadłem do auta, wszystkie szyby były w kropelkach więc pierwsze o czym pomyślałem, ech wyciąganie kasy. Przejechałem 300m i kopara mi opadła. Zdmuchnęło wszystko z szyb po hydro a po włączeniu grzania luster błyskawicznie wyschły i nie został ani jeden zaciek czy kropelka. Miałem wrażenie, że mnie ten deszcz i wilgoć NIE DOTYCZY. Mega sprawa. Ponoć gwarancja jest na 60.000km jeśli będzie to działało cały czas tak samo przynajmniej przez sezon zimowy, to będę powtarzał ten zabieg co roku :D

Zdjęcia ciemne, ale jutro cyknę za dnia :D Mimo wszystko widać efekt :D

d26b6e562a.jpg

dc8200ab1c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

entuzjazm troche ci opadnie jak przypierdzieli - 15 mrozu i bedziesz musiał skrobac kropelki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wymianie przednia była gratis a boczne i lusterka kpl 100pln. Robiłem w nordglass na Jagielskiej w Wawie

Stich, praktycznie się to nie zdarza :D w nocy auto stoi w garażu, w dzień stoi w garażu, wiec jedyna opcja, że gdzieś wyjadę, pojadę etc. a wtedy mam WEBASTO :D

Ps. po co skrobać kropelki ? przez nie, jak przypuszczam, wszystko będzie widać :D

P

Edytowane przez House
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, jeśli nie mają jakiejś kosmicznej technologii to faktycznie się nie opłaca. Gdzie można coś takiego kupić? To pomazam sobie pozostałe szyby :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym sklepie detailingowym te lepsze. Podstawowego RainX w hipermarketach typu Real, Tesco itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć. w jaki sposób szyba była przygotowana pod taki zabieg? Mam na myśli to czy była a jakiś sposób dokładnie wyczyszczona? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo dobre pytanie! Otóż przygotowanie powierzchni to podstawa i klucz do sukcesu. Myjemy, glinkujemy, polerujemy (mechanicznie jak ktoś ma możliwość) środkiem z tlenkiem ceru np Duragloss 755 na koniec przemywamy IPĄ i nakładamy powłokę hydrofobową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia jak to przygotowywali. Przednia szyba jest nowa, więc pewnie nie było z nią dużo problemu. Z tego co pisze kolega, to wcale nie wychodzi tak "tanio" glinkę mam meguaiersa i z tego co pamiętam, mega tania nie była :D a jeszcze odtłuszczanie i powłoka :D wyjdzie pewnie więcej niż 100pln :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze taki efekt utrzymuje się max 1 rok, jak robimy to sami to nie kupujemy żadnych tanich wynalazków typu no name. Czasem jest to sam płyn lub zestaw ze sprayem do odtłuszczania. szyb.Po drugie trzeba to robić jak nie pada deszcz, no i po trzecie mieć ciepły garaż żeby zimą robić takie rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dziś jakiś japoński wynalazek FUSSO GLACO SOFT99 zrobię w drugim aucie i zobaczymy na ile wystarczy tego preparatu i jaka będzie różnica :D koszt to 75pln


Fajny test na samym końcu filmiku :D


Powiem tak, zrobiłem tym preparatem we własnym zakresie tylne boczne i tylną szybę. Za preparaty zapłaciłem ponad 110pln (cleaner i wycieraczka) i nie ma porównania jeśli chodzi o przednią czy tylną szybę :D Jestem jednak za tym, żeby robili to ludzie którzy się na tym znają :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wow ten test na końcu filmu wymiata.

P.S. raz, drugi zrobisz sam też się będziesz znał. Jak dla mnie już się znasz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...